Jaunumi

.........................................................................

 

>>> Plakāts 1 /PDF formātā/

>>> Plakāts 2 /JPG formātā/

 

Mūsdienās arvien vairāk bērnu savu brīvo laiku pavada, lietojot dažādas ekrānierīces  - spēlējot spēlītes telefonā vai planšetdatorā, vai skatoties multiplikācijas filmiņas portatīvajā datorā, bet kāda ir šo ierīču ietekme uz bērna veselību un attīstību?

Latvijā veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka vecumā līdz trīs gadiem ekrānierīces lieto 73,1% bērnu.[1] Ekrānierīču lietošanas ilgums aug līdz ar bērnu vecumu, un pusaudžu vecumā 18,6% pusaudžu  savā brīvajā laikā izmanto ekrānierīces vairāk kā 5 stundas dienā.[2]

Lai arī kvalitatīvi izstrādātu datorspēļu spēlēšana un animācijas filmu skatīšanās var veicināt bērna attīstību - paplašināt vārdu krājumu, izglītot par dažādiem notikumiem pasaulē, tomēr pārmerīga ekrānierīču lietošana var nodarīt kaitējumu bērna veselībai un turpmākai attīstībai.

Pārmērīga ekrānierīču lietošana ir divas vai vairāk stundas dienā bērniem vecumā no diviem līdz sešiem gadiem. Ieteicamais ilgums, ko pavadīt pie ekrānierīcēm būtu ne vairāk kā viena stunda dienā[3].

Pārmērīga ekrānierīču lietošana ietekmē ne tikai bērna redzi, stājas izmaiņas, bet arī galvas smadzenes, kurās norisinās ļoti svarīgi procesi. Tādēļ ir ļoti svarīgi samazināt ekrānierīču lietošanu un neliegt bērnam attīstīt tādas prasmes kā komunikācija, radošums, empātija un mērķu izvirzīšana, kā arī pašpārliecinātība, kas tiek gūtas caur spēli - mijiedarbojoties ar saviem vienaudžiem - citiem bērniem, kā arī pavadot laiku kopā ar ģimeni, veicot dažādas aktivitātes, kas palīdz bērnam attīstīties gan garīgi, gan fiziski un emocionāli!

Jekaterina Jefremova
Rīgas Stradiņa universitātes 3.kursa studente

[1] 73 procentu bērnu skatās viedierīces ikdienā. Iegūts no: http://nra.lv/latvija/209858-73-procenti-bernu-skatas-viedierices-katru-dienu.htm sk.10.05.18.

[2] Aicina ģimenes mazināt ekrāniem veltīto laiku un vairāk laika būt kopā ar bērniem Iegūts no: https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/aicina-gimenes-mazinat-ekraniem-veltito-laiku-un-vairak-but-ar-berniem-kopa.a236492/ sk.10.05.18

[3] Media and Young children COUNCIL, O.C. Media and Young Minds. Pediatrics, 138(5), 2016.
 

2017./2018. mācību gads

Jūnijs

   Daugavpils 11. pamatskolas skolēni  no 01.06.2018. līdz 05.06.2018.  projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros piedalījās dažādās ekskursijās.

   Sīkāk par pasākumiem >>>

 

Maijs

   29.maijā  6.a klases skolēni Artjoms Ļeonovs, Ričards Černecovs un 8.a klases skolēni Jana Zaiceva, Maksimas Prakapavičus devās braucienā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku programmas “Bērnu / Jauniešu / Vecāku žūrijā 2017” ietvaros. Ekskursiju organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķe-bibliogrāfe Jeļena Stankeviča. Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālisti piedāvāja izglītojamajem jauku ekskursiju pa Gaismas pili un organizēja radošās nodarbības Grafikas darbnīcā. Pasākumā piedalījās 42 Daugavpils pilsētas skolēni un skolas bibliotekāres.

 

   10. maijā, aptuveni 1300 skolēnu un skolotāju no visiem Latvijas reģioniem apmeklēja Ādažu militāro bāzi  SKOLĒNU DIENU ietvaros, lai iepazītos ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.  8.a klases izglītojamie N.Kuzmins, N.Elksniņš, V.Dedels un skolotāja A.Garkule iesaistījās  šajā pasākumā.

Sīkāk par pasākumu >>> http://www.mil.lv/lv/Aktualitates/Preses_pazinojumi/2018/05/10_02.aspx

 

   1990. gada 4. maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

   Baltā galdauta svētkus svin par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados. Baltā galdauta svētku mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanās. 

   Atsaucoties Latvijas simtgadei, lai rosinātu Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamos svinēt  Baltā galdauta svētkus,  2. maijā katrā klasē notika maizes tēmai veltīta klases stunda “Baltā galdauta svētki”.

   Baltā galdauta svētku ideja ir pavisam vienkārša: ģimene, draugi un kaimiņi no vienas mājas, vai vairākām blakus mājām sanāk kopā pie viena galda, ietur vieglu, kopīgi sarūpētu maltīti, kā arī izmanto iespēju pārrunāt sava pagalma, apkaimes, pilsētas, novada un valsts nākotnes ieceres.

  

 

 

 

 

Aprīlis

·        Lielā talka 2018 (27.04.2018.)

   27. aprīlī 2. - 9. klašu izglītojamie iesaistījās ikgadējā Lielajā talkā. Šogad tā notika Latvijas simtgades zīmē. Skolēni sakopa Gubiščes ezera krastus.

 

   26. aprīlī projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"  (APP) Nr. 8.3.2.2./16/I/001 “Mācies palīdzēt” dalībnieki apmeklēja vēsturisko ekspozīciju Daugavpils Medicīnas koledžā. Pasākumā piedalījās 6.a klases skolēni Aigars Aniskovičs, Marija Deiko, Arina Dmitrijeva, Eva Feldberga, Viktorija Jasjukeviča, Liana Tavkiņa, Anastasija Vasiļjeva; 7.a klases skolēni Viktorija Breļa, Viktoria Kozlova, Jeļizaveta Vjugina, Sofija Nazarova un 8.a klases skolnieces Katrina Marija Persina, Jana Zaiceva. 

 

 

 

 

Marts

   Jau vairākus gadus skolā strādā floristikas pulciņš skolotājas Natālijas Šopes vadībā un nemainīgi katru gadu mūsu audzēkņi iegūst godalgotas vietas dažādos skolas un pilsētas pasākumos. Šis mācību gads nav izņēmums, jo skolēni piedalījās visos Daugavpils Bērnu jaunatnes centra "Jaunība" rīkotajos konkursos.

   28. martā Lieldienu floristikas konkursā 7. klases skolnieces Viktorija Kozlova, Viktorija Breļa ieguva 2. vietu un 8. klases skolnieces Jana Zaiceva un Alise Maļčeva - 3. vietu.

 

 

 

   Daugavpils 11. pamatskola pirmoreiz piedalās projektā ”Baltu valstu literatūras nedēļa”. Projekta ietvaros 8.a klases skolēni Maksimas Prakapavičus, Jana Zaiceva, Kartīna Marija Persina un Vitālijs Ivanovs sadarbībā ar ģeogrāfijas skolotāju Marinu Ruskovu un bioloģijas skolotāju Natāliju Šopi sagatavoja video sižetu “Lietuvas vizītkarte”. Video sižets  tika prezentēts ģeogrāfijas stundā 8.a klasē.

   Projekta ietvaros skolas bibliotekāre sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju Ingu Vasiljevu sagatavoja stundu - prezentāciju “Lietuvas literatūra un māksla”. Laikā no 26. līdz 29. martam 5.a, 6.a, 7.a, 8.a klasē tika novadītās Lietuvas kultūrai veltītas stundas. Izglītojamie iepazinās ar mākslinieka, ilustrātora, rakstnieka Daiņa Šuķa (Dainius Šukys) darbiem un grāmatām, uzzināja daudz interesanta par Artura Tamašauska (Artūras Tamašauskas) veidotajiem kreātīvaijiem stimpanka stila dekoriem un priekšmetiem, iepazinās ar Aļvida Šapoka (Alvydas Šapoka), Aurinas Paškevičienes (Aurina Griciūtė-Paškevičienė), Danguoles Jokubaitenes (Danguolė Jokubaitienė) gleznām un daiļradi.

>>> Plašāka informācija

 

 

   Teātra dienas priekšvakarā, š.g. 23. un 24.martā Siguldas Mākslu skolā "Baltais flīģelis" kārtējo reizi norisinājās jauniešu teātra festivāls "Laimes lācis 2018", kurā kopā pulcējās 22 kolektīvi no visas Latvijas – Smiltenes, Madonas, Auces, Amatas, Pāvilostas, Medumiem, Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas, Limbažiem un Ludzas. Divu dienu laikā interesentiem bija iespēja vērot leļļu teātra iestudējumus un literāros uzvedumus.
   Šogad festivālā "Laimes lācis 2018" piedalījās arī Daugavpils 11.pamatskolas teātra pulciņš „Sprīdīši” ar literāri muzikālo uzvedumu „Visu dzīvo… nākam mīlēt un just” (pēc Māras Zālītes dzejas motīviem). Pulciņa vadītāja, latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča veiksmīgi apkopoja Māras Zālītes dažādu periodu dzeju vienā krāšņā uzvedumā. Īpašu noskaņu priekšnesumam piešķīra dziesmas ar dzejnieces vārdiem (muzikālā vadītāja Olga Bančenkova). Uzveduma spilgtākais brīdis bija valsis pulciņa dalībnieku izpildījumā (horeogrāfe Marina Popova). Skatītājiem patika uzveduma liriskā noskaņa, un festivāla organizatori augstu novērtēja pulciņa „Sprīdīši” meistarību.

 

 

     No 26. līdz 30. martam mūsu skola piedalīsies projektā “Baltu valstu literatūras nedēļa (diena)”. Projekta mērķis ir popularizēt lasīšanu, uzlabot skolēnu lasītprasmi, kā arī aplūkot kaimiņtautu literatūru, kultūru, starpkultūru sakarus, sadarbību. Šajā nedēļā Lietuvas skolas un skolu bibliotēkas tiek aicinātas organizēt pasākumus, kas veltīti Latvijai, tās literatūrai, kultūrai, vēsturei, savukārt Latvijas skolas un skolu bibliotēkas – pievērsties Lietuvas kultūrai, literatūrai un vēsturei. Pasākumu daudzumam un formai nav nozīmes, svarīgi, lai vismaz viens pasākums būtu veltīts literatūrai. Turklāt projektā var iesaistīties ne tikai literatūras un valodas vai vēstures skolotāji, bet arī citu mācību priekšmetu skolotāji.

 Plašāka informācija >>> http://www.biblioteka.lv/News/ArticleItem.aspx?article=44593&Type=0

 

 

 

 

Jānis Riekstiņš, vēsturnieks raksta:

“Latviešu tautai pagājušajā gadsimtā viens no visdrūmākajiem periodiem ir bijis deportāciju laiks. Šķiet, maz ir tādu notikumu, kas būtu atstājuši tik lielu ietekmi uz nacionālo apziņu kā 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta deportācijas. Faktiski dažās dienās tika iznīcināta Latvijas elite, kas bija izveidojusies nedaudz ilgāk nekā divdesmit valsts neatkarības gados.”

 

   Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamiem  šajā dienā tika piedāvāts noskatīties dokumentālo filmu “Bērnības zeme Sibīrija”. Izglītojamiem bija iespēja šajā dienā klases stundās dzirdēt skolotāju stāstus par šo smago vēsturisko laika posmu. Stundā izglītojamie atbildēja uz jautājumiem, uzrakstīja savas domas un izjūtas pēc filmas noskatīšanās. Skolas līdzpārvaldes pārstāvji veidoja gaitenī instalāciju “Sibīrijas bērni”.

 

 

 

 

 

 

 

  1. martā Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrā "Jaunība" notika Daugavpils pilsētas  skolēnu skatuves runas konkurss. Mūsu skolas 3. klases skolniece Elvīra Silova un 1. klases skolnieks Vadims Smirnovs šajā konkursā ieguva 2. vietu, 1. klases skolnieks Arsenijs Aleksejevs - 3.vietu. Apsveicam!

 

 Konkursa rezultāti:  >>> http://www.jauniba.lv/rezultati/rezult31.pdf

 

 

 

 

Februāris

   23. februārī  Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasīšanas veicināšanas kampaņas “Skaļās lasīšanas sacensība” reģionālais fināls (2. posms). Par ceļazīmi uz lielo finālu, kurš notiks 12. maijā Rīgā, sacentās Daugavpils izglītības iestāžu 5.-6. klašu audzēkņi – savu skolu lasīšanas čempioni.

 

   Skaļās lasīšanas sacensības Daugavpils reģionālajā finālā piedalījās arī desmit no 1. posma uzvarētājiem. Mūsu skolu  pārstāvēja 6.a klases skolnieks Artjoms Leonovs. Liels paldies skolotājai Inārai Jaskevičai par skolnieka sagatavošanu pasākumam.

 

 

 

    Meteņi ir  seni tautas pavasara sagaidīšanas svētki, kurus svin februārī vai marta sākumā.

   Līdzīgas tradīcijas ir saglabājušās daudzām tautām. Senajiem indoeiropiešiem gadumija bijusi tagadējā februāra vidū.

   Skolā mēs šos svētkus svinējām 16. februārī. Izglītojamajiem tika piedāvātas vairākas “stacijas”, kurās varēja iepazīties ar tradīcijām, ticējumiem, veikt sporta aktivitātes.

 

 

 

   13. februārī skolā  notika pasākums  sākumskolas izglītojamiem, veltīts Svētā Valentīna dienai. Skolēni  atminēja mīklas ar pasaku varoņiem, noformēja savas klases sirsniņu, piedalījās dažādos konkursos un stafetēs. Mīlestības un draudzības atmosfēra apskāva visus.

 

 

 

 

   8. februārī sākumskolā notika izteiksmīgās runas konkurss "Sveiki, ziema!".

1. klasi pārstāvēja Arsenijs Aleksejevs, Vadims Smirnovs, Iveta Baranovska;

2. klasi pārstāvēja Jana Bojarune;

3. klasi pārstāvēja Elvīra Silova, Nikola Makarova;

4. klasi pārstāvēja Ņikita Krapans, Viktorija Stepanova, Anastasija Labudze, Jūlija Kuzņecova .

   Atbalstīt skolēnus atnāca vecāki un skolotāji. Skolas teātra pulciņš "Sprīdīši"  (8.a klases skolēni)  piedāvāja leļļu teātra ludziņu pēc lietuviešu rakstnieka D. Šuķa pasakas  motīviem "Ezītis, kurš mīlēja slepeni".

   1. vietu ieguva Vadims Smirnovs un Elvīra Silova, 2. vietu - Arsenijs Aleksejevs un Ņikita Krapans, 3. vietu - Jana Bojarune un Iveta Boroņenko. Skatītāja balvu saņēma 4. klases skolniece Anastasija Labudze.

 

 

 

 

 

   6. februārī skolā notika Daugavpils pilsētas skolu 6. - 8. klašu skolēnu konkurss, kas Latvijas simtgades ietvaros bija veltīts latviešu tautā iemīļotās dzejnieces Ārijas Elksnes 90 gadu jubilejai.
   Konkursa mērķis bija apzināt latviešu dzejnieces devumu Latvijas kultūrā, iedziļinoties viņas dzīves un dzejas aprisēs, kā arī atklāt katram savu Āriju Elksni.
   Mīļš paldies skolām, kas rada iespēju piedalīties šajā konkursā – Daugavpils Krievu-vidusskolai licejam, 13. vidusskolai, 17. vidusskolai un Latgales bibliotēkas filiālei Ceriņu bibliotēkai.
   Konkursantiem tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kuru gaitā dalībnieki varēja gan apliecināt savas zināšanas par Ā. Elksnes dzīvi un literāro darbību, gan radoši izpausties, iejūtoties dzejnieku lomā, gan dzirdēt pašas dzejnieces balsi, lasot savu dzeju, gan noklausīties dziesmas ar Ā. Elksnes vārdiem un atpazīt tās, gan vērtēt savu konkurentu priekšnesumus.
   Vislielākais gandarījums bija par to, ka visi konkursa dalībnieki bija ļoti pozitīvi noskaņoti, smaidīja, jutās brīvi un aplaudēja viens otram.
   Konkursa noslēgumā visas komandas ieguva kādu no godpilnām nominācijām, jo katra komanda atšķīrās ar kaut ko interesantu – ar teatralizētu dzejas interpretāciju, ar brīnišķīgi sacerētām dzejas rindām.
   “Paliec pie manis, laime” – šis pasākuma moto, šķiet, pilnībā īstenojās vēlā 6. februāra pēcpusdienā, un labi bija sajust vēl kādas Ā. Elksnes dzejas rindas maģisko patiesību “Kā mizas raupjums ozolzaram šīs zemes gars man līdzi dots”.

 

 

 

    05.02.2018. – 09.02.2018. skolā noritinājās projektu nedēļa. Tās tēma - „Latvija – brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”.

Izglītojamiem tika piedāvāts liels nodarbību klāsts: „Brīnumskaista pasaka”, „Mūsu pilsētas skaņas un krāsas”, „Ceļojums pa Latviju”, „Skaistā Latvija 3D formātā”, „Stropu ezers – mīļākā atpūtas vieta”, „Mēs un sports Latvijā”, „Latvijas skaistākās uzvaras”, „Mana Latvija – mana ģimene”, „Spēles par Latviju”, „Latvijas pilis”, „Ceļojums pa Daugavpili”, „Ķīmiķu ciemats”, „Ceļojums pa Latviju”.

 

 

 

 

 

Janvāris

 

·         STARPTAUTISKĀS BĒRNU UN JAUNIEŠU MĀKSLAS IZSTĀDES  TREJDEGSNIS 2017 /TRIPLE SUN 2017 (23.01.2018.)

   No 22. janvāra Rīgas Rātsnama 5. stāvā apskatāma Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde "Trejdegsnis/Triple Sun 2017" (The international exhibition of children's and youth artistic creativity). Izstādē eksponēti 350 darbi. Iesniegti bija apmērām 600 jauno mākslinieku darbi no Igaunijas, Indijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Rumānijas un 58 Latvijas izglītības iestādēm un kolektīviem.  

Mūsu skolas 6.klases skolniece Anastasija Vasiļjeva ieguva 3. vietu.  Izglītojamo konkursam  sagatavoja vizuālās mākslas skolotāja Inga Vasiļjeva.

 

 

   Informējām, ka šogad jauniešiem no 13 līdz 14 gadiem reģistrācija darbam 2018. gada vasaras periodā notiks elektroniski (!!!) nevis pie savu skolu sociālajiem pedagogiem, kā bija iepriekš. Reģistrācija sāksies jau 3. februārī plkst. 11.00 Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas mājas lapā https://jaunatne.daugavpils.lv/lv/departaments/darbs. Reģistrēties būs iespējams līdz 15. februārim.

   Jauniešiem no 15 līdz 19 gadiem elektroniskā reģistrācija sāksies 24. februārī plkst. 11.00 Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas mājas lapā https://jaunatne.daugavpils.lv/lv/departaments/darbs. Reģistrēties būs iespējams līdz 8. martam.

Jau iepriekš būs pieejama pieteikuma anketa, ar kuru Jūs varēsiet iepazīties pirms reģistrācijas sākuma. Reģistrācijas dienā OBLIGĀTI ir jāatjauno mājas lapa, lai lejā zem veidlapas paradītos poga SŪTĪT, ja Jūs to neizdarīsiet, tad šī poga neparādīsies, un jums nebūs iespējas nosūtīt savu pieteikumu.

Informācija, kas jāzina aizpildot pieteikumu:

1. Reģistrācija ir pieejama tikai jauniešiem, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Daugavpilī. 
2. Nodarbinātības programmas jauniešiem no 13 līdz 14 gadiem dalībnieku vecumam uz 1. jūniju ir jābūt ne mazāk kā 13 gadi un ne vairāk kā 14 gadi. Savukārt, nodarbinātības programmas jauniešiem no 15 līdz 19 gadiem dalībnieku vecumam uz 1. jūniju ir jābūt ne mazāk kā 15 gadi un ne vairāk kā 19 gadi.  Gadījumā, ja Jūs esat vecāks vai jaunāks, tad elektroniskā reģistrācija Jums nebūs pieejama. 
3
Īpaša uzmanība jāpievērš personīgās informācijas datu aizpildīšanai (vārds, uzvārds, personas kods). Ja tiks pieļautas kļūdas, Jūsu pieteikums tiks noraidīts.

Tiem jauniešiem, kuriem nav pieejas datoram, 3. februārī (sestdien) no plkst. 11.00 līdz 13.00 un 24. februārī no plkst. 11.00 līdz 13.00 Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas telpās (Saules ielā 5a) būs pieeja datoriem, kur paši jaunieši vārēs reģistrēties vasaras nodarbinātības programmas sistēmā.

Informējam, ka reģistrēšanās Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas telpās nedod priekšrocības.

Jautājumu gadījumā griezties pa tālruni 654 22306, mob. 27096500.

 

 

       5.-7.klašu grupā 5.a klases skolniece Marija Meļnikova ieguva 2.vietu Vislatvijas skolēnu  jaunrades darbu konkursā.   Izglītojamo konkursam  sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča.

 

 

 

Daugavpils universitātes  Humanitārās fakultātes konkursā „Ziemassvētku un Jaungada apsveikums!” 3. vieta - V. Mazaļevskim (7. kl.) un S. Pizānei  (9. kl.); atznības balvas V. Savko (5.kl.), V. Deiko  (8. kl.), N. Ļeonovičai (9. kl.). Izglītojamus konkursam  sagatavoja vizuālās mākslas skolotāja Inga Vasiļjeva.

 

 

 

Decembris

 

 

      22. decembrī 1. - 4. klašu izglītojamiem tika piedāvāta piedzīvojumiem pilna Ziemassvētku pasaka. Pasākumā bērni aktīvi piedalījās dziesmu dziedāšanā, dejošanā, sacentās stafetēs kopā ar ziemas pasakas varoņiem.

 

 

    22.decembrī skolā notika pasākums „Ziemassvētki Eiropas valstīs”(„Brīnumi nāk!”) 5.-9.klašu skolēniem.  Ziemassvētku meistardarbnīcas, kurās izglītojamie iepazinās ar citu Eiropas valstu Ziemassvētku un Jaungada tradīcijām, spēlēm, rotaļām, dziesmām. Pasākumu organizēja valodu metodiskās apvienības skolotāji: Alla Garkule („Visneparastākais Jaunais gads”),  Vija Stūrīte („Zvaniņš skan”), Svetlana Skripnika ("Vēstule uz Lapzemi”), Marianna Tretjakova  („Buon Natale e Felice Anno Nuovo!”), Ināra Moiseja  („Īru sadancis”), Olga Bančenkova  („Divi eņģeļi sēž jumta korē un dzied...”), Oļa Baranauskiene („Jaungada ceļojums”), Jeļena Lucijanova („Christinge”),  Ilona Kokina („Kvests”), Ināra Jaskeviča („Ziemassvētki Vācijā”). Pasākums izdevās izglītojošs, dinamisks, aizraujošs, pozitīvs, draudzīgs.

 

 Ziemassvētki vienmēr ir bijuši arī dāvināšanas laiks, kad paraugāmies apkārt, kā varam sniegt palīdzību līdzcilvēkiem. Šis svētku laiks raksturīgs ar daudzveidīgiem svētku pasākumiem, jo cilvēkiem svarīgi, ka viņus kāds atceras, apciemo un iepriecina.
Š.g. 20.decembrī Daugavpils 11.pamatskolas izglītojamie un skolotāji organizēja labdarības pasākumu „Jaunā gada pārsteigums” sociālajā mājā Šaurajā ielā 28.
Tā jau ir kļuvusi par tradīciju – jau sesto gadu Ziemassvētkos skolas teātra pulciņš „Sprīdīši” kolektīva vadītājas Ināras Jaskevičas un mūzikas skolotājas Olgas Bančenkovas vadībā viesojās sociālajā mājā ar savu dāvanu bērniem un viņu vecākiem – teatralizētu uzvedumu. Sociālās mājas iedzīvotājus priecēja ne tikai pats svētku uzvedums, bet arī dažādi pārsteigumi, spēles, konkursi, dziesmas un rotaļas, kas aizrāva visus. 
Akcijas mērķis ir radīt līdzcilvēkos pozitīvu emocionālu noskaņojumu, uzsvaru liekot uz galvenajām vispārcilvēciskajām vērtībām, kā arī mūsos pašos attīstīt prasmi dāvāt citiem cilvēkiem labu garastāvokli, smaidu, sirds siltumu, kas ir daudz svarīgāki par materiālajām vērtībā.
Labdarība ir tad, kad svarīgāks par to, ko mēs ziedojam, ir tas, ar kādu attieksmi mēs to darām.

 

2017. gada 18. decembrī Daugavpils 11. pamatskolas un 12. vidusskolas izglītojamajiem tika piedāvāts apmeklēt divas meistardarbnīcas. Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas svētku noskaņu radīja ne pārāk plaši izplatītu profesiju pārstāvji, kuri, prezentējot savas prasmes, lika klātesošajiem padomāt par to, kā var svinēt šos svētkus ģimenē, draugu un paziņu lokā.

Pirmajā meistardarbnīcā rosījās jaunie ķīmiķi – “Eksperimentu skolas” laboranti. Burvestības un pārvērtības izglītojamos pārsteidza: glāzē “izauga ziema”, klātesošo acu priekšā “piedzima alvas ezītis”, nobira zelta lietus, izkusa sausais ledus. Visi kopā iededzām četru krāsu liesmiņas Adventes vainagā. Šo “Eksperimentu skolu” vadīja ķīmijas skolotāja Marina Ruskova.

 

Otrajā meistardarbnīcā izglītojamos sagaidīja viens no Latvijā populārākajiem dīdžejiem – Nicky Miles. Skolēni iepazina dīdžeja ikdienas pienākumus, atbildību, nepieciešamās zināšanas un izaugsmes iespējas. Izvēloties profesiju, mēs bieži vien neko nezinām par tās ikdienu. Lai vēlāk nepiedzīvotu vilšanās sajūtu, interesentiem bija iespēja noklausīties stāstu par dīdžeja profesiju un tās sastāvdaļām. Dīdžeja uzdevums ir atskaņot mūziku ārpus radio stacijām, piemēram, klubos, pilsētu svētkos, pasākumos vai izbraucienos. Viņam ir jāpārliecinās arī par to, lai reklāmas vai komentāri tiek atskaņoti tam paredzētajā laikā. “Ja es līdz šim domāju, ka dīdžejam maksā naudu par to, ka viņš ar austiņām skaisti izskatās ballītes laikā, tad pēc tikšanās ar Ņikitu Milukinu (Nicky Miles) sapratu, kādas prasmes ir nepieciešamas, lai kļūtu par populāru un pieprasītu dīdžeju”, savā atsauksmē raksta 9.b klases skolnieks Artemijs Marcinkevičs. 

 

 

 

   2017. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk jaunu Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī  sāka gatavoties aizraujošam konkursam savās skolās un bibliotēkās. 
   Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Holandē šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.
 
   LASĪŠANAS SACENSĪBA - soli pa solim

11. solis: Sacensība vietējā mērogā (skolā)

SEPTEMBRA VIDUS LĪDZ 1.DECEMBRIM

  2.solis: Pusfināls (reģionā)

NO JANVĀRA LĪDZ MARTA VIDUM

  3.solis:  Reģionālais fināls

NO MARTA VIDUS LĪDZ APRĪĻA VIDUM

  4.solis:  Nacionālais fināls

Nacionālais fināls notiks 12.maijā LNB.

   Valsts finālā maijā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Fināls piesaistīs lielu mediju uzmanību. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

   17.decembrī skolā notika Lasīšanas sacensība 1.kārta. Pasākumā piedalījās 12 uzvarētāji no 5.a  un 6.a klasēm.

   1.vietu ieguva Artjoms Leonovs, 2.vietu – Jegors Staršovs, 3.vietu – Ričards Čerņecovs. Pateicības saņēma: Valērija Grigase,  Eva Feldberga, Konstantīns Petrovs, Vladimirs Petrovs, Ņikita Meļņikovs, Viktorija Dmitrijeva, Dmitrijs Vošteris, Iļja Višņeveckis, Artjoms Jančenko.

   Pasākumu organizēja valodas metodiskās komisijas vadītāja Ināra Jaskeviča, direktores vietniece Ilona Kokina,  latviešu valodas skolotāja Ināra Moiseja un bibliotekāre Inga Jablonska.

     

 

   Daugavpils 11. pamatskolas meiteņu komanda 15. decembrī startēja FIFA rīkotajā pasākumā “Mēs spēlējam futbolu, nāc arī tu!”.Piedalījās:  Aleksandra Nazarova (5.klase), Marija Deiko(6.klase), Arina Dmitrijeva (6.klase), Kristina Masjko (7.klase), Sofija Nazarova (7.klase), Viktorija Deiko (8.klase), Alisa Maļčeva (8.klase), Jūlija Deļvere (8.klase).

 

 

12. decembrī  8.a klases izglītojamie apmeklēja mācību centru “Fibra”. Tur notika pasākums “Profesija kā svētki”. Jūlija Deļvere, Katrina Marija Persina un Jana Zaiceva iepazinās ar divām – friziera un florista – profesijām. Friziera darbnīcā meitenēm izstāstīja par modernām tendencēm mūsdienu matu sakārtojumos, bet nodarbībās pie florista bija organizēta Ziemassvētku egles veidošanas meistarklase.

 

 

Novembris

 

   Daugavpils 11.pamatskola ir uzsākusi eTwinning projektu „E-papīra lelles apmaiņa”. Projekta partneris ir Ukrainas Volnovakhas skola.  Projekta aktivitāšu īstenošanas laiks ir no 2017. gada 25.septembra līdz 2018.gadam 1.jūnijam.

   Projekta mērķis:

   Katras skolas bērni atklās un izpētīs noteiktu vēsturisko un kultūras tēmu. Dialogs un sadarbība starp iesaistītajām skolām palīdzēs bērniem izpētīt dažu valstu vēsturi un kultūru. Tādi IKT rīki kāyoublisher, Skype, toonytool, padlet, digitālie stāsti tiks izmantoti projekta gaitā, lai parādītu darba stadijas, kopējos rezultātus. 
   Projektam tika ieplānoti šādi posmi:

   Ir cerams, ka projekta beigās bērniem būs ne tikai vēsturiskais un kultūras priekšstats par noteiktiem laika periodiem bet arī jauni draugi un jauna dzīves pieredze, kas palīdzēs viņiem pilnvērtīgi piedalīties un integrēties sociālajā dzīvē.

 

Kur zemi lai krāšņāku rastu,
kam skaistākas dziesmas lai dzied,
kā zemi pie dzintara krasta,
kā zemi, kur ābeles zied.
Tā zeme ir dzimtene mana,
te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
šo zemi par Latviju sauc.  /Anna Sakse/

 

 

     Lāčplēša dienā, atzīmē neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvaru pār tā saukto Bermonta karaspēku, kurš mēģināja iebrukt Rīgā 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
   Nosaukumu šim datumu devis latviešu tautas mitoloģiskais varonis Lāčplēsis – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks, kurš kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.   

  1919. gada 11. novembrī dibināts arī Latvijas valsts apbalvojums– Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi „Par Latviju”. Lāčplēša kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.

   10.novembrī  8.a un 9.a klases izglītojamie piedalījās Latvijas karavīru piemiņas pasākumā Daugavpils pilsētas Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos.

  10. novembrī svētku ietvaros skolas sporta zālē notika sporta pasākums 5. - 9. klašu skolēniem "Spēka vīrs". Klašu komandas sacentās sporta aktivitātēs. 1. vietu ieguva  6.a klases 1. grupas komanda.

 

 

 

Oktobris

  11.oktobrī skolā notika otrā Daugavpils 11.pamatskolas izglītojamo konference starptautiskās izglītības akcijas „Pasaules lielākā mācību stunda” ietvaros.   9.klases skolēni kopā ar skolotājiem vispusīgi izklāstīja konferences pamattēmu „Katram šķīvim savs stāsts”. Pasākuma gaitā tika aplūkoti teorētiskie jautājumi par alerģiju izraisošu pārtiku un ģenētiski modificētajiem produktiem, kā arī sarīkotas praktiskās nodarbības. Konferences dalībniekiem tika sniegta svarīga informācija par veselīgas pārtikas lietošanu. Runājot par latviešu tradicionālajiem ēdieniem, skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot biezpienu un nogaršot to. Pasākuma noslēgumā bērni atcerējās un kopā nodziedāja tautasdziesmas par senām galda klāšanas tautas tradīcijām. Konferenci palīdzēja sagatavot ģeogrāfijas un ķīmijas skolotāja Marina Ruskova, bioloģijas skolotāja Natālija Šope, fizikas un matemātikas skolotāja Diāna Tamane un mūzikas skolotāja Olga Bančenkova.    >>> Nodarbības apraksts /PDF formātā/

 

 

  

 

    Ceturtdien, 5. oktobrī Daugavpils Latviešu kultūras centra koncertzālē notika Pasaules skolotāju dienai veltīts pasākums, kur tika apbalvoti labākie pilsētas pedagogi. Mūsu skolu pārstāvēja trīs skolotāji, kuri ir kļuvuši  par Pedagoģiskās meistarības balvas 2017  laureātiem.

 

 

 

     No 2. oktobra skolas 1. stāvā tika atklāts Instalāciju konkurss „Dzīvnieku pasaule”. Izglītojamie no 1. līdz 9. klasēm veido instalācijas no dabas materiāliem. Tiek izmantoti rudens augļi, dārzeņi, koku zari, sūnas utt.  Pasākuma mērķis: attīstīt izglītojamo radošās spējas un prasmes. Pasākuma uzdevums: veidot kompozīcijas no dabas materiāliem.

 

 

 

 

Septembris

    Sīkāk par pasākumu lasiet    >>> http://www.izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/eiropas-valodu-diena-2017-daugavpili-%E2%80%9Edaugavpils-%E2%80%93-multikulturala-pilseta%E2%80%9D

 

 

   26. septembrī skolā notika Valsts policijas pārstāvju tikšanās ar skolēniem. Kopā ar policijas prevencijas nodaļas inspektori J.Valentinoviču viesojās runcis Rūdis un bebrs Bruno. Policijas pārstāvji stāstīja par drošību uz ielas. Bērni uzzināja, kas ir gājēju palīgi, kā pareizi šķērsot ielu, kādas briesmas draud uz ielas, kas ir nepieciešams velosipēdistiem. Stundas nobeigumā notika konkurss: policijas pārstāvji uzdeva skolēniem jautājumus. Katrs bērns vēlējās atbildēt. Cik jauki ik mirkli justies drošībā! Taču par savu drošību jāmācās rūpēties pašam.

 

 

 

   Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros tiks organizēti  jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi  īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā  mērogā.

   Šī Eiropas līmeņa kampaņa ne vien iedvesmos eiropiešus būt aktīviem Sporta nedēļā, bet arī mudinās tādiem būt visu gadu.

   Pirmā Eiropas Sporta nedēļa notiks no 2017. gada 23. līdz  30. septembrim.

   Skolā no 25. septembra līdz 29. septembrim arī notika sporta pasākumi.

   Pasākuma mērķis: rosināt sportu un fiziskās aktivitātes.

   Uzdevumi:

   - radīt iespēju skolēniem parādīt  savu fizisko sagatavošanu;

   - radīt iespēju skolēniem attīstīt saliedētības prasmes.

Diena

Klases komanda

 

Laiks

Vieta

Sporta aktivitāte

Pirmdiena

25.09.

5.a,6.a,7.a,8.a,9.a

8 cilvēki no klases

7.stunda

Stadions

Virves  vilkšana

Otrdiena

26.09.

3.-4. klase

6.stunda

(9. a klase tiesā un organizē) Atbildīgais Žans Grigorjevs.

Sporta zāle

 

 

 

 

Stafetes

Trešdiena

27.09.

5.a,6.a,7.a,8.a,9.a

5 cilvēki no klases

Laiks tiks precizēts!!!!!

Stropu estrāde

Maratons

(2 vai 3 km)

Ceturtdiena

28.09.

5.a,6.a,7.a,8.a,9.a

5 cilvēki no klases

8.stunda

 

Sporta zāle

 

Pievilkšanās

Piektdiena

29.09.

1.-2.klase

6.stunda, 7.stunda

Sporta zāle

Stafetes

   

 

   22. septembrī skolā tika organizētā  informatīvi izglītojošā akcija “VĀRDA SPĒKS”, kurā 5.-9.klašu izglītojamie tika aicināti nelietot rupjus vārdus. Pasākuma mērķis: veidot skolā pozitīvu vidi. Pasākuma konsultants - skolas līdzpārvaldes priekšsēdētājs 9.a klases skolnieks Ņikita Bortnikovs.

   Pirms stundām līdzparvaldes locekļi izdalīja līmkartītes, kuru saturs aicināja skolēnus šo dienu pavadīt bez rupjiem vārdiem. Mācību dienas beigās klašu audzinātāji pieliek plakātus ar skolēnu refleksijām pie kabinetu durvīm.

 

  

 

 

15. septembrī pie mūsu 1. klases skolēniem ciemos bija atnācis Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas profilaktiskā darbā ar jaunatni nodaļas inspektors A.Davidovs. Viņš informēja skolēnus par drošības jautājumiem un uzdāvināja bērniem atstarotājus ar policijas simboliku.

 

 

 

  2017. gada 15. septembrī Jāņa Raiņa mājā Berķenelē notika Latgales 2.-12. klašu skolēnu skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Skolu pārstāvēja Viktorija Dmitrijeva (5.a klase) un Danils Troņevs (2.a klase).

  Paldies latviešu valodas skolotājām  Inārai Jaskevičai un Inārai Moisejai!

 

  

 

Septembris klāt

Duksi zem kļavām
 Tīk patrenkāt,
 Tikai vairs laika nav:
 Septembris klāt.
    Labi pa pļavām
    Vēl pastaigāt,
    Tikai vairs laika nav:
    Septembris klāt.
 Pie grāmatām savām
 Man jāķeras, māt:
 Skolas laiks sākas jau,
 Septembris klāt.

  /Andris Vējāns/

  ...................................