Jaunumi

.........................................................................

 

Maijs

  Šogad skolas bibliotēka piedalījās dažādās valsts lasītveicināšanas aktivitātēs: Bērnu žūrijā, Mūsu mazajā bibliotēkā, Skaļās lasīšanas sacensībā, Baltijas valstu literatūras nedēļā. Visiem lasītājiem bija lieliska iespēja iepazīties ar jaunām grāmatām, un doties  nezināmā ceļojumā, lai izbaudītu, izjustu jaunus pārdzīvojumus un gūtu jaunus iespaidus. Un galvenais – izlasītās grāmatas iedvesmoja lasītājus 27.maijā sapulcēties Grāmatu svētkos.   

Pasākumā  piedalījās 29 izglītojamie un 6 skolotāji.

Pirmās, otrās un trešās klases skolēni izlasīja sešas grāmatas projekta “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros un iesakā tās izlasīt visiem bibliotēkas apmeklētājiem.

1.klases skolēni Andrejs Sokovs, Anna Gņezdova, Vera Šukstale, Adrianna Samohvalova, Katrīna Pisarjonoka un 2.klases skolēni Samanta Skrepļonoka, Vadims Smirnovs, Maksims Soms prezentēja poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča grāmatu “Apskauj mani !”, kuras moto: “Apskauj kādu, un diena uzreiz kļūst priecīgāka! “

 

 

Izlasot grāmatu, skolēni sacerējā dzejoli:

Agrā rītā, kad saule spīd

Lāču tētis un Lācēns visus apskaut steidz.

Abi lāči dodas ceļā

Visus apskaut, laimi vēlot.

Apskauj Alni, apskauj Zaķi,

Apskauj Kāpuru un Vilku.

Lai tiem mežā veiktos darbi

Lai tiem diena paiet jautri!

Apskāvienu lielo spēku nepazina vēl neviens.

Lāči palīdzēja visiem atvērt sirdi, sajust prieku,

Atrast draugus, samīļot

Visus, kas tiem pretī nāca.

Sajust varavīksni sirdī,

Gaismu, krāsas dvēselē!

 

 

1.a klases skolnieks Danila Portnovs prezentēja franču autoru Veronikas Kaplānas un Greguāra Mabīra grāmatu “Kā vilku piemin, tā vilks klāt”. 

 

 

4.a klases skolēni Rostislavs Mingins, Elvīra Silova, Ksenija Krāpane, Anastasija Makarova, Jūlija Torbenko, Darja Kirilova prezentēja  Ineses Zanderes dzejoļu krājumu “Zirgā” un igauņu rakstnieces Tīa Selli grāmatu „Mia ir priecīga” un parādīja leļļu teātra uzvedumu pēc Toma Kalninska grāmatas “Zaķa Garauša laimes zeme” motīviem.

 

  

 

5.a klases skolēni Anastasija Labudze, Baniels Bogatirjovs, Viktorija Stepanova, Ņikita Jerumāns, Pāvels Semjonovs, Darja Belousova prezentēja Brūvera ģimenes dzejoļu krājumu “Brūveri brūvē”.

 

  

 

Skolotāja Ināra Moiseja prezentēja itāļu rakstieces Andželas Naneti grāmatu “Mans vectēvs bija ķiršu koks”.

6.a klases skolēni Dmitrijas Vošteris un Alina Novikova prezentēja Šeina Hegartija grāmatu  “Tumšmute”.

Skolas bibliotekas projektu aktīvākie dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem un suvenīriem.

 

 

 

   Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā – paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek saņemts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojas vides un dzīves kvalitāte. Nozīmīgi ir izprast, ka ikviens no mums ir aktīvs un atbildīgs Latvijas un Eiropas līdzveidotājs – zinošs, kritiski domājošs un drosmīgs.

   Tāpēc tradicionāli Eiropas dienā, 9. maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 www.esmaja.lv, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties „Eiropas eksāmenā”. „Eiropas eksāmena” mērķis ir pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt mūsu pilsonisko apziņu.

  2019. gada 9. maijā Daugavpils 11.pamatskolas desmit skolēni un trīs pedagogi piedalījās „Eiropas eksāmenā”.

  Pasākumā aktīvi iesaistījās 5.a klases skolēni G.Paškevičs, V.Stepanova, A.Labudze, A. Novikovs, N.Jerumans, D.Kozlovskis, N.Krāpans, A.Ivanovs, I. Aleksejenko, A.Dombrovskis. Viņi kārtoja testu ar 20 jautājumiem, kas aptvēra dažādas ar mūsu ikdienu saistītas tēmas. Katrs dalībnieks saņēm apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu (maksimālais – 50 punkti). Divi labākie dalībnieki no mūsu skolas bija Georgijs Paškevičs (44 punkti) un Viktorija Stepanova (43 punkti).

 

 

   Janvārī Dagdas novada izglītības, kultūras un sporta nodaļa izsludināja konkursu „ Manas ģimenes lieliskā recepte”

Konkursa mērķis: popularizēt Latvijas ģimeņu veselīgas pārtikas iegādes paradumus un ēdienu gatavošanas tradīcijas, kā nozīmīgu ģimenes pamatvērtību.

Mūsu skolas skolēni piedalījās šajā konkursā par savas ģimenes lieliskāko recepti ar paskaidrojošu tekstu par ēdiena sastāvdaļām un gatavošanas procesu.

Pāvels Semjonovs (5.a kl.), Daniels Bogatirjovs (5.a kl.), Darja Belousova (5.a kl.), Valērija Savko (6.a kl.) un Sofija Nazarova (7.a kl.) saņēma atzinības un veicināšanas balviņas. Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks 2019.gada 18. maijā 6.Starptautiskajā bērnu un jauniešu dziesmu un deju, modes teātra festivālā.

 

 

 

 

 

 

Aprīlis

 

    30. aprīlī  skolas aktu zālē notika pavasara koncerts “Slavas mirklis”. Ar centību skolēni un skolotāji gatavojās šim pasākumam.

   Koncertu atklāja 2.-4. klases vokālais ansamblis ar dziesmu "Dziedi kopā ar mums".

 

 

 

   Skolas teātra pulciņa "Sprīdīši" 4.a klases dalībnieki piedāvāja fabulas iestudējumu.

 

 

   8.a klases izglītojamais Vladislavs Mazalevskis izpildīja klasisku dziesmu itāļu vlodā.

 

 

 

   5. - 6. klases meitenes izpildīja dejas kompozīciju "ZUMBA Kids - Minjons", bet 5. - 9. klases vokālais ansamblis - dziesmas "Neklusē", "Es atgriežos", "Maigās rokas".

 

 

 

 

 

 

   4. klases meitenes  piedāvaja atraktīvu sporta vingrošanas numuru.

 

 

   4. klases skolniece Elvīra Silova  skaitīja Sergeja Mihalkova dzejoli "Zilonis - mākslinieks".

 

 

   3. klases tautas dejas kolektīvs izpildīja latviešu tautas deju.

 

 

   2. klases izglītojamie piedāvāja skatītājiem modes defilē "Ziedi".

 

 

 

   8.a klases skolniece Viktorija Kozlova izpildīja dziesmu "Dzeguze" .

 

 

   Dejas kompozīciju "ZUMBA Kids - Toko, toko"  izpildīja 1. klases skolēni.

 

 

 

   7. klases skolēns Artjoms Leonovs skaitīja Ineses Zanderes dzejoli "Tu izej no rīta uz saulainās ielas".

 

 

 

   Jau tradicionāli aprīļa beigās notiek Latvijas Lielā Talka. 

  26.aprīlī Daugavpils 11.pamatskolas klašu kolektīvi arī piedalījās atkritumu savākšanas un teritorijas uzkopšanas darbos. Lielās Talkas mērķis:  padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par apkārtējo vidi.

 

 

 

 

 

   2019. gada 12. aprīlī noslēdzies Raiņa muzeja “Jasmuiža” rīkotais vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkurss MANS RAIŅA DZEJOLIS. Konkursa uzdevums bija izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu sev mīļākajam Raiņa dzejolim, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu dzejas ilustrāciju.

Kopā tika iesūtīti 902 darbi. Konkursā piedalījās skolēni no visas Latvijas.

 Daugavpils 11. pamatskola arī iesūtīja piecus skolēnu darbus, no kuriem Artjoms Leonovs (7. klase) par darbu „Lācis” ieguva 2. vietu, Sofija Nazarova (7.klase) par darbu „Zirņa bērni” un Viktorija Deiko (9. klase) par darbu „Vāverīte” ieguva atzinības rakstus.

    

 

   No 2019. gada 8. aprīļa līdz 12. aprīlim Rumānijā, Oradjas pilsētā notika projekta „Manas fotogrāfijas Eiropas kanvā” otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte. Tās tēma – „Mana skola – krāsu, gaismas un dizaina metodes”. Mobilitātē piedalījās Daugavpils 11. pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Ilona Kokina, svešvalodu skolotāja un projektu koordinatore Marianna Tretjakova, 8. klases izglītojamie Pāvels Stupakovs, Rihards Prikulis–Pastars, Kristīne Maļčeva, 9. klases izglītojamās Margarita Ždanovska un Katrina Marija Persina.

>>> Plašāka informācija par projektu

 

 Tuvojoties eksāmenu laikam, skolēni arvien biežāk sāk uztraukties - kā labāk sagatavoties, ar ko sākt, kā visefektīvāk pārbaudīt un uzlabot savas zināšanas? Lai atvieglotu satraucošo posmu līdz pārbaudījumu dienai, Uzdevumi.lv piedāvā ieteikumus, kā skolēniem izmantot portālu un tā sniegtās iespējas pirms eksāmeniem.

 Seko līdzi eksāmenu grafikam

Gatavošanos eksāmeniem jāuzsāk laicīgi un pakāpeniski, tāpēc ir svarīgi būt informētam par datumiem, kuros eksāmeni plānoti. Lai palīdzētu nepalaist garām svarīgos pārbaudījumus, esam izveidojuši īpašu grafiku, kurā 9. un 12. klašu skolēni var pārskatāmi redzēt gan eksāmenu datumus, gan ērti piekļūt treniņuzdevumiem: >>> Atvērt eksāmenu grafiku

 Risini eksāmenu treniņuzdevumus

Bieži satraukuma iemesls ir neziņa, ko īsti gaidīt no eksāmeniem un kam būt gatavam.  Uzdevumi.lv piedāvā skolēniem iespēju izmēģināt un risināt iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus, kas papildināti ar dažādām variācijām, kā arī pareizo atbilžu skaidrojumiem, kas ļaus padziļināti nostiprināt savas zināšanas. Eksāmenu treniņuzdevumi pieejami tādos priekšmetos kā >>> latviešu valoda, >>> matemātika, >>> angļu valoda, >>> vēsture. 

Atkārto mācību tēmas

Atkārtošana - zināšanu māte, tieši tāpēc papildus treniņam pirms eksāmeniem noteikti noderēs atkārtot arī dažādas mācību tēmas, kas skolā apgūtas gadu gaitā. Vienkopus tēmas dažādos mācību priekšmetos vari apskatīt >>> Uzdevumi.lv sadaļā “Virtuālā skola”.

 Informācijai: Eksāmenu treniņuzdevumi un uzdevumu skaidrojumi portālā ir pieejami lietotājiem ar aktīvu >>> PROF pakalpojumu. Savukārt tēmas latviešu valodā, matemātikā un citos skolas mācību priekšmetos 1.-12. klasei ir pieejamas bez maksas.

 Vēlam veiksmi un ticam, ka jums viss izdosies!

 

 

   3. aprīlī Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā notika pasākums, veltīts Pasaules Veselības dienai (7. aprīlis). Konkursā bija paredzēts pievērst izglītojamo uzmanību veselības aspektiem, kas saistīti ar pusaudžu dzīves ikdienu.

   Konkursa uzdevumi: iemācīt izprast fiziski un garīgi veselas un profesionālas personības attīstības priekšnoteikumus; iemācīt priecāties par dzīvi un savām prasmēm; paaugstināt pusaudžu zināšanas par faktoriem, kas nosaka veselību; pievērst jauniešu uzmanību dažāda veida sīkumiem saistībā ar nākamās profesijas izvēli; veicināt pusaudžu pašcieņu un motivāciju pieņemt veselībai pozitīvus lēmumus; pastāstīt jauniešiem par anatomijas, fizioloģijas un higiēnas zināšanām; sākt domāt par karjeru jau tagad .

   Maratons notika pa  darba stacijām, kurās tika piedāvāts izpildīt radošus un praktiskus uzdevumus. Pasākumu organizēja un atbalstīja dažādas pašvaldības organizācijas: Daugavpils Universitātes Veselības Veicināšanas Centrs, Daugavpils Medicīnas koledža, Pašvaldības policija, Latvijas Sarkanais Krusts, DPIP karjeras konsultante, bērnu tiesību aizsardzības speciāliste, Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola.

  Veselības maratonā piedalījās 8.a klases skolēni Viktorija Kozlova, Jeļizaveta Vjugina, Rihards Prikulis-Pastars, Kristīne Maļčeva, Viktorija Breļa.

 

 

 

Marts

 

   Šogad starptautiskais projekts “Baltu literatūras nedēļa” norisinājās laika posmā no 25. marta līdz 29. martam, un tajā piedalījās 26 Latvijas skolas un 28 Lietuvas skolas.

  25. martā Daugavpils 11. pamatskolā Baltu literatūras nedēļas ietvaros notika Lietuvas Republikai veltīta ģeogrāfijas stunda 8. klasē. Izglītojamie iepazinās ar Lietuvas ģeogrāfiju un tautas tradīcijām. Skolēni pildīja uzdevumu "Lietuvas un Latvijas ģeogrāfisko datu salīdzināšana", arī stāstīja interesantus faktus par Lietuvu.

  26. martā notika skaļās lasīšanas stunda 3. klasē. Skolēni iepazinās ar Ķēstuta Kasparaviča grāmatu „Kaimiņiene aiz stūra“. Skolēni lasīja grāmatu no interaktīvā tāfeles, jūsmoja par skaistajām ilustrācijām. Bērni arī paši uzzīmēja ilustrācijas šai grāmatai. Četru labāko zīmējumu autori saņēma diplomus.
   29. martā bibliotēkas nodarbību „Diskusiju klubs“ dalībnieki (5. klases skolēni) strādāja ar uzziņu literatūru un aizpildīja darba lapu „Lietuvas ģeogrāfiskā izziņa“, kā arī salīdzināja Lietuvas un Latvijas ģeogrāfiskos rādītājus. Izglītojamie uzzināja daudz interesantu faktu, kā arī atzīmēja Lietuvas kartē vietas, kuras bija apmeklējuši. Bija aizraujoši, interesanti un noderīgi iepazīties ar mūsu kaimiņvalsti. 

   Projekts “Baltu literatūras nedēļa” ir tapis sadarbībā ar Vītauta Dižā universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Letonikas centru, Jonavas pašvaldības finansiālo atbalstu un Latvijas vēstniecības Lietuvā atbalstu Latvijas Valsts simtgades Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas ietvaros  LV100 Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

   Projekta ietvaros jau pagājušajā gadā tika izveidota speciāla Facebook lapa "Baltu literatūras nedēļa”, kurā projekta dalībnieki no Lietuvas un Latvijas skolām ievieto informāciju, foto un video materiālus par notikušajām aktivitātēm, paveikto, apgūto un pieredzēto.
   Projekta dalībnieki atzina, ka tas sniedz lielisku iespēju skolu programmas ietvaros īstenot starpdisciplināro rakursu, jo bērni un jaunieši konkrēto tēmu – kaimiņvalsts iepazīšanu – īsteno caur dažādiem mācību priekšmetiem: literatūru, ģeogrāfiju, vizuālo mākslu, mūziku, informātiku u.c.

 

No 2019. gada 17. marta līdz 23. martam Portugālē, Sobredā notika projekta „Es un Jūs – ar mākslas starpniecību uz labāku nākotni” otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte.

   Mobilitātē piedalījās Daugavpils 11. pamatskolas svešvalodu skolotāja un projektu koordinatore Marianna Tretjakova, krievu valodas un literatūras skolotāja Oļa Baranauskiene, 7. klases skolnieki Ilja Vasilica, Artjoms Ņikitins, Liāna Tavkiņa, 8. klases skolniece Viktorija Kozlova.

>>> Plašāka informācija par projektu

 

 20. martā Daugavpils 11. pamatskolā norisinājās karjeras un pilsoniskās informētības pasākums sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem, kinoloģi Ludmilu Kozlovsku un viņas audzēkni – suni Frešu.

   7. - 9. klašu skolēni iepazinās ar kinologa darbu un pienākumiem, uzzināja daudz interesanta par suņiem, kā arī par to, kā audzina un apmāca dienesta suni. Kinoloģe minēja to, ka ar suni jākomunicē ar cieņu, jārunā mierīgi, nepaaugstinot balsi, konkrēti jāformulē uzdevumi, jāuzliela un jāsamīļo. Beļģu aitu šķirnes suns, ar kuru iepazinās jaunieši, palīdz Valsts Policijai meklēt narkotiskās vielas un meklēt pazudušos cilvēkus.

   Pasākuma laikā suns izpildīja komandas, meklēja paslēptās lietas, kā pateicību saņemot kārumus. Skolēni ar interesi skatījās, kas notiek, un aktīvi uzdeva jautājumus.

   Klātesošajiem kinologa darbs likās ļoti interesants un svarīgs mūsu valstij. Viņam jāmīl dzīvnieki un jābūt aktīvam, izturīgam, atbildīgam, drosmīgam, uzmanīgam un disciplinētam.

 

   No 2019. gada 10. marta līdz 14. martam Spānijā, Valensijā notika projekta „Empātija pret iebiedēšanu” otrā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte. Mobilitātē piedalījās Daugavpils 11. pamatskolas direktore Ina Meldere, svešvalodu skolotāja un projektu koordinatore Marianna Tretjakova, 9. klases izglītojamās Jana Zaiceva, Alise Maļčeva un 7. klases izglītojamā Marija Deiko.

>>> Plašāka informācija par projektu

 

   Meteņi jeb metenis ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kurus svin februārī vai marta sākumā, septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Senajām indoeiropiešu tautām gadumija bijusi tagadējā februāra vidū, tāpēc Meteņu svinēšanā saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas. Agrāk latvieši ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus.

   Šogad Daugavpils 11. pamatskolā  šos svētkus  svinēja 8.martā. Izglītojamajiem tika piedāvātas vairākas “stacijas”, kurās varēja iepazīties ar tradīcijām, ticējumiem, veikt sporta aktivitātes.

 

 

   5. martā sākumskolā tika organizēts Ivana Krilova daiļradei veltīts izteiksmīgās lasīšanas festivāls. Pasākumā piedalījās 28 izglītojamie, kurus atbalstīja viņu vecāki.  Dalībniekiem tika pasniegti pateicības raksti un saldas balviņas.

 

 

 

Februāris

 

   28. februārī Bērnu un Jaunatnes  centrā "Jaunība" notika pilsētas skatuves runas konkurss, kurā veiksmīgi uzstājās mūsu skolēni.  Apsveicam lauteātus! 2.a klases skolnieks Arsenijs Aleksejevs - 3.vieta,  4.a klases skolniece - Elvīra Silova - 2.vieta, 7.a klases skolnieks Artjoms Leonovs - 2.vieta.

 

 

   2019. gada 22. februārī Daugavpils Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" notika Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība - pilsētas pusfināls 5. un 6. klašu skolēniem. Konkursa uzvarētājs piedalīsies nākamajā kārtā - reģionālajā finālā. Šogad pilsētas pusfinālā piedalījās 14 skolēni. Konkursā tika uzaicināti arī atbalstītāji, kuri uzmundrināja pasākuma dalībniekus, jo uzstāties kompetenču žūrijas pārstāvju priekšā bija neparasti.  Konkursā uzvarēja Vienības pamatskolas meitene.

 Mūsu skolu pārstāvēja 5.a klases skolniece Jūlija Kuznecova.  Paldies Jūlijai par drosmi un labo uzstāšanos!

 

Plašāka informācija (Video) >>>  https://www.youtube.com/watch?v=on-O64ruSuA&feature=share

 

Plašāka informācija >>>  http://www.lcb.lv/?lang=lv&nod=jaunumi&page=1&cid=6776&title=Daugavpili_jauns_skalas_lasisanas_čempions

 

 

 

 

     22. februārī skolā tika organizēta Starptautiskā  Dzimtās valodas diena. Pasākuma mērķis ir attīstīt izglītojamo prasmi cienīt un kopt savu dzimto valodu. Pasākuma uzdevums ir atzīties mīlestībā savai dzimtenei, pilsētai, skolai, tuviem cilvēkiem savā dzimtajā valodā. Klases ieejas durvis tika noformētas ar izglītojamo īsstāstiem, zīmējumiem un cita veida radošiem darbiem.

 

   21. februārī notika tikšanās ar Jaunatnes departamenta vadītāju Ņikitu Aļeksejevu, kurš ir organizācijas „Sarkanais Krusts” aktīvais dalībnieks. Ņikita dalījās savā pieredzē, stāstīja, cik svarīgi ir savlaicīgi sniegt palīdzību cilvēkam, kurš ir nonācis nelaimē, kā arī veikt kopā ar skolēniem praktiskās nodarbības. Viena no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” darbības jomām ir pirmās palīdzības apmācību organizēšana. Tās mērķis ir nodrošināt Latvijas iedzīvotāju gatavību reaģēt veselībai kritiskās situācijās, pielāgojot pirmās palīdzības kursus konkrēto grupu vajadzībām un nodrošinot apmācības visā valstī. Daudzi no mums kādreiz ir bijuši situācijā, kad neprasme sniegt pirmo palīdzību varēja ietekmēt dzīvību. Skolēni labi saprata, ka ir jāprot sniegt pirmo palīdzību, un bija aktīvi un ieinteresēti jauno zināšanu apguvē. 

 

   Februārī noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa "Lidice 2019" Latvijas kārta . Šogad konkurss bija veltīts ķīmijas tēmai.

   Konkursam tika iesūtīti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 211 darbi, to vidū ir arī trīs  Daugavpils 11. pamatskolas 7.a klases skolēnu:  Sofijas Nazarovas , Marijas Deiko un Anastasijas Vasiļjevas darbi. Paldies visiem konkursa dalībniekiem. Vēlam viņiem veiksmi konkursa nākamajā kārtā!

 

 

13.februārī skolā tika organizēts karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena”.  Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Šogad "Ēnu dienas" tēma ir "neredzamās profesijas", aktualizējot sarunu par profesijām, kuru darba rezultātus katrs tieši vai netieši ikdienā izmanto, taču reizēm neaizdomājas, ka aiz šiem produktiem stāv vienas vai vairāku noteiktu profesiju pārstāvju komandas.

Pasākuma dalībnieki bija  Daugavpils 11.pamatskolas 5.-9.klašu izglītojamie.

Tika piedāvātas vakances:

·         Skolas direktore Ina Meldere;

·         Skolas sociālā pedagoģe Natālija Kleščonoka;

·         Skolas psiholoģe Marina Kuzmina;

·         Skolas lietvede Daiga Buļuka;

·         Skolas ēdināšanas speciāliste Jevgenija Smagane ;

·         Skolas medmāsa Larisa Romaņenko ;

·         Skolas sporta skolotāja Dina Krjučkova;

·         Skolas bibliotekāre Inga Jablonska;

·         Skolas logopēde Olga Bojarova.

      Izglītojamo atsauksmes.

 Logopēds – burvis bērna valodas attīstībā.

   Es, Daugavpils 11.pamatskolas 6.a klases skolniece Marija Meļņikova, 13.februārī biju logopēda ēna. Es ēnoju mūsu skolas logopēdi Olgu Bojarovu.

Dienas laikā tika pārrunāti  pienākumi un prasmes, kas nepieciešamas, lai strādātu par logopēdu.

Es uzzināju, ka logopēds veic izglītojamā runas, valodas un rakstu valodas traucējumu diagnosticēšanu, valodas traucējumu koriģējoši attīstošo darbību un profilaksi.

Logopēds nodarbojas ar izglītojamo, ja ir artikulācijā iesaistīto orgānu uzbūves un darbības traucējumi, valodas ritma un tempa traucējumi, stostīšanās, neizveidojušās sākotnējās lasīšanas un rakstīšanas prasmes, disleksijas risks. Ēnas dienā es uzzināju, ka disleksija ir mācīšanās traucējums, kas bērnam rada grūtības iemācīties lasīt un saprast uzrakstīto.

   Lai strādātu par logopēdu, jāmīl bērni, jābūt labam psihologam.

Tā kā šī bija mana pirmā ēnu diena, es sapratu, cik ļoti tā ir noderīga.

Nākotnē es, iespējams, varētu apsvērt domu par šo profesiju, jo tā mani patiesi ieinteresēja.

   Ēnošana ir  vērtīga pieredze skolēniem, tā ir iespēja iepazīt, kā faktiski tiek veikts darbs ikdienā.

 

*   *   *   *   *   *   *   *   *

     Es, pamatskolas 7. klases skolnieks Deniels Grosbergs, 13. februārī biju sociālā pedagoga ēna.

Man ļoti patika šī diena. Es uzzināju, kā strādā sociālais pedagogs, ar ko sākas pedagoga darba diena.

Skolotājai Natālijai ir ļoti grūta un atbildīga profesija. Sociālā pedagoga redzeslokā vienmēr ir jābūt bērna tiesību aizsardzībai un drošībai skolā, mājās un kopumā vidē, kurā bērns dzīvo. Sociālais pedagogs strādā ar bērnu, pedagogiem un ģimeni.

   Viņa sadarbojas ar klases audzinātājām, ja skolēns bieži kavē skolu neattaisnotu iemeslu dēļ, skolēnam pazeminās sekmes mācībās, pēkšņi mainījusies skolēna uzvedība, skolēns saņem nepietiekamu vecāku aprūpi, skolēns stāsta, ka mājās jūtas slikti un nedroši u.c.  Skolotāja Natālija kontrolē un pārbauda skolēnu skolas apmeklējumus, uzzina par katra stundu kavējuma un skolas neapmeklēšanas iemeslu. Viņa palīdz skolēnam, ja to nomāc kāda problēma, kuru viņš nespēj atrisināt, ja ir problēmas mājās, konflikts ar skolas biedriem, skolotājiem vai vecākiem, ir atkarības problēmas u.c.

   Sociālais pedagogs sadarbojas ar visiem dienestiem, kuri strādā ar ģimenes problēmām. Ir noteiktas dienas, kad skolotāja Natālija apmeklē bērnus mājās, lai uzzinātu, kādos apstākļos viņi dzīvo.

   Vērojot sociālā pedagoga darbu, es sapratu, ka šī profesija ir ļoti smaga, atbildīga, jo ne katrs var atrast kopēju valodu ar skolnieku.

 *   *   *   *   *   *   *   *   *

  Es, 7.klases skolnieks Kirils Zavjalovs, biju skolas bibliotekāres ēna. Uzzināju, ka mūsu skolas bibliotēkā ir vairāk nekā 14 tūkstoši grāmatu un 10 tūkstoši no tiem ir mācību grāmatas. Pirms 20 gadiem bibliotēkas fonds bija 30 tūkstoši grāmatu, es pat pieskāros šim stāstam. Redzēju veco, 70 gadīgo grāmatu bibliotēkā, tā ir Krišjāņa Barona grāmata “Latvijas Dainu izlase”. Pirmā grāmata bibliotēkā bija noformēta 1963.gadā 12.decembrī, es to grāmatu turēju rokās un redzēju ierakstus inventāra grāmatā ar tinti, jo lodīšu pildspalvas  tolaik vēl nebija. Bibliotekāre man parādīja veco kataloga skapīti, bet tagad bibliotēkai ir elektroniskais katalogs.

    Skolas bibliotēka atšķiras no pilsētas bibliotēkas ar to, ka skolas bibliotekāre dara visu darbu viens (sastāda atskaites, nopērk grāmatas, apstrādā, ievada elektroniskajā katalogā, piedalās projektos, organizē pasākumus, apkalpo lasītājus, nodrošina skolu ar mācību grāmatām), bet pilsētas bibliotēkā bibliotekāre atbild par  vienu funkciju vai jomu(viens  apkalpo lasītājus un organizē pasākumus, otrs –apstrādā grāmatas, trešais – nopērk grāmatas). Es iepazinos ar skolas bibliotēkas vēsturi.  Četrās mapītēs bija  visa informācija par bibliotekāriem, kuri strādājuši skolas bibliotēkā,  labākajiem lasītājiem, arī  skolēnu radošie darbi: dzejoļi, pasakas, stāsti, domraksti, skolotāju fotogrāfijas,  bibliotēkas projekti un pasākumi.  Es tiešām gribētu strādāt par bibliotekāru.

 

 

Decembris

   21. decembrī plkst.9:00 sākumskolā notika Ziemassvētku pasākums. Skolēniem un skolu viesiem tika piedāvāta Ziemassvētku pasaka ar dažādām aktivitātēm.

   21.decembrī plkst. 9:30 pamatskolā notika pasākums "Ziemassvētku laboratorijas".

 

  13.decembrī  BJC "Jaunība" notika konkurss "Lūcijas svētki". Konkursa mērķis bija atrast jaunu informāciju par Ziemassvētku tradīcijām un iegūt radošās darbības pieredzi. No 29 sešklasniecēm finālā tika 10 labākās meitenes. Mūsu skolu pārstāvēja Marija Meļņikova un Aleksandra Nazarova. 1. kārtā meitenes zīmēja darbu "Mans Ziemassvētku sapnis", 2. kārtā rakstīja sacerējumu "Kas tu esi, Santa Lūcija?". 3. kārtā meitenes sacentās piecos konkursos. Šajā garajā sacensību maratonā Marija Meļņikova ieguva 3.vietu.

 

 

 

 

·            Skaļās lasīšanas sacensība (12.12.2018.)

   2018. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk  Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī  sāka gatavoties aizraujošam konkursam savās skolās un bibliotēkās. 
   Uzsākot  lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.  Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Holandē šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljonu bērnu.
 

   LASĪŠANAS SACENSĪBA

1. kārta: No SEPTEMBRA LĪDZ  1. JANVĀRA sacensība skolā.

2. kārta: NO JANVĀRA LĪDZ MARTA VIDUM pusfināls pilsētā.

3.kārta:  NO MARTA VIDUS LĪDZ APRĪĻA VIDUM reģionālais fināls.

4.solis:  MAIJĀ notiks Nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

   Valsts finālā maijā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Fināls piesaistīs lielu mediju uzmanību. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk, arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

   12.decembrī skolā tika organizēta Nacionāla Lasīšanas sacensības 1.kārta. Pasākumā piedalījās 8 uzvarētāji no 5.a  un 6.a klasēm.

   1.vietu ieguva Ilāna Skreba(6.a) un Jūlija Kuznecova(5.a), 2.vietu – Dmitrijs Vošteris(6.a),  Marija Meļņikova(6.a), Viktorija Stepanova(5.a), 3.vietu – Ritvars Prikulis-Pastars(6.a), Anastasija Labudze(5.a),  Iļja Aleksejenko(5.a).

   Pasākumu organizēja direktores vietniece Ilona Kokina,  latviešu valodas skolotāji Ināra Jaskeviča, Ināra Moiseja, Vija Stūrīte un bibliotekāre Inga Jablonska.

               

 

   11. decembrī  trīs komandas: 5.a , 6.a 1.grupa, 6.a 2.grupa  piedalījās skolas pasākumā „Jūras kauja”. Jūras kaujas spēles laukumā bija dažādu grūtību jautājumi un arī pārsteigumi: par rūtiņu ar delfīnu – plus divi punkti komandai; ar haizivi – mīnus divi punkti. Ja atver rūtiņu ar salu – gājiens pāriet citai komandai. Spēle  patika visiem pasākuma dalībniekiem. "Jūras kaujā" piedalījās skolēnu vecāki. Pirmo vietu ieguva 5.a klases komanda; otro vietu  - 6.a 2.grupas komanda un trešo vietu 6.a 1grupas klases komanda. Pasākumu organizēja un novadīja skolotājas Ludmila Lipļanska un Jeļena Kropa.

 

   Lai mudinātu bērnus regulāri tīrīt zobus un rūpēties par to veselību, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) īsteno informatīvi – izglītojošo nodarbību ciklu pirmsskolas un sākumskolas (1.-2.klases) audzēkņiem.

   5.decembrī skolu apmeklēja programmas "Tīri zobi" pārstāvji. 1. un 2. klases izglītojamie ar interesi piedalījās izglītojošā nodarbībā.

Plašāka informācija >>> www.tirizobi.lv

 

    Ērgļos 1. decembrī notika Ērgļu novada pašvaldības „Braku” muzeja organizētais R. Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursa noslēguma sarīkojums, uz kuru bija uzaicināti 76 labākie domrakstu autori kopā ar skolotājiem un vecākiem. Pavisam konkursā piedalījās 158 skolēni, iesūtot 156 darbus.

   Viens no konkursa veiksmīgākajiem dalībniekiem bija mūsu skolas 7.klases skolnieks Artjoms Leonovs. Viņš izvēlējās tēmu "„Braki” – vakar, šodien, rīt." un kļuva par konkursa laureātu. Artjoms saņēma atzinību nominācijā - "Par savdabīgumu tēmas atklāsmē." Žūrija  atzīmēja Artjoma darbā citātu: "Rūdolfs Blaumanis bija māju dvēsele, tās kopējs, sargātājs."

 Pasākuma laikā bija iespēja paviesoties „Braku” muzejā. Viesu istabā klavieres spēlēja un kopīgi aicināja dziedāt Ieva Vilnīte. Saimes istabā katrs varēja iedzert siltu zāļu tēju vai kafiju un pacienāties ar smalkmaizītēm.  Ērgļu saieta namā skolēni varēja darboties dažādās darbnīcās.  R. Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursa noslēguma pasākumu vadīja populārā latviešu aktrise Zane Daudziņa. 

Plašāka informācija >>> http://www.braki.lv/lv/konkursi-2381/14.-konkurss

 

 

Novembris

 

·        Radošo darbu konkurss „Atveram durvis nākamajai Latvijas simtgadei” (27.11.2018.)

   Novembra beigās Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs notika Daugavpils vispārizglītojošo skolu 5.-8.klašu skolēnu radošo darbu konkursa “Atveram durvis nākamajai Latvijas simtgadei” skate.

 Konkursa mērķis: attīstīt skolēnu un skolotāju radošās un sadarbības prasmes, strādājot komandā.

Konkursa uzdevumi:

Konkursa vienojoša ideja: atvērt durvis cilvēku sirdīs, pretī nākotnei, aizdomājoties par to, ka katru gadu, pieminot Latviju svētku reizē, tās ceļi kļūst garāki un garāki. Atvērt durvis uz atziņu, ka: “Es dzīvoju zemē, ko par Latviju sauc...”

   Konkursā piedalījās 9 Daugavpils skolas. Katram dalībniekam tika pasniegta nominācija. Mūsu skolu  pārstavēja: Jeļizaveta Vjugina, Viktorija Kozlova, Viktorija Breļa, Kristīne Maļčeva (8. klase), Valērija Savko, Ritvars Prikulis-Pastars (6. klase), Ričards Čerņecovs (7.klase). Izglītojamie prezentēja skolas kopīgo darbu veltīto Latvijas Republikas simts gadu jubilejai.  Izglītojamos atbalstīja skolotāji-konsultanti: angļu valodas skolotāja Jeļena Lucijanova, matemātikas un fizikas skolotāja Diāna Tamane, sākumskolas un latviešu valodas skolotāja Svetlana Skripnika.

Mūsu skolas komanda ieguva nomināciju „Par oriģinālāko tautiskuma idejas risinājumu” pilsētas radošo darbu konkursā.

Skolēnu veidoto noformējumu interesantākās idejas var aplūkot >>> http://www.izglitiba.daugavpils.lv/Media/Default/file/=2012/Olimpiades/181123_5-8kl_Radoso_darbu_konkurss_Latvijas_nakamajai_simtgadei.pdf

      

 

   Latvijas jauniešu valstiskā apziņa un personiskās līdzdalības sajūta ir pamatnosacījums stabilas un drošas valsts attīstībai.  Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un vadīta jauniešu interešu izglītības forma, kuras mērķis ir jaunatnes izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības, fizisko spēju un disciplīnas sekmēšanā.   

   22. novembrī mūsu skolā ciemos bija LR Aizsardzības ministrijas (AM) Jaunsardzes centra Latgales novada daļas instruktors - pasniedzējs Jānis Dārziņš. Viņš novadīja preventīvu pasākumu, lai iepazīstinātu skolēnus ar kustības "Jaunsardze" funkcijām, mērķiem un uzdevumiem, arī kā ārpusskolas aktivitāti, aktualizēja jautājumus par fizisko veselību.

   Katru gadu Latvijā nelaimes gadījumos gūst savainojumus tūkstošiem cilvēku un simtiem cilvēku zaudē dzīvību. Ikviens no mums var kļūt par cietušo, aculiecinieku un pirmās palīdzības sniedzēju, tādēļ ir ļoti nozīmīgi apgūt pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, lai prastu palīdzēt sev un nelaimē nokļuvušajiem. Viena no Jaunsardzes centra  darbības jomām ir pirmās palīdzības apmācību organizēšana. Tās mērķis ir nodrošināt Latvijas iedzīvotāju gatavību reaģēt veselībai kritiskās situācijās, pielāgojot pirmās palīdzības kursus konkrēto grupu vajadzībām un nodrošinot apmācības visā valstī. 

 

   Plašāk par kustību "Jaunsardze" >>> https://www.jic.gov.lv/lv/jaunsardze

 

 

 

Man smilga klusi nočukstēja, ka Latvijai ir 100,

Man zvaigzne krītot pavēstīja, ka Latvijai ir 100,

Man dzeguzīte nokūkoja, ka Latvijai ir 100,

Es vēju šalkās sadzirdēju, ka Latvijai ir 100.

Simts gadus mūsu zeme auga

Un ozoli to sargāja,

Simts gadus Laimu šurpu sauca,

Un stārķi ligzdas taisīja.

Simts gadus medus saldmi krāja,

Par brīvību to nosauca,

Simts gadus Sauli daudzināja,

Un Gaismas pili uzcēla.

Lai tagad visi kopā esam

Un svētkus līksmi nosvinam,

Lai mūsu zemes godu nesam

Un saticībā dzīvojam!

        Vija Stūrīte (Daugavpils 11.pamatskolas skolotāja)

    16.novembrī skolā izskanēja Latvijas 100 gadadienas svinībām veltīts koncerts „Par Latviju!”.  1.-9.klašu skolēni paši sev radīja svētkus, nodziedot tautā zināmas dziesmas. Ar dziesmām, dzejnieku vārsmām un tautas vārdiem tika sveikta Latvija un vēlēts tai Saules mužs.

 

Ar Tevi no rītiem pamostas saule,

Ar Tevi mežos iešalcas vējš,

Pār ielām mākoņi aizskrien strauji

Un uguns iekurtā spoži kvēl.

Ir bijuši miera un nemieru gadi,

Tu vieda un klusa tiem pāri stāvi,

Gan sirma, gan jauna esi Tu,

Ar dīvainu skatienu zvaigžņotu.

Kā jūra Tu – plašums un bezgalība,

Kā smiltis – plūstoša nemainība,

Kā ziedi – trausla un zūdoša,

Kā koki – lauzta, ne lūstoša.

Tu pasaules klajumos punktiņš mazs.

Tu paaudžu atmiņās Ēdenes dārzs.

Tu nepārmet, nejautā, esi arvien

Tā pirmā, vienīgā, viena vien!

             Vija Stūrīte(Daugavpils 11.pamatskolas skolotāja)

 

 

 

 

 

Oktobris

 

 

  

  

 

Septembris

 

     21.septembrī skolā notika Olimpiskā diena.

Sākumskolas skolēni piedalījās šādas sporta aktivitātēs: stafetēs, šķēršļu joslā, spēlē "Tautasbumba", spēlē "Mednieki un pīles". Pamatskolas izglītojamie piedalījās orientēšanā, individuālajā un masu skrējienā. Saulaina un silta rudens diena dāvāja gan izglītojamajiem, gan skolotājiem daudz emociju un sportisku možumu.

  

 

 

     21.septembrī skolā viesojās ceļojošais leļļu teātris “RIKKO lelles” ar aizraujošu leļļu izradi  "Pasaka par Latviju". Bērnišķīgi pasakains stāsts par Latvijas rašanos. Liktenīgie piedzīvojumi sākas starp meža dzīvniekiem, taču tad uzrodas cilvēki…

   Izrādē bērni kopā ar lellēm dziedāja par ģimeni, mājām un draudzību, par Latviju un tās skaisto dabu.

   Izrādē piedalījās astoņas roku lelles: Ezītis, Alnis, Zaķītis, Vilks, Vārna, Sprīdītis, Lāčplēsis, Melnais Bruņinieks. Leļļu koncerts  dāvāja visiem skatītājiem svētku noskaņojumu Latvijas 100. dzimšanas dienā.

 

     18. septembrī skolā notika Valsts policijas pārstāvju tikšanās ar 1.-2. klašu skolēniem. Kopā ar policijas prevencijas nodaļas inspektori Ināru Snarsku viesojās runcis Rūdis. Policijas pārstāvji stāstīja par drošību uz ielas. Bērni uzzināja, kas ir gājēju palīgi, kā pareizi šķērsot ielu, kādas briesmas draud uz ielas, kas ir nepieciešams velosipēdistiem. Stundas nobeigumā notika konkurss: policijas pārstāvji uzdeva skolēniem jautājumus. Katrs bērns vēlējās atbildēt. Cik jauki ik mirkli justies drošībā! Taču par savu drošību jāmācās rūpēties pašam.

 

 

      21. septembrī pie mūsu 1. klases skolēniem ciemos bija atnācis Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas profilaktiskā darbā ar jaunatni nodaļas inspektors A.Davidovs. Viņš informēja skolēnus par drošības jautājumiem un uzdāvināja bērniem atstarotājus ar policijas simboliku.

 

  

 

   Jau tradicionāli septembris Latvijā saucams par dzejas mēnesi.

   1965. gads latviešu kultūrā ir zīmīgs ar to, ka Rainim apritēja 100 gadu.

Sakarā ar to 1965. gada 11. septembrī Esplanādē, Rīgā notika svētku pasākums, kur pēc mākslinieka Kārļa Zemdegas ieceres tika atklāts Raiņa piemineklis. 1966.gada 24. martā Latvijas Rakstnieku savienība rīkoja Dzejas dienas.   

    Dzejas dienu pasākumi: gan dzejas lasījumi, gan tikšanās ar dzejniekiem notiek visa Latvijā.

   

   11.septembrī 5.a un 6.a klases skolēni piedalījās pasākumā “Piemiņas brīdis pie Raiņa tēva kapa vietas” Daugavpils Luterāņu kapos.

 

   19.septembrī  DZEJAS DIENAS ietvaros mūsu skolā viesojās Daugavpils jaunā dzejniece Marija Gerbredere. Viņa lasīja savu dzeju ģitāras pavadījumā. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja noklausīties dziesmas gan franču, gan angļu un krievu valodā.   Marija pastāstīja par sevi un atbildēja uz jautājumiem. Viņai ir plašs interešu loks un daudzas aizraušanās: mūzika, dzeja, joga, veselīgs uzturs un dzīvesveids. Marijas daiļrade, skaistā mūzika

un dzeja aizrava visus klātesošos.  

 

  2018. gada 14. septembrī jau 18. reizi Jāņa Raiņa mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Šogad konkursā piedalījās 35 skolēni no dažādām Latgales skolām.  Mūsu skolu pārstāvēja Arsenijs Aleksejevs (2.a klase) un Marija Meļnikiova (6.a klase).

 

 

 

 

    6. septembrī tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.  Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” kopā ar  atpazīstamiem māksliniekiem. Koncerts bija vēltīts Latvijas vēsturei, kultūrai, tradīcijām un vērtībām šodienas skatījumā.

   Šajā pasākumā piedalījās arī mūsu skolas direktores vietniece Ilona Kokina un 9.a klases izglīitojamie Alisa Maļčeva, Viktorija Deiko, Maksimas Prakapavičus, Jana Zaiceva, Katrīna Persina.

   >>> Plašāk par projektu

 

Septembris klāt

Duksi zem kļavām
 Tīk patrenkāt,
 Tikai vairs laika nav:
 Septembris klāt.
    Labi pa pļavām
    Vēl pastaigāt,
    Tikai vairs laika nav:
    Septembris klāt.
 Pie grāmatām savām
 Man jāķeras, māt:
 Skolas laiks sākas jau,
 Septembris klāt.

  /Andris Vējāns/

 

 

 

 

 

 

.........................................................................