Daugavpils 11.pamatskola

Jaunumi

.........................................................................

 

aprīlis

 

    2021. gada 31. martā pilsētā notika Lieldienu floristikas konkurss. Konkursu organizēja BJC “Jaunība” kultūrizglītības nodaļa (ZOOM platformā).

    Konkursā piedalījās 8. klases skolnieces un floristikas pulciņu dalībnieki.

Konkursa mērķis - popularizēt interešu izglītību floristikas jomā, sniegt iespēju skolas audzēkņiem un floristikas pulciņu dalībniekiem nodemonstrēt savas prasmes un darbus konkursā.

   Konkursa tēma „ Lieldienu sienas dekors - Ola”. Pirms konkursa dalībnieki saņēma no organizatoriem kartona sagataves ar pielīmētu pusolu. Darbā bija jāizmanto vismaz 80% no dabas materiāliem. 60 minūšu laikā pusola bija jānodekorē un gatavā darba foto jāiesūta organizatoriem. Žūrija vērtēja darba gaitu ZOOM platformā, bet gala rezultāts tika noteikts pēc iesūtītām fotogrāfijām. Žūrija vērtēja darba tehnisko izpildījumu, kompozīciju, krāsu izvēli, materiālu grupēšanu, oriģinalitāti un kreativitāti.

No mūsu skolas konkursā piedalījās un ieguva godalgotas vietas: 8.a klases skolniece Valerija Savko – 1. vieta,  6.a klases skolniece Elvīra Silova – 3. vieta.

 

 

 

 

 

 

 Pasākuma mērķis: aktualizēt skolēnu lietpratības spējas.

Uzdevumi: nostiprināt skolēnu spējas kritiski domāt, patstāvīgi izmantot savas zināšanas dažādās mācību jomās; rosināt izglītojamo izpratni par ūdens un dzeramā ūdens nozīmi;  veicināt skolēnu izpratni par draudiem, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē.

  Organizatori:

Bioloģijas skolotāja Natālija Šope, ģeogrāfijas, ķīmijas skolotāja Marina Ruskova, fizikas skolotāja Diāna Tamane, dabaszinību skolotāja Jeļena Kropa, matemātikas skolotāja Anna Šņucina, dizaina un tehnoloģiju skolotāja Ginta Vasiļjeva

 Dalībnieki: 5.-9. klases skolēni, piedalīšanās brīvprātīgi

 Laiks: 2021. gada 24. martā

 Olimpiādes norise:

Olimpiādes laikā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas par ūdens fizikālajām īpašībām, agregātstāvokļiem un ūdens nozīmi dabā un cilvēka dzīvē.

Olimpiādes jautājumi (kopā 35) izveidoti Kahoot platformā, skolēni saņems piekļuvi pirms olimpiādes sākuma.

Olimpiādes ilgums – 1 mācību stunda (40 min.).

Olimpiādes uzvarētāji tiks noteikti divās grupās – 5.-6. kl. un 7.-9. kl., katrā grupā pirmo triju vietu ieguvēji saņems diplomus un balvas.

 

Rezultāti

 5.-6. klases

Klase

Vārds, Uzvārds

Punktu skaits

Pareizas atbildes /35

Vieta

6.a

Artjoms Grigass

30093

32

1.

5.a

Veronika Hucka

26644

31

2.

5.a

Aleksandrs Ivanovs

18714

22

3.

7.-9. klases

Klase

Vārds, Uzvārds

Punktu skaits

Pareizas atbildes /35

Vieta

7.a

Jūlija Kuzņecova

17083

24

1.

9.a

Nikita Švecovs

18381

19

2.

9.a

Kirils Zavjalovs

16047

18

3.

 

 Atbildīgā: bioloģijas skolotāja Natālija Šope

 

 

   Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie un viņu ģimenes projektā “Draudzīgās kopienas” uzsāka dalību iniciatīvā audzēt zaļumus vientuļajiem senioriem.

   26.martā tika nodoti pirmie lociņi, kuri bija gatavi ēšanai Ģimenes atbalsta centra/Grupu dzīvokļu klientiem.

   Projekta ietvaros Lieldienu apsveikums, sīpolu loki un cepumi senjoriem no Daugavpils 11. pamatskolas!  “Paldies!” sakām Ričarda Černicova ģimenei par atbalstu šajā aktivitātē.

 

 

 

Marts

   Daugavpils 11. pamatskolas 9. klašu izglītojamajiem 2021. gada 22. martā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvāta interaktīvā nodarbība “Zinātnes un mākslas krustpunkti”.

   Nodarbības laikā izglītojamie tika iepazīstināti ar iespējām radīt ticamus efektus un pēc iespējas labāk izprast filmā redzamos notikumus. Norises darbība bija saistīta ar filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanas gaitu. Skolēni uzzināja, kā filmas ainām tiek gatavotas mākslīgās asinis, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri. Kā rodas specefekti, kuru veidošana balstās uz precīziem aprēķiniem un zināšanām. Tas bija ieskats aizkulisēs.

 

>>> Skolēnu atsauksmes /PDF formātā/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

   Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Latviešiem – Meteņi, krieviem – Masļeņica, savukārt Rietumeiropas tautām šis ir karnevālu laiks, bet svētku jēga visām tautām ir viena: ziemas promdzīšana, zemes modināšana un pavasara gaidīšana. Meteņus svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Šogad  Meteņi notiek no 8. līdz  15. martam. 

   Meteņos tiek aizdzīts ziemas miegs, dabā mostas jauns pavasaris, bet cilvēka iekšējā pasaulē notiek pāreja no ziemas miera uz kustību, darbību un jaunu sākumu. Ik gadu mūsu skolā plaši un krāšņi tiek atzīmēti Meteņi. Šogad skolas pasākums "Meteņi/Masļeņica" notiks attālināti. 12. marts - diena bez datora. No 13. līdz15. martam notiek dažāda veida aktivitātes:

1. Piedalies aptaujā.   >>> šeit

2. Izveido savu Meteņu lelli .    >>> instrukcija šeit   Jānofotografē savs darbs un jānosūta klases audzīnātājai uz e-klases pastu.

3. Mans svētku galds. Nofotografē svētku galdu ar pankūkām un nosūti klases audzinātājai uz e-klases pastu.

 

   

   

 

 

Februāris

 

 Daugavpils 11. pamatskolas 9. klases izglītojamajiem 2021. gada 25. februārī  ZOOM platformā tika piedāvāta  karjeras nodarbība ar pedagogu karjeras konsultanti Lindu Pūdāni ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar būvniecības nozares profesijām, karjeras un tālākizglītības iespējām.  >>> Lasīt vairāk.

 

 

   2021.gadā no trešā līdz piektajam februārim attālināti, ZOOM platformā, tika novadīta septītā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni” (Eiropas Savienības Erasmus+ programma (KA2)).

   Projekta koordinators ir Polija, partnervalstis ir Latvija, Portugāle un Turcija. Daugavpils 11.pamatskolas vebināra dalībnieki šoreiz bija direktores vietniece audzināšanas un izglītības jomā Ilona Kokina, svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova, svešvalodu skolotāja Jeļena Lucijanova.
   Vebināra programmā tika iekļauti jautājumi:
- projekta aktivitāšu apraksts un izvērtējums;
- radošā IKT izmantošana projektos;
- Padlet - rīks, ko der atcerēties (partneru prezentācijas);
- darbs Padlet platformā, kā to organizēt un kā sadarboties;
- quizzizz klasē (partneru prezentācijas);
- noslēguma anketa projekta dalībniekiem;
- projekta izvērtējums.
   Sadarbojoties tiks sagatavoti vairāki materiāli, kas palīdzēs veiksmīgi novērtēt projekta novadītās aktivitātes un veikt projekta izvērtējumu.

>>> Projekta radošais darbs /PDF formātā/

 

   Daugavpils 11.pamatskolas absolventi pastāstīja par savām dzīves gaitām Latvijā un ārzemēs, atspoguļojot skolas gadu dzīvi un mūsdienas realitāti īpaši sagatavotajā video.  >>> noskaties šeit

 

 

 

 

 

 

 

 

Janvāris

    20. janvāris ir 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Šogad apritēja 30 gadi, kopš Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

   Skolā notika šiem notikumiem veltītas klases stundas. Izglītojamie, izmantojot ZOOM, PADLET, SKYPE  platformas, noskatījās vēsturiskos video ierakstus, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izveidoto īsfilmu „Barikādēm 30: Daugavpils stāsti” (>>> https://www.youtube.com/watch?v=znon68Yzz0s), TV pārraides, pildīja  dažādus testus, uzdevumus, iepazinās ar šiem notikumiem un aculieciniekiem.

 

 

  

 

  >>> Video par masku nēsāšanas nepieciešamību pandēmijas laikā.

 

   Valsts izglītības satura centrs informē, ka šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem, tomēr tiek ņemta vērā esošā epidemioloģiskā situācija valstī un plānoti iespējamie diagnosticējošo darbu un noslēguma pārbaudījumu norises scenāriji.

 

   >>> Plašāka informācija  par diagnosticējošiem darbiem

 

 

   Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, bet ir svarīgi darīt visu, lai palīdzētu sev un līdzcilvēkiem tikt galā ar negatīvajām emocijām.

 Plašāka informācija >>> Noderīga informācija

 

   2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

 

   13. janvārī norisināsies konference "X stunda. Barikādēm 30". Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un tā būs skatāma tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv", kā arī LNB mājaslapā un Facebook profilā.

  >>> Plašāka informācija par konferenci.

 

 

Decembris

   Liels paldies 1. -4. klases vecākiem un skolēniem par piedalīšanos akcijā "Sasildīsim ķepas!"!

   Šogad labdarības akcijā mēs piedalāmies līdzdarbojoties projektā “Draudzīgās kopienas”. Mūsu mērķis bija ziedot patversmes dzīvniekiem lietotas, tīras segas un matračus, avīzes, pašdarinātas un pirktas rotaļlietas, barības bļodas un arī kādu kārumu. Ceram, ka mēs spēsim “sasildīt” patversmes iemītniekus Ziemassvētku laikā.

 

       

 

 

NOVEMBRIS

   Ziedus dārzā nokodusi salna, vējš aizpūtis krāsainās koku lapas. Taču pelēkajā 18. novembra rītā Daugavpils 11.pamatskolā krāšņi plīvoja sarkanbaltsarkans karogs. Šoreiz svētkos Covid-19 izplatības dēļ nenotika publiski pasākumi, un katra klase uzstājās atsevišķi. Priekšnesumi tika nofilmēti un nosūtīti vecākiem.

 

 2. klases svinīgais pasākums sākās ar mūzikas skolotājas Olgas Bančenkovas uzrunu, tad visa klase nodziedāja valsts himnu. Izglītojamie dziedāja dziesmas, lasīja dzejoļus par mīļo zemīti, veidoja bilžu rāmīti.

Vēlēsim savai zemītei, Latvijai, saules mūžu, lai mums visiem skaisti valsts dzimšanas dienas svētki!

 

LATVIJAI – 102

Mūsu Latvija                                          

 Latvijas saule manā saujā                                        

Un Kurzeme – azotē,

Un Dzimtene mīļi ļaujas,

Lai brīdi to paauklē.

 

Uz viena ceļgala Vidzeme sēd,

Uz otra – Zemgale šūpo kājas,

Bet sērdienīte Latgale

Sev klēpī atrod mājas.                           

/I. Būmane – Lūse/

 

Cienījams skolas kolektīvs: darbinieki, izglītojamie, vecāki!

         Esam svētku gaidās – 18. novembrī mūsu valstij aprit 102 gadi. Šī diena ir nozīmīga Latvijai – valstij Baltijas jūras krastā. Tā ir vieta, kuru par savu dzimteni un mājām izvēlējās neskaitāmi tūkstoši cilvēku. Tā ir zeme, kuru mēs mīlam par tās krāšņo un bagātīgo dabu. Tā ir zeme, kurā dzīvo sīksta un izturīga tauta.

        Man Latvija ir mīļa, jo šeit ir manas mājas. Šeit dzīvo mana ģimene un draugi. Svinēt Latvijas dzimšanas dienu nozīmē to pašu, kā svinēt savu dzimšanas dienu. Tā ir pašsaprotama lieta, jo Latvija ir daļa no manis. Es rūpējos par savu māju, sev tuviem cilvēkiem; mans darbs - ir mans ieguldījums valsts labklājības celšanā.

        Lai gan esam maza valsts, mums netrūkst gudru un talantīgu cilvēku, kuri gatavi sasniegt visaugstākās virsotnes. Lai Latvija veidotos skaista, stabila, ikvienam ir jāpieliek roka un jāizdara kāds labs darbs. Palīdziet tiem, kuriem esat vajadzīgi un lai ir prieks par paveikto!

        Ikvienam novēlu mīlestību: mīliet savu ģimeni, lai ikvienam blakus ir tuvi cilvēki un draugi, mīliet savu zemi! Lai mēs visi savā valstī jūtamies mierīgi, mīlēti, vajadzīgi un gandarīti!

 

 Veselību, mieru, sapratni vēlot Daugavpils 11.pamatskolas direktore Ina Meldere

 

 

   2020.gada 6. novembrī mūsu skolā notika ikgadējais konkurss “Es protu”. Šajā konkursā piedalījās 1. - 4. klašu izglītojamie. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tika nolemts, ka šī gada spēlē īpaša uzmanība būs veltīta veselības jautājumiem.

Konkursa mērķis - sekmēt skolēnu ar speciālajām vajadzībām līdzdalību skolas dzīvē, kas veicina gan individuālo izaugsmi, gan rada iespēju būt konkurentspējīgākiem.

Konkursā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus un parādīt ne tikai savas zināšanas un prasmi darboties praktiski, bet arī loģisko domāšanu, apķērību, spēju komunicēt ar klasesbiedriem.

Izglītojamajiem tika piedāvāts ceļojums pa četrām stacijām. Ceļojot pa stacijām, viņi nokļuva Vitamīnu un Sporta pasaulē, darbojās praktiski Veselīga uztura un Kustību pasaulē.

Noslēgumā dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem un saldām balvām.

 

 

Oktobris

  Plašāka informācija >>> Karjeras izglītība

 

  

  

  

 

 

 

   No 15. līdz 17. oktobrim Daugavpils 11. pamatskolā notika projektam ERASMUS+ veltītas nodarbības, kur skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši novērtēt savu sniegumu, izteikt savu viedokli, analizēt un secināt. Izglītojamie prezentēja savu pieredzi, attieksmi, izpratni ilustratīvi praktiskā darbībā. Visas trīs dienas bija radošas, informatīvas, intelektuālas un motivējošas. Dalībnieki guva lielu prieku un pozitīvas emocijas. Visi cer, ka tuvākajā nākotnē mēs turpināsim aktīvi un pilnvērtīgi darboties projektos un gūt vērtīgu pieredzi.

 

 

   Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā noris jau kopš 2015. gada. Ik gadu tā tiek uzsākta no 25. septembra nedēļā, simboliski iezīmējot dienu, kad ANO valstis kopīgi apņēmās sasniegt 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus, kurus plānots sasniegt pēc 10 gadiem, 2030 gadā. Pasaules lielākās mācību stundas mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar globālajiem mērķiem un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.

   Arī Daugavpils 11. pamatskola katru gadu iesaistās Pasaules lielākajā mācību stundā. Šogad mēs aktualizējām tēmu “Latvija 2030. gadā” saistībā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Pasākumā piedalījās 2., 4. un 5.-9. klašu izglītojamie.

   13. oktobrī tika organizētas nodarbības, kurās izglītojamie pēc videoklipu noskatīšanās ieguva izpratni par mūsu dzīves saistību ar globālajiem mērķiem un personīgo apņemšanos to sasniegšanai, kā arī piedāvāja savu vīziju par to, kāda varētu būt mūsu Latvija pēc desmit gadiem. Katrs skolēns uzrakstīja savu vēstuli nākotnei un ielika to aploksnē. Arī aploksnes bija tematiskas. Jaunieši viņas veidoja paši no vecajām nošu burtnīcu lapām, no reklāmu bukletu lapām, vecā atlanta lapām, un pašu zīmējumu lapām. Aizlīmētās aploksnes tika ievietotas improvizētajā pastkastītē, kurā tās glabāsies turpmākos desmit gadus un gaidīs savus lasītājus – nākamās paaudzes skolēnus, kuriem būs iespēja novērtēt, cik precīzas bijušas šīs prognozes.

 

   Plašāka informācija >>> https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/4309-pec-skolenu-brivlaika-7-12-klasu-skoleni-vienu-nedelu-macisies-attalinati

 

 

      Ieteikumi vecākiem un izglītības iestādēm.

 

  Plašāka informācija >>> https://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/4278-akutas-elpcelu-infekcijas-slimibas-pazimes-covid-19-laika-ka-rikoties

 

 

 

 

Septembris

   No 28.septembra līdz 10.oktobrim skolā notiek instalāciju izstāde "Rudens veltes". 

   Pasākuma mērķis: attīstīt izglītojamo prasmi veidot nelielas tematiskās kompozīcijas, kuras varētu izmantot kā mājas dekoru.

   Skolas foajē var aplūkot skaistas rudens instalācijas. Pasākumā piedalās 1.-9.klašu skolēni.

 

 

 

   25.septembrī skolā notika pasākums "Rudens sporta svētki 2020". Aktivitātes mērķis un uzdevumi ir veicināt izglītojamo un pedagogu saliedētību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, rosināt interesi par aktīvu atpūtu, fiziskās un garīgās veselības saglabāšanu.

   Izglītojamie piedalījās sporta aktivitātēs skolas stadionā un Stropu estrādē, orientēšanās pasākumā Stropu sporta trasē un pārgājienā apkārt Gubiščes ezeram .

 

 

   Katru gadu (kopš 2001.gada) Raiņa mājā Berķenelē notiek skatuves runas konkurss „Zelta sietiņš”.  Konkursā piedalās Latgales skolu 2.-12.klašu audzēkņi, kuri deklamē Raiņa un Aspazijas dzeju, lasa prozas fragmentus par Raiņa dzīvi vai daiļradi.

   Šogad aprit 100 gadi kopš klajā nācis Raiņa dzejoļu krājums “Zelta sietiņš” un 20 gadi kopš notika pirmais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš” Raiņa mājā Berķenelē. Svinot dubulto jubileju, 18.septembrī Berķenelē notika pasākums ar nosaukumu "Zelta sietiņš 100/20".

Daugavpils 11. pamatskolas skolniece Elvīra Silova no 5.a klases  un Iveta Boroņenko no 4.a klases ar saviem priekšnesumiem priecēja skatītājus un žūriju.

   Pateicamies skolotājām Inārai Jaskevičai un Marinai Popovai, kuras sagatavoja skolnieces šim konkursam.

 

   18.septembrī projekta "Draudzīgās kopienas " ietvaros mūsu skolas sākumskolas izglītojamajiem tika piedāvāta āra nodarbība "Drošība uz ielas un transportā". Par biežākajiem pārkāpumiem un situācijām, kādās nokļūst skolēni, pastāstīja Daugavpils pašvaldības policijas un Valsts policijas pārstāvji, kā arī Daugavpils 26. pirmskolas  izglītības iestādes audzinātājas. Spēles veidā izglītojamie atkārtoja noteikumus, kurus jāievēro uz ielas.

 

 

·         ZINĪBU diena (01.09.2020.)

Septembris klāt

Duksi zem kļavām
 Tīk patrenkāt,
 Tikai vairs laika nav:
 Septembris klāt.
    Labi pa pļavām
    Vēl pastaigāt,
    Tikai vairs laika nav:
    Septembris klāt.
 Pie grāmatām savām
 Man jāķeras, māt:
 Skolas laiks sākas jau,
 Septembris klāt.

  /Andris Vējāns/ 

 

Augusts

   Šogad mēs, 3. un 4.klases skolnieki, Iveta Boroņenko, Maksims Soms, Matvejs Bogdanovs, atpūtāmies pilsētas nometnē "Eksperimentu skola", kura atradās Daugavpils 11.pamatskolas ēkā. Trīs nedēļu laikā mums bija daudz interesantu aktivitāšu: mēs peldējāmies Stropu ezerā, pārvarējām šķēršļus Tarzāna trasē, rīkojām dažādus eksperimentus, apmeklējām Māla centu, Ceriņu bibliotēku, Baltkrievu un Krievu Namu.    

   Par šo laiku mēs paplašinājām savu redzesloku, atradām jaunus draugus. Kopā ar mums bija mūsu Daugavpils 11.pamatskolas jaukās skolotājas: Ilona Kokina, Alla Garkule, Ināra Jaskeviča, Natalija Kleščonoka, Svetlana Skripnika.