Daugavpils 11.pamatskola

Jaunumi

.........................................................................

 

Janvāris

 

 

   Ziemā, sniegā un salā, putniem nav viegli atrast barību. Barojot putnus, mēs radām apstākļus, kad putniem ir vieglāk atrast barību. Putnu barošana piesaista putnus mājai vai dārzam, un ļauj tos iepazīt tuvāk. Līdz ar to putnu barošana vairāk ir domāta cilvēkiem, nevis putniem. Putni atradīs barību jebkuros apstākļos, un  stiprākais izdzīvos.

   Tomēr svarīgi atcerēties, ka mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām. Uzsākot barot putnus, tas ir jādara regulāri līdz pat pavasarim.

   Barotavai jābūt tādai, lai putni varētu viegli piekļūt barībai, lai tā neapsnigtu, ieeja netiktu aizputināta un barību varētu viegli papildināt.

   Svarīgi ir ievērot higiēnu – regulāri iztīrīt no barotavas putnu mēslus un barības pārpalikumus un pēc tam nomazgāt rokas.

Foto: Topošā pirmklasniece Anna Buļuka gatavo sēklu masu un veido putnu barotavu.

 Informāciju sagatavoja dir.vietniece Ilona Kokina.

 

   Informācija par bērna reģistrāciju 1.klasē 2023./2024.m.g.  >>> šeit.

 

   Daugavpils 11 pamatskolas jaunieši 18.01.23. apmeklēja koncertprogrammu “Uzcelsim Latviju kopā!", kas bija veltīta Barikāžu aizstāvjiem .
   Janvāris Latvijas vēsturē ir palicis atmiņā ar apbrīnojamo tautas vienotību un spēku, kas valdīja 1991.gadā barikāžu cīņās. Lai pieminētu un godātu mūsu Valsts aizstāvjus, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis ir sagatavojis īpašu koncertprogrammu "Uzcelsim Latviju kopā", kur ansambļa dalībnieki priecē klausītājus gan ar tautai zināmām patriotiskām dziesmām, gan stāstiem, kas iepazīstina mūsdienu jaunatni ar vēsturisko notikumu gaitu, un aicina cienīt un mīlēt Latviju ne tikai savā zemē, bet arī nest un celt tās vārdu, plašajā pasaulē.
   Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis ir viena no jaunākajām un arī atraktīvākajām orķestra grupām.  Ar savu vitalitāti un azartiskumu viņi aicināja mūsu skolēnus gremdēties Latvijas vēsturē, domāt par Latvijas nākotni un līdzdarboties koncerta laikā.

Informāciju sagatavoja vēstures skolotāja I.Putina.

 

 

   18. janvārī skolā notika dambretes turnīrs. Aktivitātē piedalījās astoņi pamatskolas skolēni. Sacensības rīkoja skolotāja Alla Garkule.
   Divas stundas dalībnieki sacentās, lai noskaidrotu dambretes labāko spēlētāju. 
   Pateicoties izglītojamo aktivitātei, radās iespēja izveidot mūsu skolas dambretes komandu, kas pārstāvēs skolu  pilsētas skolēnu dambretes sacensībās.

Skolas turnīra dalībnieki:
Ivanovs Edgars  9.klase 2.grupa - 1.vieta
Ivanovs Romans 8.klase 1.grupa - 2. vieta
Ņikita Lapackis 9.klase 2.grupa - 3. vieta 

Ņikita Jerumāns 9.klase 2.grupa - pateicība
Karolina Tihoņa 9.klase 1.grupa - pateicība
Juliana Morozova 7.klase 2.grupa - pateicība
Georgijs Paškevičs 9.klase 1.grupa - pateicība
Aleksandra Ivanova 7.klase 1.grupa - pateicība

Informāciju sagatavoja skolotāja A.Garkule.

 

   Skolas bibliotēka ir saņēmusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” dāvanas.  Balvas saņems  33 projekta dalībnieki - grāmatu eksperti - skolas bibliotēkas lasītāji.  Atcerieties, lai saņemtu dāvanas, vispirms >>> jāaizpilda anketa līdz 30.01.2023. 

>>> Informācija par projektu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre I.Jablonska.

Decembris

 

 

 

 Dzīvnieku patversmē visbiežāk nonāk suņi un kaķi, kas dažādu iemeslu dēļ ir palikuši bez saimniekiem, tāpēc iedzīvotāju sniegtā palīdzība patversmes dzīvnieku aprūpē ir ļoti vērtīga.

No 2022.gada  12. līdz 22.decembrim sākumskolas izglītojamie piedalījās labdarības akcijā “Ziedojums suņu un kaķu patversmei”.

Skolēniem tika veicināta izpratne par žēlsirdību, sniegts atbalsts patversmē nonākušajiem dzīvniekiem.

Paldies visiem atbalstītājiem, kuri atnesa barību, segas, kā arī citas noderīgas lietas!

Jāatceras, ka dzīvnieka izvēle ir ne tikai atbildīgs solis cilvēka dzīvē, bet arī milzīga cerība astainim iegūt pastāvīgas mājas un cilvēku, kuru mīlēt un kuram uzticēties. Tāpēc šis solis nedrīkst būt mirkļa iegriba vai spontāns lēmums!

Rakstu sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 23.12.2022. skolas aktu zālē notika pasākums “Ziemassvētkus sagaidot” 1.-4. klašu izglītojamiem .

   Pasākuma laikā tika attīstītas izglītojamo radošās un komunikatīvās spējas, veidota iecietīga attieksme pret citiem dalībniekiem. Skolēni caur pasaku spēja atrast atbildes uz dažādiem praktiskiem jautājumiem un atrisināt problēmas, ar kurām var satikties ikdienā.

Aktivitāte ir atbalsts mācību saturam.

 Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 

 

   22. decembrī 5.- 9. klašu skolēni piedalījās integrētā mācību stundā. Intergēta zināšanu un prasmju apguve ar pasaku palīdzību ir laba iespēja skolēniem, lai izmantotu savu iepriekšējo pieredzi un attīstītu savas valodu zināšanas, iztēli, morāles principus un vērtības. Par pamatu tika ņemts sižets un varoņi no H. K. Andersena pasakas „Sniega Karaliene”. Skolēni noskatījās pasaku un pēc tam, sadarbojoties grupā, papildināja sižetu ar savam idejām un uzskatiem par to,  kā jāizskatās mūsdienīgai „Sniega Karalienei”. Skolēni izspēlēja fragmentu no pasakas. Cilvēks var pārvarēt jebkādas grūtības, ja vien viņa sirdī mīt mīlestība. Tādu atziņu guva skolēni pēc integrētās stundas.

Informāciju sagatavoja svešvalodas skolotāja Jekaterina Ribakova.

 

 

 

  22.12.2022. Pasākuma programma:

T Iesildīšanās

T Spēle “Sniegavīrs”

T Spēle “Sniegpārslas”

T Spēle “Sniegputenis” 

T Spēle “Sniega pikas”

T Ziemassvētku eglīte no sporta inventāra

T Atsildīšanās

  Pasākums ir atbalsts mācību saturam. Sasniedzamais rezultāts: Skolēni izmanto vienkaršas sadarbības stratēģijas kustību spēlēs (prot sadarboties, strādāt grupās, sniegt viens otram atbalstu, ievēro drošību un godīgas spēles noteikumus. Ar priekšmetu pārvietošanas vingrinājumiem attīsta savas fiziskās un radošās spējas.

 Informāciju sagatavoja sporta un veselības skolotāja I.Jablonska.

 

 

   2.decembrī skolā notika konkurss “Es protu”, kurā piedalījās 1.-5.klašu skolēnu jauktās komandas.

Izglītojamie stacijās novērtēja  kultūras vērtības un personības Latvijā un  dzimtajā novadā, attīstīja radošās un sadarbības prasmes, mācījās izvērtēt savus un citu panākumus un neveiksmes.

   Pasākuma nobeigumā uzstājās “Sprīdīši” ar leļlu izrādi “Vinnija Pūka dzimšanas diena”.

Konkursa laikā bija skaidri sajūtams olimpiskais gars: galvenais ir piedalīties. Protams, katram patīkami saņemt balvas, taču daudz vērtīgāks bija prieks, kas staroja bērnu acīs un vārdos par kopības sajūtu un par iespēju sajusties kā mājās, Latvijā.

   Iegūtās prasmes un iemaņas ir atbalsts mācību saturam bērniem ar speciālajām vajadzībām.

 

 Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 

 

novembris

23.11.2022. - 24.11.2022.  projekta „Dialogs Daugavpils attīstībai” Nr.2020-3-LV02-KA347003684 ietvaros Daugavpils izglītības iestāžu jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju. Aktivitātes mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar Daugavpilij līdzīgas pilsētas jauniešu pieredzi, aicināt uz sarunu par dažādu ideju īstenošanu, iepazīstinot  par aktivitātēm pilsētā. Šajā braucienā devās arī mūsu skolas līdzpārvaldes priekšsēdētāja Elvīra Silova un viņas vietniece Jūlija Torbenko.

Plašāka informācija par pasākumu >>> https://izglitiba.daugavpils.lv/2022/11/57268/

 Vairāk par braucienu /video/ >>> https://youtu.be/okETnaVGPlY

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

  Piektdien, 25. novembrī, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 7. klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Nodarbības tēma bija „Pa senā cilvēka pēdām”. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   25.novembrī iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros 5.klases skolēni apmeklēja Marka Rotko mākslas centru. Aktivitātē skolēniem bija iespēja pašiem radīt savu mākslas darbu. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   Lai paplašinātu jauniešu prasmes un panāktu darbā ar jaunatni iesaistīto institūciju savstarpējās sadarbības efektivitātes celšanu, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde 2022. gada 22. novembrī Augšdaugavas novada Kultūras centrā "Vārpa" organizēja Daugavpils Jauniešu forums.

    Arī mūsu skolas līdzpārvaldes locekli Jūlija Torbenko, Daniela Ekimane, Elvīra Silova, Ksenija Krapane, Jūlija Kuzņecova, Viktorija Stepanova aktīvi  piedalījās diskusijā, jo katra jaunieša viedoklis ir ļoti svarīgs Daugavpils valstspilsētas attīstībai.

   Foruma paneļdiskusijā uzklausījām Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieci jaunatnes jomā Randu Ķeņģi, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta direktoru Nils Mosejonoku, viedokļu līderi, Sabiedrības par atklātību „DELNA” direktori Inesi Tauriņu. Mums bija  iespēja darboties vienā no desmit darba grupām, kur laikā NVO profesionāļu un ekspertu vadībā kopīgiem spēkiem meklējām iespējamos risinājumus Daugavpils jauniešu ikdienas pilnveidei tādās tēmās kā “līdzdalība un iniciatīvas”, “nodarbinātība un uzņēmējdarbība”, “atbalstoša vide un klimats” u.c.

   Ļoti patīkami bija satikt arī mūsu skolas absolventu Artemiju Marcinkeviču, kas pašlaik spēlē ģitāru jauniešu grupā un forumā iedvesmoja klātesošos ar jauku mūzikas priekšnesumu.

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

  Pēdējos ziedus dārzos nokodusi salna, vējš aizpūtis krāsainās koku lapas. 18. novembra rītā krāšņi plīvoja sarkanbaltsarkani karogi.

   No 7. līdz 18.novembrim mēs svinējām Latvijas valsts dzimšanas dienu. Skolā notika pilsoniskuma dekāde, kur mēs, 4.klases izglītojamie, ar saviem vārdiem un darbiem varējām demonstrēt piederību Latvijai, paust vērtības, darbināt ieradumus, kļūstot par patiesu savas zemes patriotu.

   Vispirms mēs izrotājām kabinetu un gaiteni. 11.novembrī klases stundā zēniem bija iespēja sacensties par “Lāčplēsis 2022” titulu.

   Sociālo zinību un vēstures stundā mēs aizrautīgi sacentāmies savās zināšanās interaktīvajā spēlē “Man sirdī ir ierakstīts Latvijas vārds”.  Maksims Skorodihins ieguva 3.vietu.

   Pēc tam ar mūzikas skolotāju ierakstījām videoklipu - apsveikumu valsts svētkos, darbojāmies grupās un veidojām zīmējumus “Latvija agrāk un tagad”.

   Katrā mācību stundā mēs runājām par Latviju. Matemātikā mērījām leņķus un meklējām līnijas latviešu tautas zīmēs, mūzikā dziedājām himnu, mazākumtautību un latviešu valodas un literatūras stundās lasījām latviešu tautas pasakas, teikas, skatījāmies fragmentus no filmas “Rīgas sargi”, svešvalodas stundās salīdzinājām latviešu tautasdziesmas ar haikām.

   17.novembrī notika svinīgais pasākums, kur mācījāmies veidot cieņpilnas attiecības, sadarboties ar citiem cilvēkiem. Šie pasākumi ir atbalsts mācību saturam visos mācību priekšmetos.

 Informāciju sagatavoja 4.a klases audzinātāja S.Skripnika.

 

  15.11.2022. PIKC “Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” organizēja konkursu skolēniem “Manai mīļai Latvijai”. Konkursa mērķis bija aktivizēt skolēnu radošo darbību, domāšanu un praktiskās iemaņas - zēniem paplašināt prasmes metālapstrādē, meitenēm - paplašināt zināšanas šūšanā, - kā arī rosināt skolēnos prasmes izmantot savas zināšanas ikdienas dzīvē. Mūsu skola arī piedalījās šajā konkursā.

  8.klases skolniece Elvīra Silova ieguva atzinību nominācijā “Sarežģītāks darbs ar mazām detaļām”, savukārt 9.klases skolnieks Dmitrijs Kozlovskis ieguva Lielo balvu.

Informāciju sagatavoja  vizuālās mākslas skolotāja Ginta Vasiļjeva.

 

 

 

 Ceturtdien, 10. novembrī, 7. a klases skolēni piedalījās sporta pasākumā „Spēka vīrs”, kas tika veltīts Lāčplēša dienai. Liels paldies sporta un veselības skolotājiem par pasākumu organizāciju, kur skolēni aktīvā un uz solidaritāti centrēta veidā pavadīja laiku. Komandu stafetē 7.a klases skolēni ieguva 3.vietu.

 Piektdien, 11.novembrī, 7.a klases skolēni kopā ar 8. un 9. klases skolēniem piedalījās pilsētas pasākumā Lāpu gājienā. Pulcēšanās laikā Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes bērniem bija liels prieks arī satikt vienu no Latvijas labākajiem bokserim Mairi Briedi, kas pirmo reizi apmeklēja Daugavpilī. 7.a klases skolēni pirmo rezi kopā ar gandrīz 3000 cilvēkiem piedalījās svētku lāpu gājienā. Tā bija patiešām svinīga atmosfēra! Paldies Daugavpils! Paldies Latgale!

Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

   11.novembrī, godinot kritušos karavīrus, notika svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā, Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie un pedagogi piedalījās ziedu nolikšanā un sveču iededzināšanā.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

   Turpinot tradīciju, arī šogad 11. novembrī norisinājās Lāčplēša dienai veltītais Lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1) līdz Vienības laukumam.

Daugavpils Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie ar labām domām un pateicību Lāčplēša dienā atcerējās brīvības cīnītājus.

 Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

 

   Lāčplēša diena kopš 1920. gada 11. novembra ir Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām mūsu skolā ir sacensības 5.-9.klašu izglītojamiem “Spēka vīrs”.

 Aktivitātes sasniedzamais rezultāts:

  Šogad, 10. novembrī, sacensībās piedalījās astoņas komandas. Izglītojamie prezentēja savu komandu un MOTO (sauklis, atbilstoši pasākuma tēmai), kā arī sacentās stafetēs un virves vilkšanā.

5.klase -1.vieta

6.kase - 3.vieta

7.klase 1.grupa - 4.vieta

7.klase 2.grupa - 2.vieta

8.klase 1.grupa - 1.vieta

8.klase 2.grupa - 4.vieta

9.klase 1.grupa - 2.vieta

9.klase 2.grupa - 3.vieta

  Saskaitot punktus spraigā cīņā uzvaru svinēja 5.a klases skolēni, kuri saņēma galveno balvu "Spēka vīra kausu", 2.vietu ieguva 8.klases 1.grupas komanda, 3.vietu - 6.klases komanda un 9.klases 1.grupas komanda.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

 

11.11.2022. 1.klases izglītojamie iniciatīvas  „Latvijas skolas soma” ietvaros,  piedalījās mācību braucienā ”Iepazīsti Daugavpili!”.  Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

 

   9.novembrī  programmas Latvijas skolas soma ietvaros 3. klases skolēniem bija lieliska iespēja doties izzinošā braucienā ar retro tramvaju un ekskursijā uzzināt daudz interesantu faktu par mūsu Daugavpili un tās mikrorajoniem un  izbaudīt pilsētas kultūrvēsturisko objektu skaistumu.

Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

9. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 2. klases skolēniem  bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku.

Stunda tramvajā, kas var būt interesantāks? Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar septiņiem  kontrolpunktiem un uzzināja informāciju par katru no septiņiem dzimtās pilsētas rajoniem, kultūras celtnēm, muzejiem, pieminekļiem.

Iegūtās zināšanas bērni varēs izmantot gan dabaszinību, gan literatūras, gan matemātikas, gan vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju stundās.

Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

Daugavpils 11. pamatskolas līdzpārvaldes pārstāves Elvīra Silova ( skolas līdzpārvaldes priekšsēdētāja) un Jūlija Torbenko piedalījās  Daugavpils Valsts ģimnāzijas Skolēnu līdzpārvaldes organizētajā pasākumā.

 "Līdzdalība, komunikācija - veiksmes atslēga sadarbībai".  Pasākums notika  š.g. 8.novembrī Augšdaugavas novada RAIŅA MĀJĀ BERĶENELĒ. Pasākums tika  īstenots JSPA projekta "Kontakts" ietvaros.

Atsauksmes par pasākumu bija ļoti pozitīvas. Mūsu meitenes piedalījās skolas saliedēšanas aktivitātēs, diskutēja par pilsoniskās līdzdalības iespējām skolā.

Kopā būšana, kopīgiem spēkiem sagatavota zupa garšoja labāk!

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

Oktobris

   27.oktobrī mūsu skolas izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt Robertam Mūkam veltīto jaunrades radošo darbu konkursa noslēguma pasākumu Galēnu pamatskolā. Roberts Mūks, īstajā vārdā Roberts Avens, bijis profesors reliģiju vēsturē, latīņu un grieķu valodas pratējs, grāmatu autors, dzejnieks. Viņa dzīves moto: ko sēsi, to pļausi. Dzīves atziņa: ,,Vieds cilvēks apvieno sevī zināšanas ar tām atbilstošu dzīvošanu’’.

Radošo darbu konkursā piedalījās gandrīz 200 izglītojamie. Mūsu skolu veiksmīgi pārstāvēja Dmitrijs Ivanovs ( 2.klase, skolotāja Marina Popova), Viktorija Holodilova ( 4.klase, skolotāja Svetlana Skripnika), Viktorija Stepanova (9.klase, skolotāja Ināra Jaskeviča). Skolēni saņēma atzinības un grāmatas.

5.klases skolniecei Nikolei Troņevai (skolotāja Ināra Jaskeviča) tika pasniegts diploms par pirmo vietu un dāvanas.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča.

 

    Mūsu skolā 2022. gada 17. - 23. oktobrī notika LATVIJAS VESELĪBAS SPORTA NEDĒĻA.

 Pasākuma mērķi:

  1. ·        Popularizēt sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu;

  2. ·        Iesaistīt sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātes vairāk kā 15% Latvijas iedzīvotāju 2022. gadā;

  3. ·        Veicināt starpinstitūciju sadarbību, iesaistot kopīgu aktivitāšu organizēšanā iedzīvotājiem valsts, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas, neformālās grupas;

  4. ·        Atbalstīt un popularizēt amatieru sporta aktivitātes;

  5. ·        Veicināt sportiska, veselīga un aktīva dzīves veida novitātes - jaunu, perspektīvu pasākumu un aktivitāšu izplatību.

  Skolas aktivitātes moto: “Rīta rosme katru rītu!” Pasākuma programmas ietvaros, katru rītu skolas gaiteņos pulcējās izglītojamie, kā arī skolas pedagoģi un darbinieki, lai piedalītos rīta rosmē un dinamiskajās pauzēs.

   Katram pasākuma dalībniekam bija iespēja izkustēties no paša rīta, lai uzsāktu dienas gaitas.

   Par visaktīvākajiem pasākuma dalībniekiem tika atzīti sākumskolas skolēni. Pamatskolas skolēniem īpaši iepatikās dinamiskās pauzes, kuras mudināja aktīvi kustēties muzikālā pavadījumā. Skolas darbinieki ar lielu entuziasmu sportoja un iedvesmoja pārējos skolēnus iesaistīties procesā.

Visiem pasākuma dalībniekiem nedēļas beigās tika izsniegti diplomi par aktīvu piedalīšanos.

 

Plašāka informācija par Latvijas Veselības sporta nedēļu >>> https://sportsvisiem.lv/wp-content/cache/all/latvijas-veselibas-sporta-nedelas-2022-pasakumu-afisas/index.html

 

Materiālu sagatavoja sporta un veselības skolotājs Ariels Rasnačs.

 

    Piektdien, 21. oktobrī karjeras nedēļas ietvaros 7.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolu (https://www.saules.lv). Tas bija lieliskā iespēja gūt priekšstatu par profesionālo izglītību Daugavpilī. 7.a klasē radošu skolēnu ir daudz, viņiem patīk zīmēt, veidot ilustrācijas un komiksus e-vidē, līdz ar to skolēniem bija ārkārtīgi interesanti uzzināt par tādām profesijām kā apģērbu dizaina speciālists, foto dizaina speciālists un vizuālās reklāmas dizaina speciālists. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

   No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa.  Šogad Karjeras nedēļas mērķis ir izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas dažādos pasākumos.

   Arī mūsu skolas 4.klases skolēni aktīvi piedalījās Karjeras nedēļā. Klases stundā un mācību stundās tika apspriests, kādi mācību priekšmeti palīdz attīstīt uzņēmējspējas. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

 

  18. oktobrī 5.klases izglītojamie Karjeras nedēļas ietvaros apmeklēja Ceriņu bibliotēku. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

  6. klases izglītojamajiem Karjeras nedēļas ietvaros radās iespēja iesaistīties un izspēlēt interaktīvo spēli “Preču vārdu noslēpumi”. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

   Daugavpils 11. pamatskolas 7. - 8. klašu skolēni Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā 17.10.2022. “Superspēju ekspresis!”.  Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

 “Visu, ko saka prāts, var pārtulkot visās valodās...” /Rainis/

 

Katru gadu 26. septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Šīs dienas uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai, novērtēt savas dzimtās valodas nozīmi un apzināties valodu mācīšanās nepieciešamību.

Arī šogad mūsu skolas izglītojamie piedalījās pasākumos Eiropas valodu dienas ietvaros „Kopā valodu daudzveidībā”. No 2. līdz 26. septembrim sākumskolas izglītojamie veidoja zīmējumu vai plakātu par tēmu „Krāsas nosaukumi dažādās valodās”, bet 5.-6.klašu izglītojamie valodu viktorīnu.

Šajā pasākumā skolēni veidoja izpratni par Latvijas lingvistisko daudzveidību, kas jāsaglabā un jāattīsta, apzinājās svešvalodu apguves nozīmi, izmantoja iegūtās zināšanas praksē, attīstīja patstāvīgas izziņas un pētnieciskās prasmes.

Iegūtās jaunās zināšanas, attīstītās prasmes un iemaņas ir atbalsts mācību saturam latviešu valodā un literatūrā, vizuālajā mākslā, dizainā un tehnoloģijas, svešvalodā.

Konkursu laureāti saņēma diplomus un dāvanas.

 

Skolēna vārds, uzvārds

Klase

Skolotājs konsultants

Sasniegumi

Timurs Špoģis

2.a

Marina Popova

Pateicības raksts

Maksims Skorodihins

4.a

Svetlana Skripnika

1.vieta

Anna Gnezdova

5.a

Ināra Jaskeviča

Jekaterina Ribakova

Atzinības raksts

Informāciju sagatavoja MK vadītāja Svetlana Skripnika.

 

 

 

Klase: 7.a (1.grupa) un 7.a (2.grupa)

Sasniedzamais rezultāts: Mācās patstāvīgi un aktīvi veidot klases tradīcijas un ir ieinteresēts piedalīties skolas dzīvē, pārstāvot savu klasi.

Piektdien, 7. oktobrī, klases stundas ietvaros, notika sacensības novusā, lai saliedētu klases kolektīvus un ieinteresēt tos piedalīties skolas dzīvē. Sacensībās piedalījās 4 dalībnieki. Parējie skolēni aktīvi viņus atbalstīja dalībniekus, kā arī pilnveidoja savas zināšanas par novusa spēles noteikumiem.

Spēles norisinājās divās apakšgrupās. No katras apakšgrupas divi dalībnieki izvirzījās finālā. Par uzvarētājiem kļuva Danils Troņevs, Konstantins Fjodorovs, Iļja Beļavskis, Daniils Titovs.

Paldies dalībniekiem par kopā pavadīto klases stundu un sacensību garu!

Materiālu sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

  2022.gada 7.novembrī  8.klases izglītojamajiem Iniciatīvas „Latvijas skolas somas” ietvaros tiek piedāvāts apmeklēt Daugavpils cietoksni. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   4. oktobrī  5. klase devās uz Daugavpils luterāņu kapiem, lai veiktu uzkopšanas darbus. Šeit apglabāts Jāņa Raiņa tēvs- Krišjānis Pliekšāns.

 Plašāka informācija par LABO DARBU NEDĒĻAS pasākumu  šeit >>> https://labodarbunedela.palidzesim.lv/paveikto-darbu-arhivs&id=3595&t=Kapu%20uzkop%C5%A1ana

Piedalījās - 18 dalībnieki.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča

 

 

   Rūpējoties par bērnu drošību, un lai papildus atgādināt bērniem un viņu vecākiem par drošu ceļu uz skolu, Valsts policija ir izstrādājusi animētu video materiālu, kurā ir iekļauta drošības informācija un drošības padomi par maršruta plānošanu, drošu ielu šķērsošanu, rīcību saskaroties ar nepazīstamiem cilvēkiem, atstarojošo elementu lietošanas nozīmi un citām svarīgām tēmām.

Video materiāls ir pieejams Valsts policijas YouTube kontā - >>> https://youtu.be/nyfvREvRop4

 

 

Sirsnīgi sveicieni Skolotāju dienā!

 

Ja tu plāno vienam gadam, iesēj sēklu.

Ja desmit gadiem, iestādi koku.

Ja simts gadiem, māci cilvēkus.

Ja iesēsi vienu sēklu, iegusi vienu ražu,

Bet, ja mācīsi cilvēkus, iegūsi simtiem ražu.

                                       Tautas sakāmvārds.

 

i

 

 

Septembris

 30.septembrī 4. klases skolēni apmeklēja Daugavpils pilsētas pašvaldības policiju, kur  iepazinās ar tās darbu.

Policijas darbinieki pastāstīja par profesionālās darbības virzieniem, likumpārkāpumu profilaksi, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanu iedzīvotājiem, lēmumu pieņemšanu un rīkošanos nozieguma gadījumos.

Izglītojamiem bija iespēja uzdot jautājumus par personas tiesībām un pienākumiem konkrētās situācijās. Tad tika parādīti priekšmeti un ierīces, kuras palīdz policistiem darbā (rācija, bruņuveste, lukturis, metāla detektors, ierocis).

Ekskursijas noslēgumā skolēni saņēma dāvanu – bukletus „Esi uzmanīgs un vērīgs!”  

Iegūtās zināšanas ir atbalsts mācību saturam klases stundā, sociālajās zinībās un vēsturē, latviešu valodā un literatūrā, sporta un veselības stundām.

 Informāciju sagatavoja 4. klases audzinātāja Svetlana Skripnika

 

Viens nо kultūrizglītībаs prоgrаmmаs „Lаtvijas skоlas sоma” uzdevumiem ir iespēja klātienē izzināt un iepazīt Latviju. Tāpēc siltā un saulainā 29. septembra pēcpusdienā 4.klases izglītojamie devās mācību ekskursijā pa Daugavpils cietoksni ar mērķi izpētīt savas dzimtās pilsētas nozīmīgākos objektus.

Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja atraktīvā veidā noklausīties stāstu par cietokšņa tapšanu, uzzināt interesantus faktus no cietokšņa vēstures.  Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   28. septembrī  7.a klase 2.grupa skolas pagalmā izveidoja vides instalāciju „Rudens raža”, lai pievērstu sabiedrības un skolas biedru uzmanību, kā arī liktu aizdomāties par rudens bagātību un krāšņumu. Skolēni sagādāja sev tīkamos dabas materiālus, ko izmantoja, lai veidotu cilvēka kontūru. Mūsu vecāki bija arī ļoti aktīvi – sagādāja krāšņus ziedu,  bārbeļu pušķus un smaržīgu ābolu grozu. Tas bija lieliska iespēja skolēniem un vecākiem iedvesmoties un saliedēties.

Materiālu sagatavoja 7.klases audzinātāja Jekaterina Ribakova

 

 

 

 

 

Daugavpils 11. pamatskolas līdzpārvaldes komanda (5 jauniešu sastāvā) : Anastasija Labudze - komandas kapteinis, Maksims Jasjukevičs, Sofija Bondina, Artjoms Putāns, Edgars Ivanovs piedalījās pilsētas pasākumā „Fotoorientēšanās sacensības”,  kas notika 2022.gada 24. septembrī.

    Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS), to organizēja biedrība “IIC DINO” projekta “Attīstošo spēļu klubs” ietvaros.

   Orientēšanās laikā dalībniekiem bija  jāatrod noteikti punkti pēc fotogrāfijām. Visai komandai bija jānofotografējas ar šiem objektiem noteiktajā pozīcijā. Dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kuru rezultāti tika reģistrēti un deva papildus punktus.

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes prezidente E.Silova (8.a klase)

 

 

 

   2022. gada 16. septembrī Raiņa mājā Berķenelē notika Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldes organizētais Skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Konkurss tiek rīkots jau kopš 2001. gada ar mērķi popularizēt Raiņa un Aspazijas literāro un kultūrvēsturisko mantojumu, vienlaikus sekmējot Augšdaugavas novada, Daugavpils pilsētas kā arī citu Latgales reģiona novadu un pilsētu izglītības iestāžu bērnu un jauniešu skatuves runas prasmju attīstību, emocionālo un radošo pašizpausmi. Konkursam tika saņemti 46 pieteikumi no visa Latgales novada.

   Mūsu skolu veiksmīgi pārstāvēja Alisa Vasiļjeva ( 2.klase) un Elvīra Silova (8.klase). Meitenes saņēma pateicības rakstus un balvas.

   Daugavpils 11. pamatskolas administrācija pateicas konkursa dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem, kas atbildīgi gatavojās pasākumam !

 

Reizē ar pirmajām rudens krāsām atnāk Dzejas dienas!

 Jau tradicionāli septembris Latvijā saucams par dzejas mēnesi.

   1965. gads latviešu kultūrā ir zīmīgs ar to, ka Rainim apritēja 100 gadu.

Sakarā ar to 1965. gada 11. septembrī Esplanādē, Rīgā notika svētku pasākums, kur pēc mākslinieka Kārļa Zemdegas ieceres tika atklāts Raiņa piemineklis. 1966.gada 24. martā Latvijas Rakstnieku savienība rīkoja Dzejas dienas.   

    Dzejas dienu pasākumi: gan dzejas lasījumi, gan tikšanās ar dzejniekiem notiek visa Latvijā.

15. septembrī 5.a klasē notika bibliotēkas stunda "Dzejas dienas tradīcijas Latvijā". Izglītojamie iepazinās ar jauno Bērnu žūrijas 2022 grāmatu kolekciju, pievēršot uzmanību dzejoļu krājumiem.

 

Aicinām izglītojamo vecākus / likumīgas pārstāvjus uz vecāku klašu sapulcēm.

Datums: 08.09.2022.

Norises vieta: Jūsu bērna klases audzinātāja kabinets

Laiks: plkst.17.30-18.30.

 

Aicinām skolēnus un cienījamos vecākus

uz 2022./2023. mācību gada svinīgo pasākumu

1.septembrī plkst.9.00 skolas pagalmā.

.........................................................................