Daugavpils 11.pamatskola

Jaunumi

.........................................................................

 

Maijs

 

 Otrdien, 30. maijā iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7.a klases skolēni kopā ar 4.a klases skolēniem piedalījās izglītojošā programmā „Preiļu muižas dzīvie dārgumi”.

Skolēniem bija iespēja apskatīt muzeja pamatkolekciju un gūt priekšstatu par Latgales mākslinieku gleznām un grafikām.

   Skolēni pilnveidoja savas zināšanas vizuālajā mākslā un vēsturē, apzinājās savas digitālās prasmes, izmantojot planšetdatorus, lai uzvarētu spēlē „Atrodi gleznu!”. Labākie un aktīvākie skolēni saņēma suvenīrus (brošūras „Piena Ceļš izaugsmes ceļš” un „Jāzeps Pīgoznis”).

  Preiļu vēsturiskā mantojuma lielākais lepnums ir Preiļu muižas komplekss ar skaisto parku, kas ir lielākais parks Latvijā pilsētas teritorijā. Preiļu parka teritorijā skolēniem bija iespēja apskatīties Latgalē pirmo uzbūvēto BMX trasi. Atpakaļceļā nogurušie, bet laimīgie bērni dziedāja dziesmas, jautri pavadīja laiku autobusā.

Liels paldies Preiļu muzeja darbiniekiem par iespēju apskatīt mākslas izstādi.

 Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātāja Jekaterina Ribakova.

 

 30.05.2023. iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 1.a klases skolēni piedalījās izglītojošā programmā „Atrodi Raiņa vietas Jasmuižā!”.  Ekskursijas laikā  izglītojamie iepazinās ar Raiņa biogrāfiju, novada dabu un vēsturi. Šis pasākums ir atbalsts mācību saturam  vizuālajā mākslā, dabaszinībās, sociālās zinībās.

Rakstu sagatavoja sākumskolas skolotāja V.Anoškova.

 

 Daugavpils Skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Šī rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī. 

20.maijā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 4.klases izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Skrošu rūpnīcu, lai uzzinātu, cik ģeniāli un vienkārši cilvēki izmantoja dabas likumus, lai darbinātu mehāniskas iekārtas. Tā bija lieliska iespēja  arī iepazīties ar metālapstrādes nozari, kāda tā ir tagad un kāda bija kādreiz, kā arī papildināt savas praktiskās zināšanas dabaszinībās un citos mācību priekšmetos. Pēc ekskursijas izglītojamie izmēģināja savus spēkus rūpnīcas šautuvē.

 Rakstu sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

     20 maijā  iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros  3.a klase devās ekskursijā uz Daugavpils Novadpētniecības muzeju.

   Skolēnus muzejā sagaidīja gide un laipni sāka ekskursiju pa muzeja izstāžu zālēm. Viņa pastāstīja par Daugavpili senos laikos, pievērsa uzmanību tā laika posma eksponātiem. Sevišķi ineteresants šķita skelets, kas ir jau 1000 gadu vecs un kuru varēja aplūkot ar senlietām,  kas tika atrastas  kapā. Skolēni ar interesi aplūkoja pulksteņu un monētu izstādi, kā arī dažādiem laika posmiem raksturīgas sadzīves istabas. Šī aktivitāte ir atbalsts mācību saturam.

  

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Vija Stūrīte.

 

 

 

   20.maijā 6.a klasei “Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvāta mācību ekskursija uz Daugavpils cietoksni. Gida pavadībā mēs aplūkojām dažādas vēsturiskas ēkas un uzzinājām daudz interesanta un noderīga: vēsturiskus faktus par kādreizējo cietokšņa Komandanta pārvaldes māju,  un pulvera pagraba ēku, kur tika glabātas šaujampulvera mucas koka plauktos. Iepazinām suņu bibliotēku, kas ir vienīgā Latvijā. Šī mācību ekskursija bija ļoti labs atbalsts izglītojamajiem tādos mācību priekšmetos kā sociālās zinības un vēsture, dabaszinības, vizuālā māksla un dizains un tehnoloģijas.

 Informāciju sagatavoja skolotāja Ginta Vasiļjeva.

 

 Sestdien, 20. maijā Kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7.a klases skolēni piedalījās Daugavpils pilsētas apskates mācību ekskursijā. Tas bija lieliska iespēja gūt priekšstatu par Daugavpils pilsētas vēsturisko centru un apmeklēt Baznīcu kalnu. Skolēni aktīvi interesējās par Daugavpils pilsētas vēsturi, uzzināja, ka Daugavpilij tās vēsturē bijuši dažādi nosaukumi un ko katrs no tiem nozīmē. Skolēni piedalījās arī foto orientēšanās spēlē Dubrovina parkā. Liels paldies Daugavpils Tūrisma informācijas centram (TIC) https://www.visitdaugavpils.lv/tic/ par iespēju piedalīties ekskursijā un īpaša pateicība atsaucīgajai un aktīvai gidei Natālijai.

 Paldies par kopā pavadītu laiku un aktivitāti, kas ir atbalsts mācību saturam.

 Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

   19. maijā, Latgales Centrālās bibliotēkas digitālo aktivitāšu centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls.

   Latvijā Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība notiek jau sesto gadu, iesaistot tajā 5. klašu skolēnus. Šogad pasākumā piedalījās deviņi pilsētas skolu posma uzvarētāji.

   Konkursantus vērtēja kompetenta žūrija: Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas metodiķe Silvija Mickeviča, LCB vadītājas vietniece un Skaļās lasīšanas sacensības aizsākuma Daugavpilī iniciatore Anna Pakere, Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece Vita Viļevko, Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docente, filoloģijas zinātņu doktore Rudīte Rinkeviča un Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina.

   Mūsu skolu pārstāvēja Nikola Troņeva. Viņa lasīja fragmentu no Ilzes Skrasiņas grāmatas “Lieliskā dzīve bez ZOOM” un saņēma pateicību par piedalīšanos sacensībās. Paldies skolotājai Inārai Jaskevičai par skolnieces sagatavošanu konkursam!

 

Plašākā informācija par konkursu >>>http://www.lcb.lv/?lang=lv&nod=jaunumi&page=1&cid=8234&title=Noskaidrots_Daugavpils_Skalas_lasisanas_%C4%8Dempions

 

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Inga Jablonska

 

 

   15.05.2023. Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils komitejas telpās notika aktivitāte MANAS EMOCIJAS. Pasākumā piedalījās jaunieši no dažādām skolām. Mūsu skolas 6.a klases izglītojamie A. Pivovarjonoks, A. Butiļins, S.Selicka, A.Kohanova, A.Krasovska piedalījās aktivitātē.

 Aktivitāte tika piedāvāta mazaktīvo un atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu apzināšanā un iekļaušanā. Jaunieši aktīvi piedalījās diskusijā par mentālo veselību. Gūtās  pozitīvās emociju un pieredze veicinās motivāciju mācību procesā.

Informāciju sagatavoja skolas psiholoģe Jeļena Kurcalte.

 

   Mātes diena Latvijā tiek svinēta maija otrajā svētdienā, līdz ar to svinību datums katru gadu mainās. Tie ir starptautiski svētki par godu visām māmiņām un vecmāmiņām. Šajā laikā Latvijā plaukst tulpes un narcises, tās ir lieliska dāvana katrai māmiņai. Gan lieli, gan mazi bērni dodas apsveikt savas mīļās māmiņas.

   Apsveikumā visbiežāk zīmējam sirdis un ziedus, rakstām skaistus dzejolīšus, novēlējumus un pateicības. Māmiņas šos apsveikumus glabā īpašā vietā, jo sirsnīgie vārdi un krāsainie zīmējumi sagādā siltas un pozitīvas atmiņas.

   12.maijā skolā notika liels koncerts – īpaša dāvana mūsu māmiņām. Bērni skaisti dejoja, dziedāja, lasīja dzejoļus par godu māmiņām un vecmāmiņām.

   Pateicamies mūzikas skolotājai Olgai Bančenkovai par rodošu pieeju un augstu meistarprasmi pasākuma organizēšanā!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Ilona Kokina.

 

 

 

 

    8.maijā mūsu skolā notika integrētā olimpiāde 1. un 2. klašu skolēniem. Tās mērķis - aktivizēt un padziļināt dažādu mācību priekšmetu apguvi stundās un ārpusstundu darbā, attīstīt caurviju prasmes.

Izglītojamie parādīja spēju dažādos mācību priekšmetos kompleksi lietot zināšanas, prasmes un paust attieksmes, risinot problēmas reālās dzīves situācijās.

Sveicam mūsu skolas integrētās olimpiādes uzvarētājus:

1.vieta Uļjanai Kotenko 1. klase, Ksenijai Pavlovai 2.klase.

2.vieta Maksimam Smirnovam 1. klase, Nadeždai Šukstalei 2.klase.

3.vieta Artjomam Sediham 1. klase, Dmitrijam Ivanovam 2.klase.

Atzinība Iļjam Vasiļjevam 1.klase, Timuram Špoģim 2.klase.

Paldies skolēniem par centību un atsaucību!

Paldies skolotājiem par skolēnu sagatavošanu!

Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika

 

   Beidzot pandēmijas rēgs ir zaudējis savu spēku, un mēs, Daugavpils 11. pamatskolas pulciņš “Sprīdīši”, ar leļļu izrādi devāmies 9. maijā uz XXVII Integratīvo mākslas festivālu "Nāc līdzās!"

   Pirmajā atlases kārtā žūrija izvērtēja videoformātā iesūtītos priekšnesumus. Leļļu pulciņš “Sprīdīši” uzstājās ar izrādi “Rijīgā čūska un gudrā pele”.

Sveicam "Sprīdīšus" ar iespēju prezentēt mūsu skolu festivālā "Nāc līdzās!" Lielkoncertā Rīgas VEF kultūras pilī !

8.klases radošais kolektīvs:

Daniela Ekimane

Darja Kirilova

Ksenija Krapane

Anastasija Makarova

Elvīra Silova

Jūlija Torbenko

Darja Zaiceva

Informāciju sagatavoja pulciņa "Sprīdīši" vadītāja Ināra Jaskeviča.

 

   3. maijā 4.klasē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai tika svinēti Baltā galdauta svētki.

Pasākuma mērķis: Izglītojamo zināšanu par Latviju un tās vērtībām pilnveidošana, pilsoniskuma un līdzdalības apziņas stiprināšana. Skolēnu radošo spēju un sadarbības prasmju attīstīšana.

   Pasākums sākās ar prezentāciju par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Pie galda skolēni dalījās savā pieredzē par galda kultūru, tradicionāliem latviešu tautas ēdieniem, par 4.maija svinēšanas tradīcijām ģimenē. Turpinājumā 1.-4.klašu izglītojamie pulcējās aktu zālē , kur iemācījās latviešu tautas rotaļu “Tradi ridi ritam”. Pasākums ir atbalsts mācību saturam.

Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika


 

7.klase 1.grupa

Mērķis: Apzināt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas būtību un nozīmi mūsdienu pusaudža dzīvē.

   Visā Latvijā ir aicinājums svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu jeb Baltā galdauta svētkus, lai pie balti klātiem galdiem atzīmētu 4. maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

   Pasākumu iesākām ar prezentāciju par 4. maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Pēc prezentācijas tika atskaņota latviešu grupas Bermudu dīvstūris dziesma „Sarkanbaltsarkanais”, ko bērni ar lielāko prieku dziedāja līdzi.

   Turpinājumā notika viedokļu apmaiņa par baltās krāsas un galda simboliku latviešu kultūrā, par maizes un medus nozīmi latviešu tradicionālajā virtuvē.

   Noslēgumā izglītojamie stāstīja, kas viņiem ir Latvija un kā viņi izprot Valsts neatkarības svarīgumu jauniešu dzīvē.

 Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātāja Alla Garkule.

 2.a klase

Mērķis: Kopības un latviskās identitātes sajūtas radīšana skolā, svinot valstiskas nozīmes svētkus un veicot labus darbus.

   Pasākuma laikā skolēni iepazinās ar prezentāciju, atbildēja uz viktorīnas jautājumiem "Ko tu zini par Latviju?", kā arī  iemācījās latviešu tautas dejas pamatkustību elementus.

   3.maijā pie balti klāta galda, ēdot svētku kliņģeri, un dzerot tēju, kopā dziedot un veltot Latvijai gaišās, pozitīvās domas, tika atzīmēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena.

 Informāciju sagatavoja 2.klases audzinātāja Marina Popova.

 

 

 

 

 

Daugavpils 11. pamatskolas Eiropas un demokrātijas dekāde 27.04.2023. – 10.05.2023. 

1. Dekādes laikā notiks klases stundas.

·         Eiropas diena.

·         Laime dzīvo tepat pie mums Latvijā!

·         Patriotisms un pilsoniskā līdzdalība.

·         Cieņa pret valsti un tās simboliem.

2. Baltā galdauta svētki. 03.05.2023.

3. Interaktīvā spēle “Es, mēs un ES” (7.-9.kl.)  10.05.2023.

4. Krustvārdu mīklu konkurss (veltīts ES valstīm) 4.-6.kl. 09.05.2023.

5. Kolāžu izstāde “Ceļojums pa Eiropas Savienības valstīm” (1.-9.kl.) – dekādes laikā.

6. Eiropas eksāmens tiešsaistē www.esmaja.lv. – 7.,8.,9. maijā. Piedalīšanās brīvprātīga (izglītojamie, vecāki, skolotāji).

7. Aktivitāte "Atpakaļ uz skolu", 9. klase, 27.04.2023. Pieacināta persona Oskars Zuģickis (Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” ).

8. Spēle "Demokrātija", 8.klase, 27.04.2023 . Pieacināta persona Oskars Zuģickis (Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” ).

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Ilona Kokina.

 

Aprīlis

   LIELĀ TALKA ŠOGAD NOTIKA 22. APRĪLĪ – STARPTAUTISKAJĀ ZEMES DIENĀ.

 Ar moto “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule” jau16. gadu Latvijā notiek Lielā Talka.

    Katrs, kurš ir piedalījies talkā, var justies lepns un gandarīts, ka mūsu kopīgais darbs Latvijā ir ticis  pamanīts un atzinīgi novērtēts. Pats būtiskākais, ka mēs cenšamies skatīties nākotnē. Cenšamies skaidrot sabiedrībai, kādas sekas uz Latvijas un visas pasaules ekosistēmu atstāj cilvēku neapdomīgā un bieži vien kaitnieciskā rīcība attiecībā pret dabu. Tāpēc ir svarīgi ne tikai runāt par šīm tēmām, bet arī darīt kaut ko lietas labā. Lielā Talka mudina ikvienu piedalīties, un nebūt vienaldzīgiem, nestāvēt malā.

Talkas dienā kopīgiem spēkiem devāmies sakopt savu valsti, kā arī labiekārtot apkārtni. Katrs no mums var pielikt savu roku, lai Latvija būtu tīrāka un zaļāka.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Ilona Kokina.

 

  Latvijā jau 22 gadus veiksmīgi darbojas programma "Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku žūrija".

  Tā ir valsts atbalstīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīva.  

  Programmas mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par lasīšanu un grāmatām, izmantojot radošās aktivitātes, kā arī sekmēt augstvērtīgas oriģinālliteratūras izplatību un nokļūšanu pie lasītājiem.
  Skolas bibliotēka jau 11 gadus piedalās šajā programmā. Šogad 25 skolēni – grāmatu eksperti iesaistījās lasītveicināšanas programmā.

  19. aprīlī skolā Pasaules grāmatu un autortiesību dienas (23.aprīlis) ietvaros, notika noslēguma pasākums Bērnu žūrija’22, tajā  piedalījās 30 izglītojamie. 

 8.klases skolniece Elvīra Silova lasīja Kristas Burānes dzejoli “Radošiem jābūt”.

 1. klases skolniece Uļjana Kotenko, prezentēja  dzejnieces Ineses Paklones grāmatu " Zvēru barošana ", lasot dzejoli “Leopards neēd ķirbjus”.

 Dzīvnieku tēmu turpināja 2. klases skolniece Karolina Kozlovska, lasot fragmentu no Lauras Vinogradovas grāmatas “Tētis un suns”.

 Teātra pulciņa “Sprīdīši” dalībnieki uzstājās ar leļļu iestudējumu pēc rakstnieka Jura Zvirgzdiņa grāmatas “Rijīgā čūska un gudrā pele” motīviem.

 Skolēni piedalījās aktivitātē, runājot par angļu rakstnieces Terezes Sedivas grāmatas "Kurmis melni baltā alā". Pasaka mudina bērnus kārtīgi izspēlēties, stāsta par dabas un pasaules krāšņumu, kā arī tiek piedāvātas idejas, kā interesanti pavadīt skaistāko gadalaiku – vasaru.

 5.klases skolniece Vera Šukstale lasīja fragmentu no Ilzes Skrastiņas grāmatas ”Lieliskā dzīve bez Zoom”.

 Pasākuma dalībnieki noskatījās teātra pulciņa “Sprīdīši” izrādi pēc amerikāņu rakstnieka Čārlija Makesija grāmatas “Puika, kurmis, lapsa un zirgs” motīviem.

Noslēgumā bērni ar prieku saņēma projekta dāvanas – atstarotājus un saldas balvas.

Lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022" rezultāti:

5+ grupā

1. vieta – Rebeka Lukošus "Nepaklausīgais vectēvs" (il. Rebeka Lukošus. Liels un mazs, 2021)

2. vieta – Amēlija Žavo "Mana negantā diena" (tulk. Laura Romanovska. Latvijas Mediji, 2022)

3. vieta – Juris Zvirgzdiņš "Rijīgā čūska un gudrā pele" (il. Vivianna Maria Stanislavska. Pētergailis, 2021)

9+ grupā

1. vieta – Marks Uve Klings "Diena, kad ome salauza internetu" ( tulk. Signe Viška. Jāņa Rozes apgāds, 2021)

2. vieta – Laura Vinogradova "Tētis un suns" (il. Ieva Maurīte. Zvaigzne ABC, 2021)

3. vieta – Toms Dirgēla "Gustavs Salmiņš liek no augšas" (tulk. Dace Meiere. Latvijas Mediji, 2021)

11+ grupā

1. vieta – Žaks Frīnss "Sestklasnieki neraud" (tulk. Inese Paklone, il. Edmunds Jansons. Liels un mazs, 2021)

2. vieta – "Kurbads" (Guntara Godiņa apdare, il. Sindija Anča, Marika Eglīte. Zvaigzne ABC, 2022)

3. vieta – Marija Parra "Glimmerdāles Tonje" (tulk. Jolanta Pētersone, il. Reinis Pētersons. Liels un mazs, 2021)

15+ grupā

1. vieta – Čārlijs Makesijs "Puika, kurmis, lapsa un zirgs" (tulk. Silvija Brice. Zvaigzne ABC, 2021)

2. vieta – Jennija Jēgerfelde "Stendapa karaliene" (tulk. Vizma Zaķe. Latvijas Mediji, 2021)

3. vieta – Delfīne de Vigāna "No un es" (tulk. Inta Šmite. Jāņa Rozes apgāds, 2021)

Vecāku žūrija

1. vieta – Tara Vestovera "Izglītotā" (tulk. Silvija Brice. Zvaigzne ABC, 2020)

2. vieta – Andris Kalnozols "Kalendārs mani sauc" (Orbīta, 2020)

3. vieta – Iveta Troalika "Tūlīt paliks labāk" (Mansards, 2021)

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre I.Jablonska.

 

 

Nāc nākdama, liela diena,

Visi bērni tevi gaida;

Visi bērni tevi gaida

Aiz vārtiem sasēduši.

/Latviešu tautasdziesma/

   12. aprīlī Daugavpils 11.pamatskolas 4. klases, 20., 21., 23., 26. Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamie iesaistījās Darbīgās kopienas saliedēšanas pasākumā.

  Bērni satika Lieldienas, ejot jautrās rotaļdejās, dziedot dziesmas. Pasākuma beigās bija iespēja sisties  ar olām, sacensties olu ripināšanā, pamieloties ar saldumiem zālītē pie Porohovkas ezera.

   Pasākums ir atbalsts mācību saturam.

Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

   13. aprīlī  skolā notika Valsts policijas pārstāvju tikšanās ar 1.-2. klašu skolēniem. Kopā ar policijas prevencijas nodaļas inspektori viesojās runcis Rūdis un bebrs Bruno. Policijas pārstāvji stāstīja par drošību uz ielas. Bērni uzzināja, kas ir gājēju palīgi, kā pareizi šķērsot ielu, kādas briesmas draud uz ielas, kas ir nepieciešams velosipēdistiem. Pasākuma laikā policijas pārstāvji uzdeva skolēniem jautājumus, katrs bērns vēlējās atbildēt. Ciemiņi bija parūpējušies par mazām dāvaniņām. Cik jauki ik mirkli justies drošībā! Taču par savu drošību jāmācās rūpēties pašam.

Informāciju sagatavoja sociālais pedagogs Natālija Kleščonoka

 

      Ēnu diena ir karjeras izglītības programma 1. - 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Par Ēnu dienu  lasiet šeit >>> https://enudiena.lv/enu-diena/

Ēnu diena Daugavpils 11.pamatskolā

Nr.p.k.

Vārds, uzvārds

Klase

Atbildīgā persona

Vieta

1.

Atjoms Jakovļevs

8. (1)

Regīna Druza

Skolas ēdnīca

2.

Kirils Jakovļevs

8. (1)

Natālija  Kleščonoka

Soc.pedagogs

kab. Nr.21

3.

Deniss Tamašausks

8. (1)

Daiga Buļuka

Skolas lietvede

kab. „Kanceleja”

4.

Ņikita Jerumāns

9. (2)

Svetlana Nikonova

Skolas medmāsa

kab. Nr.56

5.

Pavels Semjonovs

9. (2)

Ginta Vasiļjeva

Viz.mākslas skolotāja

kab.Nr.12

6.

Viktorija Stepanova

9. (1)

Jeļena Kropa

APP projekts

kab.Nr.16

  *          *          *          *          *

   Es, Daugavpils 11. pamatskolas 8.klases izglītojamais Kirils Jakovļevs, 5. aprīlī biju sociālā pedagoga ēna.

   Man ļoti patika šī diena. Es uzzināju, kā strādā sociālais pedagogs, ar ko sākas pedagoga darba diena.

   Skolotājai Natālijai ir ļoti grūta un atbildīga profesija. Sociālā pedagoga redzeslokā vienmēr ir jābūt bērna tiesību aizsardzībai un drošībai skolā un mājās. Sociālais pedagogs strādā ar bērnu, pedagogiem un ģimeni.

   Viņa sadarbojas ar klases audzinātājām, ja izglītojamais bieži kavē skolu neattaisnotu iemeslu dēļ, izglītojamajam ir nepietiekams zināšanu līmenis vai pēkšņi mainījusies izglītojamā uzvedība, vai izglītojamais saņem nepietiekamu vecāku aprūpi, izglītojamais stāsta, ka mājās jūtas slikti un nedroši u.c.

    Skolotāja Natālija kontrolē un pārbauda izglītojamo skolas apmeklējumus, uzzina par katra stundu kavējuma skolas neapmeklēšanas iemesliem. Viņa palīdz izglītojamajam, ja to nomāc kāda problēma, ko viņš nespēj atrisināt: problēmas mājās, konflikts ar skolas biedriem, skolotājiem vai vecākiem, atkarības problēmas.

   Sociālais pedagogs sadarbojas ar visām pašvaldības institūcijām, kas strādā ar problēmām ģimenēs. Ir noteiktas dienas, kad skolotāja Natālija apmeklē bērnus mājās, lai uzzinātu, kādos apstākļos viņi dzīvo.

   Vērojot sociālā pedagoga darbu, es sapratu, ka šī profesija ir ļoti smaga un atbildīga.

Informāciju sagatavoja skolotāja Alla Garkule.

 

 

 

  4. aprīlī 2. a klase projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

 Gida pavadībā izglītojamie iepazinās ar mūsdienu moderno mākslu, kur vienlīdz būtiska loma ir gan cilvēka attēlojumam, gan mākslinieka personībai. Īpaši patikās ģeometriskās kompozīcijas  un  zāle ar neparastu apgaismojumu. Bērni izteica savu viedokli un sajūtas par mākslas darbiem.

  Pēc nelielas ekskursijas bērniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, izveidot savu mākslas darbu - portretu no krāsaina papīra gabaliņiem. Darbi sanāca ļoti interesanti un savdabīgi.

   Ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu mūsu skolas izglītojamie turpina paplašināt savu redzesloku, un skolotājam ir iespēja veidot mācību procesu aizraujošāku.

    Informāciju sagatavoja 2.klases skolotāja M.Popova

 

 

 

 

Marts

 Olimpiāde ir sacensības, kas vienmēr  ir interesantas un aizraujošas. Mūsu skolā 31.martā notika matemātikas olimpiāde 3.un 4. klašu skolēniem. Tās mērķis - veicināt skolēnu interesi par matemātiku, attīstīt matemātisko un loģisko domāšanu, radošumu un iemaņas nestandarta uzdevumu risināšanā.

Izglītojamie uzrādīja labas zināšanas vispārīgajā matemātikā, kā arī kombinatorikā.  Sveicam mūsu skolas matemātikas olimpiādes uzvarētājus:

2.vieta Angelina Sokolova 3.a klase,  Jeļizaveta Kirillova 4.a.klase, Maksims Skorodihins 4.a.klase;

3.vieta Marija Strode 3.a klase;

Atzinība Valerija Markelova 3.a klase, Valerijs Ivanovs 3.a. klase, Nikita Maslo 3.a.klase, Nikita Grigorjevs 3.a klase, Pāvels Borisovs 4. a klase, Mihails Skudrovs 4.a klase.

Paldies skolēniem par sasniegumiem!

Paldies skolotājām par skolēnu sagatavošanu!

 Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja M.Popova

 

   25.martā Ceriņu bibliotēkā, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē, notika lasīšanas veicināšanas programmas ,,Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022’’ svinīgais noslēguma pasākums, ko apmeklēja aktīvākie grāmatu lasītāji un vērtētāji.

   Svētkos piedalījās arī mūsu skolas izglītojamie: 1.klases skolniece Uļjana Kotenko, 5.klases skolniece Nikole Troņeva un teātra pulciņš Sprīdīši. Sprīdīši uzstājās ar leļļu ludziņu pēc Jura Zvirgzdiņa grāmatas ,,Rijīgā čūska un gudrā pele’’ motīviem. Skaļus aplausus sagaidīja arī Sprīdīšu iestudējums pēc Terezes Sedivas (angļu rakstniece) darba ,,Puika, kurmis, lapsa un zirgs’’ motīviem. Šī grāmata ir īpaša: tā iedvesmo dzīvot drosmīgāk, ar lielāku labestību pret sevi un citiem.

Paldies Ceriņu bibliotēkai par sadarbību!

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča

 

   14. martā Siguldā mākslu skolā ,,Baltais Flīģelis’’ jau piekto reizi norisinājās jauniešu teātra festivāls ,,Laimes Lācis 2023’’, kas kopā pulcējā 12 kolektīvus no visas Latvijas.

   Šogad bija iespēja vērot marionešu teātra izrādi, daudzveidīgus dramatiskā teātra iestudējumus un literāros uzvedumus. Dalībnieku vērtēja festivāla eksperts Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš.

   Teātra pulciņa "Sprīdīši" dalībnieki (5.klases izglītojamie) piedāvāja ekspertu vērtējumam brāļu Grimmu pasaku ,,Sniegbaltīte un septiņi rūķīši’’  un saņēma pateicību nominācijā  "Radošā līdzdalība festivālā".

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča

 

   10.martā skolā notika izteiksmīgās runas festivāls 1.-4.klašu izglītojamiem.

Pasākuma mērķis: skolēnu redzesloka paplašināšana, komunikatīvo un radošo spēju attīstīšana.

Pasākums ir atbalsts  mācību saturam. Konkurss veltīts bērnu dzejnieku daiļradei. Skolēniem tika piedāvāti dažādas sarežģītības uzdevumi.

Rakstu sagatavoja sākumskolas skolotāja V. Anoškova

 

 

Februāris

 

Metens brauca pār Daugavu,

    Cūkas auss kulītē;

      Brauc, Meteni, mūsmājās,

          Mūsu bērni gaidītāji.

                   /Latviešu tautasdziesma/

 Lai veicinātu sadarbību starp izglītības iestādēm, 23.februārī Daugavpils 11.pamatskolas 4.a klases izglītojamie projekta “Darbīgā kopiena” ietvaros skolas pagalmā uzņēma viesus – Meteņbērnus no Daugavpils 20., 21., 23., 26. pirmsskolas izglītības iestādes.

Dabā bija vērojama un izjūtama saules un sala cīņa, kas apstiprināja ziemas pakāpenisku atkāpšanos un pavasara tuvošanos. Visiem svētku dalībniekiem tika sagatavotas ķekatnieku maskas, jo Meteņdiena ir tā diena, kad ķekatnieki pēdējo reizi dodas budēļos.  Meteņbērni pavadīja ziemu, ejot jautrās rotaļdejās, ugunskurā sadedzinot visu slikto un ļauno.  Tad pasākuma dalībnieki sasildījās baudot karstu tēju,  speķa rausīšus un smalkmaizītes. Pasākums ir atbalsts mācību saturam.

Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

I

    Katras tautas lielākais dārgums ir valoda, bez tās nacionālā identitāte un kultūra nav iedomājama.

   Lai veicinātu izpratni par pasaules valodu un kultūru daudzveidību, 21.februārī visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.

   Godinot dzimto valodu, 5.klases skolēni Ceriņu bibliotēkā (Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle) apmeklēja pasākumu ,,Teic, teici, valodiņa, ko upīte burbulēja...’’.

   Pasākuma laikā izglītojamie noskatījās interesantu prezentāciju par valodām, atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, minēja mīklas, sacentās ātrrunā.  Pasākums ir atbalsts mācību saturam.

Informāciju sagatavoja 5.klases audzinātāja Ināra Jaskeviča.

 

 

 16.februārī 3. – 4. klases skolēni tika iesaistīti sarunā par uguni, kurai piemīt vai nu postošs, vai varens spēks.  Ar skolēniem tika pārrunāts, kā šo dabas brīnumu savaldīt un prast izmantot pareizi, tika diskutēts par drošības jautājumiem. Vispirms izglītojamie noskatījās prezentāciju par ugunsdrošību un rīcību ugunsgrēka gadījumā. Par to, ka nedrīkst bez uzmanības atstāt iekurinātu plīti un kādas var būt sekas, kur vērsties nelaimes gadījumā.

Par ugunsdrošības noteikumu ievērošanas nepieciešamību un aktivitātēm bērniem atgādinās VUGD dāvinātie bukleti, ugunsdzēsēju mašīna – stundu saraksts, lineāli ar VUGD logo un darba lapas, kurās vajadzēja sakārtot pareizā secībā darbības ugunsgrēka gadījumā, minēt mīklas, meklēt vārdus un krāsot dažādus attēlus.

Iegūtās zināšanas, attīstītās prasmes un iemaņas ir atbalsts mācību saturam.

Informāciju sagatavoja sākumskolas MK vadītāja S.Skripnika.

 

 

 

 Piektdien, 10. februārī, 7.a klases skolēni apmeklēja Ceriņu bibliotēku un piedalījās sociālajā kampaņā „Tu esi tas, ko tu dari. Arī internetā”, kuru organizēja https://drossinternets.lv/, atzīmējot Vispasaules drošāka interneta dienu, lai aicinātu jauniešus domāt par viņu aktivitātēm internetā un kā tās var ietekmēt ne tikai viņu tagadni, bet arī nākotni. 7.a klases skolēni noskatījās sešus kampaņas piedāvātos video par tādām tēmām kā cieņa pret citu, pārmērīga aizraušanās ar sociālajiem medijiem, līdzsvars starp reālo un virtuālo pasauli. Skolēni aktīvi diskutēja par privātumu un drošību internetā, kā arī strādāja grupās un risināja rēbusus.

 Liels paldies Ceriņu bibliotēkas darbiniekiem par pasākuma organizāciju!

Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

    Nadja Dombrovska (dzim. Nadežda Degtjarenko)

1987. gada Daugavpils 11. vidusskolas absolvente.

No1987.gada studēja filoloģiju Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā.

 Pēc 2 gadiem turpināja studijas Vroclavas pilsētā, Polijā, poļu filoloģijas fakultātē, kuru absolvēja 1994.gadā. Ir maģistra grāds poļu filoloģijā.

Strādāja Vroclavā literārā žurnāla redakcijā par sekretāri un tulku.

 Kopš 2006.gada veiksmīgi strādā nekustamo īpašumu jomā. Šobrīd pašnodarbināta nekustamo īpašumu uzņēmēja. Patīk arhitektūras vēsture, fotogrāfija, dizains, modernā māksla, literatūra un teātris.

 Informāciju sagatavoja 3.klases skolēni un kases audzinātāja. Jeļena Ribakova.

*   *   *

Nataļja Pontaga (dzim. Nataļja Alipova)

 1982. gada Daugavpils 11. vidusskolas absolvente.

Pašlaik strādā Daugavpils regionālās slimnīcas kardioloģijas nodaļā par ārsti.

Profesija ir atbildīga, jo ārsti palīdz cilvēkiem atgūt veselību un pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

 Informāciju sagatavoja 6.klases skolēni un klases audzinātāja. Oļa  Baranauskiene.

*   *   *

Tanya Tyler (Tatjana Bogdane)

 2002. gada absolvente.

Studē Daugavpils Universitātē no 2002.gada līdz 2004.gadam. No 2004. dzīvo Lielbritānijā, Rochesterā.

2008. gadā absolvē Canterbury Christ Church University. No 2011. gada strādā par vecmāti augsta riska ginekoloģijas nodaļā Anglijas Nacionālā veselības dienestā (Medway Maritime Hospital).

Informāciju sagatavoja 9.klases 2.grupas izglītojamie.

*   *   *

Jekaterīna Antonova.

  2011. gada absolvente. Dzīvo un strādā Rīgā.

 Pēc profesijas farmaceite, vada Eiroaptiekas filiāli.

 Informāciju sagatavoja  5. klases izglītojamie.

*   *   *

Irina Ģerasimova ( dzim. Romuļa)

   2005. gada absolvente. Vidējo izglītību  ieguva Daugavpils 10.vidusskolā,  augstāko izglītību - Daugavpils universitātes  juridiskajā fakultātē (juristkonsulta specialitāte), tomēr  saprata , ka šī profesija viņu neinteresē.  Medmāsas un feldšeres arodu iegūst Medicīnas koledžā, pašlaik strādā Daugavpils reģionālās  slimnīcas dzemdību nodaļā.

 Informāciju sagatavoja  1. klases izglītojamie un klases audzinātāja Valerija Anoškova.

*   *   *

Aleksejs Ribakovs

   2009. gada  absolvents. Pabeidza Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu (tagad Latgales Transporta un sakaru tehniskā skola). Pašlaik strādā kā individuālais komersants sporta cīņas jomā. Organizē sporta sacensības.

Informāciju sagatavoja  7.klases 2.grupas izglītojamie.

*   *   *

Jūlija Orlova (dzim. Garkule)

  2005. gada absolvente.  2008. gadā ieguva vidējo izglītību Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzijā. 2011. gada absolvēja Valsts policijas koledžu. 2015. gadā ieguva juriskonsulta profesionālo bakalaura grādu Rīgas Stradiņa Universitātē, 2017. gadā -  jurista profesionālo maģistra grādu Daugavpils Universitātē. Šobrīd pilda dienesta pienākumus Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas Austrumu nodaļas inspektores amatā.

 Informāciju sagatavoja 7.klases 1.grupas skolēni.

*   *   *

Artemijs Marcinkevičs

   2018. gada absolvents.

   Izglītība - vispārējā vidējā.

   Darba vieta - ansamblis „Greedy for Stage ”.

   Informāciju sagatavoja 2.klases skolēni.

*   *   *

Igors Bančenkovs

   1985. gada Daugavpils 11. vidusskolas absolvents. Pašapmācības ceļā apgūst mehāniķa, krāsns operatora, auduma piegriezēja, logu speciālista arodu. Pašlaik strādājā SIA „InterGranit” ar akmeni: apguva ne tikai akmens griešanas un kalšanas īpatnības ar rīkiem, bet arī akmens apstrādi un dizainsgrafiku, izmantojot CorelDRAW, Adobe Photoshop datorprogrammas. Viņa vaļasprieks ir ceļošana un fotografēšana.

 Informāciju sagatavoja 8. klases 1.grupas skolēni.

 

No 2023.g. 23.janvāra līdz 1.februārim 1.klases skolēni aktīvi piedalījās Rokraksta dienai veltītā Glītrakstīšanas konkursā.

   Pirmklassnieki iejutās grāmatu varoņa Pifa lomā un aicināja Herkulesu uz savu dzimšanas dienu. Skolēni glīti rakstīja un noformēja ielūgumu.

Konkursa laureāti:

1.vieta - Sofija Gailīte

2.vieta - Uļjana Kotenko un Liliana Kedrina

3.vieta - Daniils Afanasjevs un Edvards Ekimans

Atzinība - Iļja Vasiļjevs un Artjoms Sedihs

   Pilsētas konkursā piedalījās Sofija Gailīte. Viņas darbs tika novērtēts ar atzinību.

Paldies visiem par centību glīta rokraksta veidošanā!

 

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Iāra Moiseja.

 

 

 

Janvāris

   Ziemā, sniegā un salā, putniem nav viegli atrast barību. Barojot putnus, mēs radām apstākļus, kad putniem ir vieglāk atrast barību. Putnu barošana piesaista putnus mājai vai dārzam, un ļauj tos iepazīt tuvāk. Līdz ar to putnu barošana vairāk ir domāta cilvēkiem, nevis putniem. Putni atradīs barību jebkuros apstākļos, un  stiprākais izdzīvos.

   Tomēr svarīgi atcerēties, ka mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām. Uzsākot barot putnus, tas ir jādara regulāri līdz pat pavasarim.

   Barotavai jābūt tādai, lai putni varētu viegli piekļūt barībai, lai tā neapsnigtu, ieeja netiktu aizputināta un barību varētu viegli papildināt.

   Svarīgi ir ievērot higiēnu – regulāri iztīrīt no barotavas putnu mēslus un barības pārpalikumus un pēc tam nomazgāt rokas.

Informāciju sagatavoja dir.vietniece Ilona Kokina.

Foto: Topošā pirmklasniece Anna Buļuka gatavo sēklu masu un veido putnu barotavu.

 

   Informācija par bērna reģistrāciju 1.klasē 2023./2024.m.g.  >>> šeit.

 

   Daugavpils 11 pamatskolas jaunieši 18.01.23. apmeklēja koncertprogrammu “Uzcelsim Latviju kopā!", kas bija veltīta Barikāžu aizstāvjiem .
   Janvāris Latvijas vēsturē ir palicis atmiņā ar apbrīnojamo tautas vienotību un spēku, kas valdīja 1991.gadā barikāžu cīņās. Lai pieminētu un godātu mūsu Valsts aizstāvjus, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis ir sagatavojis īpašu koncertprogrammu "Uzcelsim Latviju kopā", kur ansambļa dalībnieki priecē klausītājus gan ar tautai zināmām patriotiskām dziesmām, gan stāstiem, kas iepazīstina mūsdienu jaunatni ar vēsturisko notikumu gaitu, un aicina cienīt un mīlēt Latviju ne tikai savā zemē, bet arī nest un celt tās vārdu, plašajā pasaulē.
   Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis ir viena no jaunākajām un arī atraktīvākajām orķestra grupām.  Ar savu vitalitāti un azartiskumu viņi aicināja mūsu skolēnus gremdēties Latvijas vēsturē, domāt par Latvijas nākotni un līdzdarboties koncerta laikā.

Informāciju sagatavoja vēstures skolotāja Inga Putina.

 

 

   18. janvārī skolā notika dambretes turnīrs. Aktivitātē piedalījās astoņi pamatskolas skolēni. Sacensības rīkoja skolotāja Alla Garkule.
   Divas stundas dalībnieki sacentās, lai noskaidrotu dambretes labāko spēlētāju. 
   Pateicoties izglītojamo aktivitātei, radās iespēja izveidot mūsu skolas dambretes komandu, kas pārstāvēs skolu  pilsētas skolēnu dambretes sacensībās.

Skolas turnīra dalībnieki:
Ivanovs Edgars  9.klase 2.grupa - 1.vieta
Ivanovs Romans 8.klase 1.grupa - 2. vieta
Ņikita Lapackis 9.klase 2.grupa - 3. vieta 

Ņikita Jerumāns 9.klase 2.grupa - pateicība
Karolina Tihoņa 9.klase 1.grupa - pateicība
Juliana Morozova 7.klase 2.grupa - pateicība
Georgijs Paškevičs 9.klase 1.grupa - pateicība
Aleksandra Ivanova 7.klase 1.grupa - pateicība

Informāciju sagatavoja skolotāja Alla Garkule.

 

   Skolas bibliotēka ir saņēmusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” dāvanas.  Balvas saņems  33 projekta dalībnieki - grāmatu eksperti - skolas bibliotēkas lasītāji.  Atcerieties, lai saņemtu dāvanas, vispirms >>> jāaizpilda anketa līdz 30.01.2023. 

>>> Informācija par projektu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre I.Jablonska.

Decembris

 

 

 

 Dzīvnieku patversmē visbiežāk nonāk suņi un kaķi, kas dažādu iemeslu dēļ ir palikuši bez saimniekiem, tāpēc iedzīvotāju sniegtā palīdzība patversmes dzīvnieku aprūpē ir ļoti vērtīga.

No 2022.gada  12. līdz 22.decembrim sākumskolas izglītojamie piedalījās labdarības akcijā “Ziedojums suņu un kaķu patversmei”.

Skolēniem tika veicināta izpratne par žēlsirdību, sniegts atbalsts patversmē nonākušajiem dzīvniekiem.

Paldies visiem atbalstītājiem, kuri atnesa barību, segas, kā arī citas noderīgas lietas!

Jāatceras, ka dzīvnieka izvēle ir ne tikai atbildīgs solis cilvēka dzīvē, bet arī milzīga cerība astainim iegūt pastāvīgas mājas un cilvēku, kuru mīlēt un kuram uzticēties. Tāpēc šis solis nedrīkst būt mirkļa iegriba vai spontāns lēmums!

Rakstu sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 23.12.2022. skolas aktu zālē notika pasākums “Ziemassvētkus sagaidot” 1.-4. klašu izglītojamiem .

   Pasākuma laikā tika attīstītas izglītojamo radošās un komunikatīvās spējas, veidota iecietīga attieksme pret citiem dalībniekiem. Skolēni caur pasaku spēja atrast atbildes uz dažādiem praktiskiem jautājumiem un atrisināt problēmas, ar kurām var satikties ikdienā.

Aktivitāte ir atbalsts mācību saturam.

 Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 

 

   22. decembrī 5.- 9. klašu skolēni piedalījās integrētā mācību stundā. Intergēta zināšanu un prasmju apguve ar pasaku palīdzību ir laba iespēja skolēniem, lai izmantotu savu iepriekšējo pieredzi un attīstītu savas valodu zināšanas, iztēli, morāles principus un vērtības. Par pamatu tika ņemts sižets un varoņi no H. K. Andersena pasakas „Sniega Karaliene”. Skolēni noskatījās pasaku un pēc tam, sadarbojoties grupā, papildināja sižetu ar savam idejām un uzskatiem par to,  kā jāizskatās mūsdienīgai „Sniega Karalienei”. Skolēni izspēlēja fragmentu no pasakas. Cilvēks var pārvarēt jebkādas grūtības, ja vien viņa sirdī mīt mīlestība. Tādu atziņu guva skolēni pēc integrētās stundas.

Informāciju sagatavoja svešvalodas skolotāja Jekaterina Ribakova.

 

 

 

  22.12.2022. Pasākuma programma:

T Iesildīšanās

T Spēle “Sniegavīrs”

T Spēle “Sniegpārslas”

T Spēle “Sniegputenis” 

T Spēle “Sniega pikas”

T Ziemassvētku eglīte no sporta inventāra

T Atsildīšanās

  Pasākums ir atbalsts mācību saturam. Sasniedzamais rezultāts: Skolēni izmanto vienkaršas sadarbības stratēģijas kustību spēlēs (prot sadarboties, strādāt grupās, sniegt viens otram atbalstu, ievēro drošību un godīgas spēles noteikumus. Ar priekšmetu pārvietošanas vingrinājumiem attīsta savas fiziskās un radošās spējas.

 Informāciju sagatavoja sporta un veselības skolotāja I.Jablonska.

 

 

   2.decembrī skolā notika konkurss “Es protu”, kurā piedalījās 1.-5.klašu skolēnu jauktās komandas.

Izglītojamie stacijās novērtēja  kultūras vērtības un personības Latvijā un  dzimtajā novadā, attīstīja radošās un sadarbības prasmes, mācījās izvērtēt savus un citu panākumus un neveiksmes.

   Pasākuma nobeigumā uzstājās “Sprīdīši” ar leļlu izrādi “Vinnija Pūka dzimšanas diena”.

Konkursa laikā bija skaidri sajūtams olimpiskais gars: galvenais ir piedalīties. Protams, katram patīkami saņemt balvas, taču daudz vērtīgāks bija prieks, kas staroja bērnu acīs un vārdos par kopības sajūtu un par iespēju sajusties kā mājās, Latvijā.

   Iegūtās prasmes un iemaņas ir atbalsts mācību saturam bērniem ar speciālajām vajadzībām.

 

 Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāja S.Skripnika.

 

 

 

novembris

23.11.2022. - 24.11.2022.  projekta „Dialogs Daugavpils attīstībai” Nr.2020-3-LV02-KA347003684 ietvaros Daugavpils izglītības iestāžu jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju. Aktivitātes mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar Daugavpilij līdzīgas pilsētas jauniešu pieredzi, aicināt uz sarunu par dažādu ideju īstenošanu, iepazīstinot  par aktivitātēm pilsētā. Šajā braucienā devās arī mūsu skolas līdzpārvaldes priekšsēdētāja Elvīra Silova un viņas vietniece Jūlija Torbenko.

Plašāka informācija par pasākumu >>> https://izglitiba.daugavpils.lv/2022/11/57268/

 Vairāk par braucienu /video/ >>> https://youtu.be/okETnaVGPlY

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

  Piektdien, 25. novembrī, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 7. klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Nodarbības tēma bija „Pa senā cilvēka pēdām”. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   25.novembrī iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros 5.klases skolēni apmeklēja Marka Rotko mākslas centru. Aktivitātē skolēniem bija iespēja pašiem radīt savu mākslas darbu. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   Lai paplašinātu jauniešu prasmes un panāktu darbā ar jaunatni iesaistīto institūciju savstarpējās sadarbības efektivitātes celšanu, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde 2022. gada 22. novembrī Augšdaugavas novada Kultūras centrā "Vārpa" organizēja Daugavpils Jauniešu forums.

    Arī mūsu skolas līdzpārvaldes locekli Jūlija Torbenko, Daniela Ekimane, Elvīra Silova, Ksenija Krapane, Jūlija Kuzņecova, Viktorija Stepanova aktīvi  piedalījās diskusijā, jo katra jaunieša viedoklis ir ļoti svarīgs Daugavpils valstspilsētas attīstībai.

   Foruma paneļdiskusijā uzklausījām Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieci jaunatnes jomā Randu Ķeņģi, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta direktoru Nils Mosejonoku, viedokļu līderi, Sabiedrības par atklātību „DELNA” direktori Inesi Tauriņu. Mums bija  iespēja darboties vienā no desmit darba grupām, kur laikā NVO profesionāļu un ekspertu vadībā kopīgiem spēkiem meklējām iespējamos risinājumus Daugavpils jauniešu ikdienas pilnveidei tādās tēmās kā “līdzdalība un iniciatīvas”, “nodarbinātība un uzņēmējdarbība”, “atbalstoša vide un klimats” u.c.

   Ļoti patīkami bija satikt arī mūsu skolas absolventu Artemiju Marcinkeviču, kas pašlaik spēlē ģitāru jauniešu grupā un forumā iedvesmoja klātesošos ar jauku mūzikas priekšnesumu.

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

  Pēdējos ziedus dārzos nokodusi salna, vējš aizpūtis krāsainās koku lapas. 18. novembra rītā krāšņi plīvoja sarkanbaltsarkani karogi.

   No 7. līdz 18.novembrim mēs svinējām Latvijas valsts dzimšanas dienu. Skolā notika pilsoniskuma dekāde, kur mēs, 4.klases izglītojamie, ar saviem vārdiem un darbiem varējām demonstrēt piederību Latvijai, paust vērtības, darbināt ieradumus, kļūstot par patiesu savas zemes patriotu.

   Vispirms mēs izrotājām kabinetu un gaiteni. 11.novembrī klases stundā zēniem bija iespēja sacensties par “Lāčplēsis 2022” titulu.

   Sociālo zinību un vēstures stundā mēs aizrautīgi sacentāmies savās zināšanās interaktīvajā spēlē “Man sirdī ir ierakstīts Latvijas vārds”.  Maksims Skorodihins ieguva 3.vietu.

   Pēc tam ar mūzikas skolotāju ierakstījām videoklipu - apsveikumu valsts svētkos, darbojāmies grupās un veidojām zīmējumus “Latvija agrāk un tagad”.

   Katrā mācību stundā mēs runājām par Latviju. Matemātikā mērījām leņķus un meklējām līnijas latviešu tautas zīmēs, mūzikā dziedājām himnu, mazākumtautību un latviešu valodas un literatūras stundās lasījām latviešu tautas pasakas, teikas, skatījāmies fragmentus no filmas “Rīgas sargi”, svešvalodas stundās salīdzinājām latviešu tautasdziesmas ar haikām.

   17.novembrī notika svinīgais pasākums, kur mācījāmies veidot cieņpilnas attiecības, sadarboties ar citiem cilvēkiem. Šie pasākumi ir atbalsts mācību saturam visos mācību priekšmetos.

 Informāciju sagatavoja 4.a klases audzinātāja S.Skripnika.

 

  15.11.2022. PIKC “Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” organizēja konkursu skolēniem “Manai mīļai Latvijai”. Konkursa mērķis bija aktivizēt skolēnu radošo darbību, domāšanu un praktiskās iemaņas - zēniem paplašināt prasmes metālapstrādē, meitenēm - paplašināt zināšanas šūšanā, - kā arī rosināt skolēnos prasmes izmantot savas zināšanas ikdienas dzīvē. Mūsu skola arī piedalījās šajā konkursā.

  8.klases skolniece Elvīra Silova ieguva atzinību nominācijā “Sarežģītāks darbs ar mazām detaļām”, savukārt 9.klases skolnieks Dmitrijs Kozlovskis ieguva Lielo balvu.

Informāciju sagatavoja  vizuālās mākslas skolotāja Ginta Vasiļjeva.

 

 

 

 Ceturtdien, 10. novembrī, 7. a klases skolēni piedalījās sporta pasākumā „Spēka vīrs”, kas tika veltīts Lāčplēša dienai. Liels paldies sporta un veselības skolotājiem par pasākumu organizāciju, kur skolēni aktīvā un uz solidaritāti centrēta veidā pavadīja laiku. Komandu stafetē 7.a klases skolēni ieguva 3.vietu.

 Piektdien, 11.novembrī, 7.a klases skolēni kopā ar 8. un 9. klases skolēniem piedalījās pilsētas pasākumā Lāpu gājienā. Pulcēšanās laikā Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes bērniem bija liels prieks arī satikt vienu no Latvijas labākajiem bokserim Mairi Briedi, kas pirmo reizi apmeklēja Daugavpilī. 7.a klases skolēni pirmo rezi kopā ar gandrīz 3000 cilvēkiem piedalījās svētku lāpu gājienā. Tā bija patiešām svinīga atmosfēra! Paldies Daugavpils! Paldies Latgale!

Informāciju sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

   11.novembrī, godinot kritušos karavīrus, notika svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā, Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie un pedagogi piedalījās ziedu nolikšanā un sveču iededzināšanā.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

   Turpinot tradīciju, arī šogad 11. novembrī norisinājās Lāčplēša dienai veltītais Lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1) līdz Vienības laukumam.

Daugavpils Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie ar labām domām un pateicību Lāčplēša dienā atcerējās brīvības cīnītājus.

 Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

 

   Lāčplēša diena kopš 1920. gada 11. novembra ir Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām mūsu skolā ir sacensības 5.-9.klašu izglītojamiem “Spēka vīrs”.

 Aktivitātes sasniedzamais rezultāts:

  Šogad, 10. novembrī, sacensībās piedalījās astoņas komandas. Izglītojamie prezentēja savu komandu un MOTO (sauklis, atbilstoši pasākuma tēmai), kā arī sacentās stafetēs un virves vilkšanā.

5.klase -1.vieta

6.kase - 3.vieta

7.klase 1.grupa - 4.vieta

7.klase 2.grupa - 2.vieta

8.klase 1.grupa - 1.vieta

8.klase 2.grupa - 4.vieta

9.klase 1.grupa - 2.vieta

9.klase 2.grupa - 3.vieta

  Saskaitot punktus spraigā cīņā uzvaru svinēja 5.a klases skolēni, kuri saņēma galveno balvu "Spēka vīra kausu", 2.vietu ieguva 8.klases 1.grupas komanda, 3.vietu - 6.klases komanda un 9.klases 1.grupas komanda.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas jomā Ilona Kokina.

 

 

11.11.2022. 1.klases izglītojamie iniciatīvas  „Latvijas skolas soma” ietvaros,  piedalījās mācību braucienā ”Iepazīsti Daugavpili!”.  Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

 

   9.novembrī  programmas Latvijas skolas soma ietvaros 3. klases skolēniem bija lieliska iespēja doties izzinošā braucienā ar retro tramvaju un ekskursijā uzzināt daudz interesantu faktu par mūsu Daugavpili un tās mikrorajoniem un  izbaudīt pilsētas kultūrvēsturisko objektu skaistumu.

Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

9. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 2. klases skolēniem  bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku.

Stunda tramvajā, kas var būt interesantāks? Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar septiņiem  kontrolpunktiem un uzzināja informāciju par katru no septiņiem dzimtās pilsētas rajoniem, kultūras celtnēm, muzejiem, pieminekļiem.

Iegūtās zināšanas bērni varēs izmantot gan dabaszinību, gan literatūras, gan matemātikas, gan vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju stundās.

Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

Daugavpils 11. pamatskolas līdzpārvaldes pārstāves Elvīra Silova ( skolas līdzpārvaldes priekšsēdētāja) un Jūlija Torbenko piedalījās  Daugavpils Valsts ģimnāzijas Skolēnu līdzpārvaldes organizētajā pasākumā.

 "Līdzdalība, komunikācija - veiksmes atslēga sadarbībai".  Pasākums notika  š.g. 8.novembrī Augšdaugavas novada RAIŅA MĀJĀ BERĶENELĒ. Pasākums tika  īstenots JSPA projekta "Kontakts" ietvaros.

Atsauksmes par pasākumu bija ļoti pozitīvas. Mūsu meitenes piedalījās skolas saliedēšanas aktivitātēs, diskutēja par pilsoniskās līdzdalības iespējām skolā.

Kopā būšana, kopīgiem spēkiem sagatavota zupa garšoja labāk!

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes koordinatore Ilona Kokina.

 

Oktobris

   27.oktobrī mūsu skolas izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt Robertam Mūkam veltīto jaunrades radošo darbu konkursa noslēguma pasākumu Galēnu pamatskolā. Roberts Mūks, īstajā vārdā Roberts Avens, bijis profesors reliģiju vēsturē, latīņu un grieķu valodas pratējs, grāmatu autors, dzejnieks. Viņa dzīves moto: ko sēsi, to pļausi. Dzīves atziņa: ,,Vieds cilvēks apvieno sevī zināšanas ar tām atbilstošu dzīvošanu’’.

Radošo darbu konkursā piedalījās gandrīz 200 izglītojamie. Mūsu skolu veiksmīgi pārstāvēja Dmitrijs Ivanovs ( 2.klase, skolotāja Marina Popova), Viktorija Holodilova ( 4.klase, skolotāja Svetlana Skripnika), Viktorija Stepanova (9.klase, skolotāja Ināra Jaskeviča). Skolēni saņēma atzinības un grāmatas.

5.klases skolniecei Nikolei Troņevai (skolotāja Ināra Jaskeviča) tika pasniegts diploms par pirmo vietu un dāvanas.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča.

 

    Mūsu skolā 2022. gada 17. - 23. oktobrī notika LATVIJAS VESELĪBAS SPORTA NEDĒĻA.

 Pasākuma mērķi:

  1. ·        Popularizēt sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu;

  2. ·        Iesaistīt sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātes vairāk kā 15% Latvijas iedzīvotāju 2022. gadā;

  3. ·        Veicināt starpinstitūciju sadarbību, iesaistot kopīgu aktivitāšu organizēšanā iedzīvotājiem valsts, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas, neformālās grupas;

  4. ·        Atbalstīt un popularizēt amatieru sporta aktivitātes;

  5. ·        Veicināt sportiska, veselīga un aktīva dzīves veida novitātes - jaunu, perspektīvu pasākumu un aktivitāšu izplatību.

  Skolas aktivitātes moto: “Rīta rosme katru rītu!” Pasākuma programmas ietvaros, katru rītu skolas gaiteņos pulcējās izglītojamie, kā arī skolas pedagoģi un darbinieki, lai piedalītos rīta rosmē un dinamiskajās pauzēs.

   Katram pasākuma dalībniekam bija iespēja izkustēties no paša rīta, lai uzsāktu dienas gaitas.

   Par visaktīvākajiem pasākuma dalībniekiem tika atzīti sākumskolas skolēni. Pamatskolas skolēniem īpaši iepatikās dinamiskās pauzes, kuras mudināja aktīvi kustēties muzikālā pavadījumā. Skolas darbinieki ar lielu entuziasmu sportoja un iedvesmoja pārējos skolēnus iesaistīties procesā.

Visiem pasākuma dalībniekiem nedēļas beigās tika izsniegti diplomi par aktīvu piedalīšanos.

 

Plašāka informācija par Latvijas Veselības sporta nedēļu >>> https://sportsvisiem.lv/wp-content/cache/all/latvijas-veselibas-sporta-nedelas-2022-pasakumu-afisas/index.html

 

Materiālu sagatavoja sporta un veselības skolotājs Ariels Rasnačs.

 

    Piektdien, 21. oktobrī karjeras nedēļas ietvaros 7.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolu (https://www.saules.lv). Tas bija lieliskā iespēja gūt priekšstatu par profesionālo izglītību Daugavpilī. 7.a klasē radošu skolēnu ir daudz, viņiem patīk zīmēt, veidot ilustrācijas un komiksus e-vidē, līdz ar to skolēniem bija ārkārtīgi interesanti uzzināt par tādām profesijām kā apģērbu dizaina speciālists, foto dizaina speciālists un vizuālās reklāmas dizaina speciālists. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

   No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa.  Šogad Karjeras nedēļas mērķis ir izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas dažādos pasākumos.

   Arī mūsu skolas 4.klases skolēni aktīvi piedalījās Karjeras nedēļā. Klases stundā un mācību stundās tika apspriests, kādi mācību priekšmeti palīdz attīstīt uzņēmējspējas. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

 

  18. oktobrī 5.klases izglītojamie Karjeras nedēļas ietvaros apmeklēja Ceriņu bibliotēku. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

  6. klases izglītojamajiem Karjeras nedēļas ietvaros radās iespēja iesaistīties un izspēlēt interaktīvo spēli “Preču vārdu noslēpumi”. Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

   Daugavpils 11. pamatskolas 7. - 8. klašu skolēni Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā 17.10.2022. “Superspēju ekspresis!”.  Plašāka informācija par pasākumu >>>

 

 “Visu, ko saka prāts, var pārtulkot visās valodās...” /Rainis/

 

Katru gadu 26. septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Šīs dienas uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai, novērtēt savas dzimtās valodas nozīmi un apzināties valodu mācīšanās nepieciešamību.

Arī šogad mūsu skolas izglītojamie piedalījās pasākumos Eiropas valodu dienas ietvaros „Kopā valodu daudzveidībā”. No 2. līdz 26. septembrim sākumskolas izglītojamie veidoja zīmējumu vai plakātu par tēmu „Krāsas nosaukumi dažādās valodās”, bet 5.-6.klašu izglītojamie valodu viktorīnu.

Šajā pasākumā skolēni veidoja izpratni par Latvijas lingvistisko daudzveidību, kas jāsaglabā un jāattīsta, apzinājās svešvalodu apguves nozīmi, izmantoja iegūtās zināšanas praksē, attīstīja patstāvīgas izziņas un pētnieciskās prasmes.

Iegūtās jaunās zināšanas, attīstītās prasmes un iemaņas ir atbalsts mācību saturam latviešu valodā un literatūrā, vizuālajā mākslā, dizainā un tehnoloģijas, svešvalodā.

Konkursu laureāti saņēma diplomus un dāvanas.

 

Skolēna vārds, uzvārds

Klase

Skolotājs konsultants

Sasniegumi

Timurs Špoģis

2.a

Marina Popova

Pateicības raksts

Maksims Skorodihins

4.a

Svetlana Skripnika

1.vieta

Anna Gnezdova

5.a

Ināra Jaskeviča

Jekaterina Ribakova

Atzinības raksts

Informāciju sagatavoja MK vadītāja Svetlana Skripnika.

 

 

 

Klase: 7.a (1.grupa) un 7.a (2.grupa)

Sasniedzamais rezultāts: Mācās patstāvīgi un aktīvi veidot klases tradīcijas un ir ieinteresēts piedalīties skolas dzīvē, pārstāvot savu klasi.

Piektdien, 7. oktobrī, klases stundas ietvaros, notika sacensības novusā, lai saliedētu klases kolektīvus un ieinteresēt tos piedalīties skolas dzīvē. Sacensībās piedalījās 4 dalībnieki. Parējie skolēni aktīvi viņus atbalstīja dalībniekus, kā arī pilnveidoja savas zināšanas par novusa spēles noteikumiem.

Spēles norisinājās divās apakšgrupās. No katras apakšgrupas divi dalībnieki izvirzījās finālā. Par uzvarētājiem kļuva Danils Troņevs, Konstantins Fjodorovs, Iļja Beļavskis, Daniils Titovs.

Paldies dalībniekiem par kopā pavadīto klases stundu un sacensību garu!

Materiālu sagatavoja 7.klases audzinātājas Jekaterina Ribakova un Alla Garkule.

 

  2022.gada 7.novembrī  8.klases izglītojamajiem Iniciatīvas „Latvijas skolas somas” ietvaros tiek piedāvāts apmeklēt Daugavpils cietoksni. Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   4. oktobrī  5. klase devās uz Daugavpils luterāņu kapiem, lai veiktu uzkopšanas darbus. Šeit apglabāts Jāņa Raiņa tēvs- Krišjānis Pliekšāns.

 Plašāka informācija par LABO DARBU NEDĒĻAS pasākumu  šeit >>> https://labodarbunedela.palidzesim.lv/paveikto-darbu-arhivs&id=3595&t=Kapu%20uzkop%C5%A1ana

Piedalījās - 18 dalībnieki.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Ināra Jaskeviča

 

 

   Rūpējoties par bērnu drošību, un lai papildus atgādināt bērniem un viņu vecākiem par drošu ceļu uz skolu, Valsts policija ir izstrādājusi animētu video materiālu, kurā ir iekļauta drošības informācija un drošības padomi par maršruta plānošanu, drošu ielu šķērsošanu, rīcību saskaroties ar nepazīstamiem cilvēkiem, atstarojošo elementu lietošanas nozīmi un citām svarīgām tēmām.

Video materiāls ir pieejams Valsts policijas YouTube kontā - >>> https://youtu.be/nyfvREvRop4

 

 

Sirsnīgi sveicieni Skolotāju dienā!

 

Ja tu plāno vienam gadam, iesēj sēklu.

Ja desmit gadiem, iestādi koku.

Ja simts gadiem, māci cilvēkus.

Ja iesēsi vienu sēklu, iegusi vienu ražu,

Bet, ja mācīsi cilvēkus, iegūsi simtiem ražu.

                                       Tautas sakāmvārds.

 

i

 

 

Septembris

 30.septembrī 4. klases skolēni apmeklēja Daugavpils pilsētas pašvaldības policiju, kur  iepazinās ar tās darbu.

Policijas darbinieki pastāstīja par profesionālās darbības virzieniem, likumpārkāpumu profilaksi, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanu iedzīvotājiem, lēmumu pieņemšanu un rīkošanos nozieguma gadījumos.

Izglītojamiem bija iespēja uzdot jautājumus par personas tiesībām un pienākumiem konkrētās situācijās. Tad tika parādīti priekšmeti un ierīces, kuras palīdz policistiem darbā (rācija, bruņuveste, lukturis, metāla detektors, ierocis).

Ekskursijas noslēgumā skolēni saņēma dāvanu – bukletus „Esi uzmanīgs un vērīgs!”  

Iegūtās zināšanas ir atbalsts mācību saturam klases stundā, sociālajās zinībās un vēsturē, latviešu valodā un literatūrā, sporta un veselības stundām.

 Informāciju sagatavoja 4. klases audzinātāja Svetlana Skripnika

 

Viens nо kultūrizglītībаs prоgrаmmаs „Lаtvijas skоlas sоma” uzdevumiem ir iespēja klātienē izzināt un iepazīt Latviju. Tāpēc siltā un saulainā 29. septembra pēcpusdienā 4.klases izglītojamie devās mācību ekskursijā pa Daugavpils cietoksni ar mērķi izpētīt savas dzimtās pilsētas nozīmīgākos objektus.

Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja atraktīvā veidā noklausīties stāstu par cietokšņa tapšanu, uzzināt interesantus faktus no cietokšņa vēstures.  Plašāka informācija par pasākumu un projektu "Skolas soma" >>>

 

   28. septembrī  7.a klase 2.grupa skolas pagalmā izveidoja vides instalāciju „Rudens raža”, lai pievērstu sabiedrības un skolas biedru uzmanību, kā arī liktu aizdomāties par rudens bagātību un krāšņumu. Skolēni sagādāja sev tīkamos dabas materiālus, ko izmantoja, lai veidotu cilvēka kontūru. Mūsu vecāki bija arī ļoti aktīvi – sagādāja krāšņus ziedu,  bārbeļu pušķus un smaržīgu ābolu grozu. Tas bija lieliska iespēja skolēniem un vecākiem iedvesmoties un saliedēties.

Materiālu sagatavoja 7.klases audzinātāja Jekaterina Ribakova

 

 

 

 

 

Daugavpils 11. pamatskolas līdzpārvaldes komanda (5 jauniešu sastāvā) : Anastasija Labudze - komandas kapteinis, Maksims Jasjukevičs, Sofija Bondina, Artjoms Putāns, Edgars Ivanovs piedalījās pilsētas pasākumā „Fotoorientēšanās sacensības”,  kas notika 2022.gada 24. septembrī.

    Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS), to organizēja biedrība “IIC DINO” projekta “Attīstošo spēļu klubs” ietvaros.

   Orientēšanās laikā dalībniekiem bija  jāatrod noteikti punkti pēc fotogrāfijām. Visai komandai bija jānofotografējas ar šiem objektiem noteiktajā pozīcijā. Dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kuru rezultāti tika reģistrēti un deva papildus punktus.

Informāciju sagatavoja līdzpārvaldes prezidente E.Silova (8.a klase)

 

 

 

   2022. gada 16. septembrī Raiņa mājā Berķenelē notika Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldes organizētais Skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Konkurss tiek rīkots jau kopš 2001. gada ar mērķi popularizēt Raiņa un Aspazijas literāro un kultūrvēsturisko mantojumu, vienlaikus sekmējot Augšdaugavas novada, Daugavpils pilsētas kā arī citu Latgales reģiona novadu un pilsētu izglītības iestāžu bērnu un jauniešu skatuves runas prasmju attīstību, emocionālo un radošo pašizpausmi. Konkursam tika saņemti 46 pieteikumi no visa Latgales novada.

   Mūsu skolu veiksmīgi pārstāvēja Alisa Vasiļjeva ( 2.klase) un Elvīra Silova (8.klase). Meitenes saņēma pateicības rakstus un balvas.

   Daugavpils 11. pamatskolas administrācija pateicas konkursa dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem, kas atbildīgi gatavojās pasākumam !

 

Reizē ar pirmajām rudens krāsām atnāk Dzejas dienas!

 Jau tradicionāli septembris Latvijā saucams par dzejas mēnesi.

   1965. gads latviešu kultūrā ir zīmīgs ar to, ka Rainim apritēja 100 gadu.

Sakarā ar to 1965. gada 11. septembrī Esplanādē, Rīgā notika svētku pasākums, kur pēc mākslinieka Kārļa Zemdegas ieceres tika atklāts Raiņa piemineklis. 1966.gada 24. martā Latvijas Rakstnieku savienība rīkoja Dzejas dienas.   

    Dzejas dienu pasākumi: gan dzejas lasījumi, gan tikšanās ar dzejniekiem notiek visa Latvijā.

15. septembrī 5.a klasē notika bibliotēkas stunda "Dzejas dienas tradīcijas Latvijā". Izglītojamie iepazinās ar jauno Bērnu žūrijas 2022 grāmatu kolekciju, pievēršot uzmanību dzejoļu krājumiem.

 

Aicinām izglītojamo vecākus / likumīgas pārstāvjus uz vecāku klašu sapulcēm.

Datums: 08.09.2022.

Norises vieta: Jūsu bērna klases audzinātāja kabinets

Laiks: plkst.17.30-18.30.

 

Aicinām skolēnus un cienījamos vecākus

uz 2022./2023. mācību gada svinīgo pasākumu

1.septembrī plkst.9.00 skolas pagalmā.

.........................................................................