Daugavpils 11.pamatskola

Jaunumi

.........................................................................

 

Septembris

 

Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību, 
Miglainajiem rītiem.
Mēs atkal veram savas 
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam...

 

 

Sveiciens Zinību dienā!

 

Tiksimies skolas pagalmā

 

1.septembrī plkst. 10:00

 

 

Lai veiksmīgs un radošs jaunais mācību gads!

.........................................................................

 

Jūnijs

 

   No 2021.gada 31.maija līdz 4. jūnijam Polijas pamatskolā “im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach” tika novadīta ceturtā virtuālā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Skolēnu ar īpašām vajadzībām sociālā iekļaušana, šķērsojot robežas”. Mobilitātē piedalījās projekta koordinātori no Turcijas pamatskolas “Şehit Uzman Çavuş Ali Akdoğan”, projekta partneri no Rumānijas pamatskolas “Educație Incluzivă” un Daugavpils 11.pamatskolas projekta dalībnieku grupa.

   Projekta aktivitātes dalībniekus uzrunāja skolas direktore. Visiem bija iespēja virtuāli apmeklēt projekta partnerskolu Polijā. Skolēniem un skolotājiem tika piedāvāts radošais darbs ar “lapiņu grāmatu”, vienkāršs aktivitātes veids, kas apliecināja, ka projekta gaitā ir iegūtas zināšanas un prasmes, kas turpmāk būs par atbalstu mācīšanās procesā. Šī aktivitātes metode arī sistematizēja informāciju par apgūto tēmu.

   Poļu projekta dalībnieku grupa prezentēja teātra ludziņas, kuru saturs bija saistīts ar situācijām, kad mēs kontaktējamies ar bērniem ar speciālajām vajadzībām un problēmām, kuras saistītas ar šo bērnu integrēšanu sabiedrībā. Skolotāji organizēja grupu darbu ar bērniem, kuriem bija dažāds sagatavotības līmenis un izcili prezentēja projekta mērķi - veicināt iekļaušanas procesu bērniem ar speciālajām vajadzībām vispārizglītojošā skolā, izmantojot drāmas metodi psihosociālajai un rehabilitācijai.

 Bija iespēja doties virtuālajās ekskursijās, kas palīdzēja iepazīties ar valsts kultūru un tradīcijām.

 Darba gaitā projekta koordinatori apsprieda galvenos jautājumus par projekta izpildītajiem mērķiem un uzdevumiem.

Informāciju sagatavoja

Daugavpils 11. pamatskolas svešvalodu skolotāja, projektu koordinatore

Marianna Tretjakova

  >>> Lasīt vairāk par projektiem ERASMUS+

 

 

 

 

 

 

 

 

Maijs

 

 

   Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi 2021. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības 5. klašu skolēniem. Tās tiek organizētas kopš 2017. gada.
Sacensības mērķis – pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
 
   1. kārta notika 16.aprīlī skolā,  tiešsaistē ZOOM platformā. Piedalījās 5. klašu skolēni. Par mūsu skolas čempionu kļuva Danila Troņevs. Viņš pārstāvēja skolu pilsētas konkursa 2. kārtā. Tika izveidots trīs minūtes garš videoieraksts, kur skolēns izteiksmīgi, aizraujoši  lasīja savu mīļāko grāmatu. Danila Troņevs prezentēja itāļu rakstnieces Anželas Naneti grāmatu "Mans vectēvs bija ķiršu koks".
   26. maijā Bērnu bibliotēka "Zīlīte" organizēja tiešsaistes pasākumu TEAMS platformā, kur tika nosaukts pilsētas čempions. Danila tika apbalvots ar grāmatu un cienastiem par piedalīšanos Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībā. Paldies Danilas Troņevas vecākiem par atbalstu!

 

>>> Lasīt vairāk par projektu "Latvijas skolas soma"

 Pateicoties iniciatīvai ‘’Latvijas skolas soma’’, maijā 1.klases bērniem bija iespēja apmeklēt  aizraujošo cirka izrādi, apbrīnot varoņu brīnišķīgos tērpus, ar interesi vērot akrobātu, žonglieru, ekvilibristu numurus.

Daudziem bērniem pārsteigums bija informācija par cirka profesiju dažādību. Pēc cirka izrādes skolēni izteica viedokli par redzēto, zīmējumos parādīja, kuri cirka numuri viņiem patika vairāk un kāpēc. Visiem kļuva skaidrs, ka cirka profesiju apguve ir liels un nopietns darbs.

   Pozitīvas emocijas, daudz iespaidu, tikšanas ar mākslu – to visu guva pirmklasnieki.

 

 

 

*    *    *

 

   25.05.2021. 3.klases skolēniem bija iespēja noskatīties pantomīmas un cirka izrādi “PantoCirks” projekta “Skolas soma” ietvaros. Pēc izrādes skolēni ar klases audzinātāju apsprieda izrādi un izveidoja zīmējumus.

 

 

*    *    *

   25. maijā projekta “Skolas soma” ietvaros 4. klases skolēniem  bija lieliska iespēja noskatīties  cirka izrādi ar pantomīmas elementiem.

Īpaši interesanta bija meistarklase. No pirmā acu skata vieglais darbs izrādījās grūts. Lai būtu rezultāts, jāpārvalda savs ķermenis, jābūt akrobātam, dramatiskam māksliniekam un jāsaprot baleta valoda.

Iegūtās zināšanas bērni varēs izmantot gan literatūras, gan vizuālās mākslas, gan sporta stundās. Pašus spilgtākos izrādes momentus bērni attēloja savos zīmējumos.

Mēs esam ļoti pateicīgi iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, jo tiek dota iespēja noskatīties  cirka izrādi, kura paplašina skolēnu redzesloku, sniedz jaunas prasmes un zināšanas.

 *    *    *

      27. maijā iniciatīvas “Latvijas skolas soma “ ietvaros 7.a klases 1. grupas 15 izglītojamie skatījās pantomīmas un cirka izrādi. Skolēni iepazinās kā ar vispārīgām fiziskām prasmēm, tā arī ar atsevišķām cirka disciplīnām. Tajās tika parādīta māka žonglēt, spēja noturēt līdzsvaru un koncentrēties, iemaņas aktiermeistarībā, veiklība un laba sadarbības prasme – iemaņas, kuras noderēs ne tikai cirkā, bet arī dzīvē. Nobeigumā mākslinieki iepazīstināja skolēnus ar cirka mākslas pamatiem, dažādām izrāžu formām, kā arī sniedza nelielu meistarklasi, mudinot skolēnus izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.  

   Pēc video skatīšanās notika saruna par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem.  Skolēni pastāstīja, kas viņiem patika visvairāk: meistarklase, fona mūzika, akrobātiskie vingrojumi, lokanā ķirzaka, joki.

*    *    *

   27. maijā Daugavpils 11.pamatskolas 7.a klases (2. grupa) skolēniem bija iespēja noskatīties PantoCirka izrādi un meistarklases video versiju projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros. Skolotāja to bija iekļāvusi klases stundā.

   Šī izrāde bija pantomīma, mēmais kino, kad ar žestu, mīmikas un plastisku ķermeņa kustību palīdzību, nelietojot valodu, tēli stāstīja savu stāstu. Visvairāk izbrīnīja, kad cilvēks Iguāna ielīda mazajā kastē. Uzjautrināja cilvēks balonā. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī meistarklasē, kuras laikā viņi tika mudināti izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.

 Skolēnu atsauksmes

Anastasija Labudze: "Manuprāt, pantomīma kā mākslas veids ir sarežģīts, ir ilgi jātrenējas. Meistarklasē man nebija vienkārši izpildīt tās kustības, ko rādīja mākslinieks".

Veronika Staškeviča: "Skatoties PantoCirku un meistarklasi un mēģinot atveidot kustības, nebija viegli. Man labāk padevās lokanības vingrinājumi".

Artjoms Putans : "Brīnums, kā pieaudzis cilvēks spēj ietilpt pavisam mazā kastē, un cik veikls var būt cilvēka ķermenis, ja regulāri trenējas".

Edgars Ivanovs: "Cirka izrāde bija interesanta, smieklīga un beigās varēja pavingrot".

Vadims  Lapackis: "Man personīgi pantomīma nepatika".

Vadims Peisenieks: "Arī es pamēģināju dažādas kustības. Man slikti padevās".

*    *    *

  Izmantojot projekta ,,Latvijas skolas soma’’ iespēju, mēs, 8.a klases 1.grupas skolēni, 27.maijā tiešsaistē apmeklējām pantomīmas un cirka izrādi.

Mēs iepazināmies ar sapņotāju, kurš ceļojuma laikā sastop iguānu un meiteni. Sapņotājam patīk fantazēt. Izrādes varoņi nesarunājās, bet par saziņas līdzekli izmantoja ķermeņa valodu.

Pēc izrādes mēs piedalījāmies meistarklasē un izmēģinājām pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.

Mums visiem palika atmiņā visspilgtākais izrādes fragments, kur pieaudzis cilvēks ietilpa mazā kastē. Cilvēka ķermeņa iespējas ir bezgalīgas!

8.a klases 1.grupas skolnieks Artūrs Jevstifejevs.

 

   >>> Lasīt vairāk par projektu "Latvijas skolas soma"

Daugavpils 11. pamatskolas 7. a klases 2.grupas izglītojamie 2021. gada 25. maijā projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros noskatījās zinātniskā teātra tiešsaistes izrādi “Zinātnes un mākslas krustpunkti”, kuru piedāvāja Laboratorium.lv.

   Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu tika ņemta Latvijas vēsturiskā pilnmetrāžas spēlfilma “Dvēseļu putenis”. Skolēniem stāstīja un rādīja, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Viņi uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā veido mākslīgo ādu. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

Atsauksmes

Anastasija Labudze: "Noslēpuma vairs nav! Filmās, lai imitētu sniegu, izmanto smalki sagrieztu papīru. Lai uztaisītu mākslīgās asinis, izmanto kartupeļu cieti. Filmās izmanto gumijas rētas vairākos eksemplāros".

 Veronika Staškeviča: "Šī  stunda man ļoti patika, es uzzināju, kā taisa efektus filmā, rētas, neīstās asins. Sapratu, kā māksla saistās ar ķīmiju. Ļoti gribu mācīties ķīmiju 8.klasē".

  Vadims Peisenieks: "Es visus šos piemērus zināju, redzēju internetā. Protams, gribētos uzzināt vēl ko interesantāku".

 Ņikita Jerumāns: "Es sapratu, ka mūsdienās daudz ko var izdarīt arī bez datoru palīdzības. Nezināju, ka trikus ar uguni patiešām izpilda cilvēki, domāju, ka to visu veic ar datorprogrammām. Uzzināju kā filmē degšanu".

 Arina Petrjakova: "Stundā uzzinājām, kā tiek izgatavotas mākslīgās asinis, mākslīgā āda un mākslīgais sniegs. Es uzzināju to, ka specefektus īstenībā ir viegli īstenot mājās".

Edgars Ivanovs: "Šis pasākums man patika. Vadītājs visu labi un skaidri paskaidroja un parādīja". 

*    *    *

 

   Daugavpils 11. pamatskolas 7.a klases 1.grupas izglītojamajiem 2021. gada 25. maijā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvāta aizraujoša interaktīvā zinātnes teātra izrāde “Zinātnes un mākslas krustpunkti”. Pasākumā piedalījās 14 izglītojamie.

Pasākuma laikā izglītojamajiem bija dota lieliska iespēja iepazīties ar to, kā mākslas kino filmēšanas procesā rodas vizuāli efekti, uzzināt  grima veidošanas noslēpumus iejaukties kaskadieru lomā. Zinātnes teātra izrāde bija saistīta ar filmas “Dvēseļu putenis”. Skolēni ieraudzīja, kā  zinātnes sasniegumu izmantošana palīdz labāk izprast filmā redzamos notikumus. Ļoti interesanti bija uzzināt, kā filmas ainām tiek gatavotas mākslīgās asinis, kā karstā vasarā var dabūt sniegu,  kā kaskadieriem izdevās izvairīties no  apdegumiem.

Pasākuma beigās skolēni secināja, ka specefektu veidošana balstās uz precīziem aprēķiniem un ķīmijas un fizikas likumu zināšanām.

 Atsauksmes

Iļja Aleksejenko: "Uzzināju dažādus trikus, kādi tiek pielietoti specefektu radīšanā. Uzzināju arī, cik daudz neīsto asiņu izmantoja ''Dvēseļu puteņa'' filmēšanā. Vēl man šī izrāde atgādināja, ka sākumskolā mums bija tāds pasākums Eksperimentu skola".

Anastasija Beinaroviča: "Es uzzināju, ka kinomāksla ir saistīta ar zinātni. Lai filmā būtu specefekti, tiek izmantotas ķīmiskās vielas. Mums pastāstīja un parādīja, kā var izgatavot mākslīgās asinis, mākslīgo ādu un mākslīgo sniegu".

Artūrs Dombrovskis: "Interesanti bija uzzināt, kā veido mākslīgās asinis, kā arī mākslīgo sniegu, jo līdz šīm brīdim es domāju, ka  filmās izmanto īsto sniegu un filmē ziemā. Uzzināju arī daudz jauna par grimu un kā to var izgatavot mājās".

Viktorija Stepanova: "Man radās iespaids, it kā es kādu brīdi būtu bijusi filmēšanas procesa aizkulisēs. Bija interesanti uzzināt specefektu noslēpumus. Nākamgad, kad mēs sāksim mācīties ķīmiju, es domāju, ka stundās uzzināsim vēl daudz interesanta par ķīmisko vielu pielietošanu".

Jūlija Kuzņecova: "Es uzzināju to, ka specefektus mājas apstākļos īstenībā ir ļoti viegli un elementāri sarīkot, jo nekad nebiju domājusi, ka tas vispār ir iespējams. Nezināju arī, ka sprādzienus un trikus ar uguni patiešām veic ar cilvēkiem, domāju, ka tas viss ir modificēts datorprogrammās, tas bija mazliet šokējoši".

Daniels Bogatirjovs: "Uzzināju, ka ūdens izveido pietiekamu barjeru, kas var dažas sekundes pasargāt ādu no apdeguma. Bija interesanti".

Ņikita Krapans: "“Es sapratu, ka mūsdienās daudz ko var izdarīt arī bez datoru palīdzības”.

Dmitrijs Kozlovskis: "Taisnību sakot, es visus šos parastos piemērus zināju, jo redzēju  internetā. Protams, gribētos uzzināt vēl ko interesantāku šajā nozarē".

Georgijs Paškevičs: "Sapratu,  kā māksla saistās ar ķīmiju. Nekad nebiju domājis,  ka neīstās asinis ir tik viegli pagatavot, domāju, ka kādreiz pamēģināšu".

 Karolina Tihoņa: "Uzzināju ļoti daudz jauna par filmu "Dvēseļu putenis", cik daudz asinis izlietotas, kā veido mākslīgās asinis, kā rodas neīsts sniegs filmās".

Kirills Vasiļevskis: "Es uzzināju, kā var izmantot dažādas vielas, kuras var nopirkt veikalā, lai pagatavotu mākslīgas asinis, sniegu. Arī to, ka šo materiālu vajag ļoti daudz".

Jeļizaveta Pipčenko: "Man visinteresantākais bija uzzināt, kā veido  neīstas rētas. To var izdarīt mājas apstākļos, izmantojot cieti, vazelīnu un tonālo krēmu".

*    *    *

 

   25.maijā 8. klašu skolēniem projekta " Latvijas skolas soma" ietvaros tika piedāvāta iespēja piedalīties nodarbībā "Zinātnes un mākslas krustpunkti", ko piedāvāja "Laboratorium Zinātnes skola". Nodarbībā piedalījās 16 izglītojamie (8.a klase, 2.grupa).

   Skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Zinātnes teātra izrāde bija saistīta ar vēsturiskās spēlfilmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanas gaitu.  Nodarbībā tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Nodarbības vadītājs demonstrēja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā veido brūces, stāstīja, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri. Skolēni apzinājās, ka tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām fizikā, ķīmijā un anatomijā.

   8.a klases, 2.grupas skolēnu domas par redzēto:

Nodarbībā es uzzināju, kā kino veido dažādus specefektus. Tas bija diezgan interesanti, bet šādus eksperimentus nedrīkst rīkot mājās. (Viktorija D.)

Man ļoti patika stunda programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Šodien es uzzināju, kā var veidot sprādzienu, kā bez sāpēm dedzināt roku un kā dabūt liesmu (Valerija)

Nodarbībā “Zinātnes un mākslas krustpunkti” es uzzināju, kā filmās tiek radīti sprādzieni, kā sprādzienā uztaisa uguni un skaņu. Noteikti paskatīšos filmu “Dvēseļu putenis” (Kristina)

Es uzzināju, kā filmās ir filmēti sprādzieni. Vēl es uzzināju, kā taisa brūces. Es ieteiktu šo nodarbību, jo tā ir ļoti interesanta. (Dmitrijs)

Man ļoti patika nodarbība, jo pastāstīja par dažādiem specefektiem, kurus izmanto filmās. (Margarita)

Uzzināju, ka ūdens veido pietiekamu aizsardzību, lai kaskadieri netraumētu ādu uguns ietekmē. (Ņikita)

Man šķita interesanti, kā veido neīstus sagriezumus un mākslīgās asinis. (Viktorija J.)

Bija interesanti uzzināt par mākslīgo sniegu (Artjoms)

*    *    *

 

  25.maijā mums, 8. klases 1.grupas skolēniem, bija iespēja ,,Latvijas skolas somas’’ projekta ietvaros noskatīties zinātniskā teātra tiešsaistes izrādi ,,Zinātnes un mākslas krustpunkti’’.

Bija interesanti uzzināt, kā šodien sadarbojas māksla un zinātne.

Mums rādīja, kā gatavo mākslīgās asinis, degošos šķidrumus, kā veido grimu, kuru izmanto filmas uzņemšanai.

Mēs ciešāk iepazināmies ar aktiera, grimētāja, kaskadiera, zinātnieka profesiju.

Noskatoties šo izrādi, mēs paplašinājām savu redzesloku un paplašinājām zināšanas ķīmijā, fizikā.

8.klases 1.grupas skolniece Marija Meļņikova

 

Kā ik gadu visā Eiropā un Latvijā 9. maijā plaši tiks atzīmēta Eiropas diena. Tā ir diena, kad eiropieši svin mieru, Eiropas kultūru dažādību un solidaritāti - spēju būt vienotiem kā labos, tā ne tik labos laikos. Pasākumu klāsts ir bagātīgs, aicinām izvēlēties un pievienoties sev tīkamākajai aktivitātei.

 “Eiropas eksāmens”(EE) ir tiešsaistes tests, kas, atzīmējot Eiropas dienu, notiek  jau septīto gadu. Šogad tajā var piedalīties gan skolēni, sākot jau no 1. klases, gan pieaugušie līdz pat sirmam vecumam. Tests ir izzinošs un atraktīvs veids, kā katram pašam pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Šogad “Eiropas eksāmens” notiks no 7. maija plkst. 8:00  līdz  9. maija plkst. 20.00 tiešsaistē šeit >>>https://eksamens.eu/#registracija  , vai  tīmekļa vietnē www.esmaja.lv.

Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi, atbilstošajā vecuma grupā.

Pieaugušie var piedalīties  abos līmeņos  – katrā vienu reizi.

Eksāmena kārtošanas maksimālais laiks ir 20 minūtes. 

EE jautājumi tiek dalīti 6 grupās: 
1.-3.klase (10 jautājumi);
4.-6.klase (20 jautājumi); 
7.-9.klase (20 jautājumi); 
Pieaugušie – standarta līmenis (20 jautājumi);    
Pieaugušie – izaicinājuma līmenis (20 jautājumi).

     Par dalību Eiropas eksāmenā uz norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīts Apliecinājums, 9.maijā pēc plkst.20:00 iegūtais punktu skaits. 
Katram jautājumam tiek doti 3 atbilžu varianti. Par pareizu atbildi, atkarībā no jautājuma grūtības pakāpes, dalībnieks saņem 1-4 punktus. Maksimālais punktu skaits – 50 punkti. 

Ja tiek pārkāpts Nolikums vai ir pamatotas šaubas par iespējamu pārkāpumu, Organizatoram ir tiesības anulēt konkrētās personas eksāmena rezultātu. Katrs pārkāpums tiek izskatīts individuāli. 

Katrā vecuma grupā un pieaugušo līmenī tiek noteikti 30 labākie. Labākie tiek noteikti, ņemot vērā divus kritērijus: eksāmenā iegūto punktu skaitu; uzdevumu izpildes laiku. Svarīgākais vērtēšanas kritērijs ir punktu skaits. Ja diviem dalībniekiem punktu skaits ir vienāds, tad tiek ņemts vērā uzdevumu izpildes laiks. Ja pieaugušais ir piedalījies abos līmeņos, tiek ņemts vērā līmenis ar labāko rezultātu. 30 labākie katrā vecuma grupā piedalās 3 (trīs) balvu izlozē. Izlozes uzvarētāji saņem balvas. 

Aicinām pilnveidot un nostiprināt zināšanas, kas noderēs gan Eiropas eksāmenā, gan sekmēs izpratni par mūsu mājām - Latviju Eiropā. Materiāli ir apkopoti pēc vecumposmiem un integrējami gan mācību procesā skolā, gan patstāvīgā izziņas procesā.

Atgādne sākumskolai šeit >>> https://esmaja.lv/lv/projekti/eiropas-eksamens/ka-sagatavoties/sakumskola

Atgādne pamatskolai šeit >>> https://esmaja.lv/lv/projekti/eiropas-eksamens/ka-sagatavoties/pamatskola

Šogad tiek uzsākta jauna pilsoniska iniciatīva “Demokrātijas nedēļa”, kas norisināsies no 1. maija līdz 9. maijam.

Šī nedēļa sākas ar 1. maiju – Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu, kurai seko 4. maijs - Neatkarības atjaunošanas diena, un noslēdzas ar 9. Maiju - Eiropas dienu.

 

aprīlis

   Šogad 24.aprīlī norisinājās Lielā Talka 2021. Sekojot ilggadējai tradīcijai, daudzi iedzīvotāji piedalījās Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā. Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un esošu epidemioloģisko situāciju aktivitātes dalībnieki šogad dodās talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

 

 

 

 

 

   Esam patiesi priecīgi un lepni, ka par spīti attālinātajam mācību procesam arī šogad mūsu skolas skolēni piedalās dažādos konkursos un sacensībās.

   Projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"  (APP) ietvaros 31.martā notika skolas olimpiāde matemātikā. Izglītojamie parādīja labas zināšanas aritmētikā un ģeometrijā, prasmes risināt uzdevumus ar kombinatorikas elementiem.

Sveicam uzvarētājus:

   1.vieta piešķirta 3.a klases skolniekam Andrejam Henrikam Sokovam, 4.a klases skolniecei Ivetai Boroņenko, 4.a klases skolniekam Daniilam Kostjugovam; 3.vieta piešķirta 3.a klases skolniecei Adrianai Samohvalovai; Atzinība piešķirta  3.a klases skolniecei Annai Gņezdovai.

 

 

   >>> Lasīt vairāk.

   Vairāk informācijas var iegūt Eiropas vakcinācijas informācijas portālā: >>> https://vaccination-info.eu/lv/covid-19/covid-19-vakcinas

 

 

 

   No 2021. gada 29. marta līdz 31. martam Bārtona Hila akadēmijā, Torquay, Anglijā tika novadīta tiešsaistē ceturtā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektā „Empātija pret iebiedēšanu”. Projekta koordinators ir Anglija, partnervalstis ir Latvija, Turcija, Spānija un Francija.

   Mobilitātē piedalījās Daugavpils 11. pamatskolas direktore Ina Meldere, svešvalodu skolotāja un projekta koordinatore Marianna Tretjakova, 7. klases izglītojamie Iļja Aleksejenko, Jūlija Kuzņecova, Jeļizaveta Pipčenko, Viktorija Stepanova, Karolina Tihoņa.

Izmantojot virtuālās mācības un virtuālās aktivitātes, projekta dalībnieki turpināja ieplānoto darbu projektā. Mobilitātē tiešsaitē iepazīstināja ar projekta koordinatoru izglītības iestādi (telpu un darba režīmu), ar skolas direktori, skolotājiem, izglītojamajiem, skolas sasniegumiem, tradīcijām un kultūru.

   Virtuālajā sanāksmē koordinatoriem un direktoriem tika sarīkoti partnerības svētki, kas nodrošināja vērtīgu iespēju tikties visiem starptautiskajiem kolēģiem, lai apmainītos ar pieredzi un dalītos paraugpraksē.

   Bartona Hilla akadēmijas skolotāji un skolēni vadīja apmācības skolotājiem par IKT izmantošanu mācīšanās procesā un e-drošības atbalstu.

   Tiešraides stundās skolēni varēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai sasniegtu projekta mērķus. Tā bija lieliska iespēja padziļināti apgūt dažādus tematus, paplašināt zināšanas, pilnveidot starptautisko sadarbību.

>>> Lasīt vairāk par projektiem ERASMUS+

 

    2021. gada 31. martā pilsētā notika Lieldienu floristikas konkurss. Konkursu organizēja BJC “Jaunība” kultūrizglītības nodaļa (ZOOM platformā).

    Konkursā piedalījās 8. klases skolnieces un floristikas pulciņu dalībnieki.

Konkursa mērķis - popularizēt interešu izglītību floristikas jomā, sniegt iespēju skolas audzēkņiem un floristikas pulciņu dalībniekiem nodemonstrēt savas prasmes un darbus konkursā.

   Konkursa tēma „ Lieldienu sienas dekors - Ola”. Pirms konkursa dalībnieki saņēma no organizatoriem kartona sagataves ar pielīmētu pusolu. Darbā bija jāizmanto vismaz 80% no dabas materiāliem. 60 minūšu laikā pusola bija jānodekorē un gatavā darba foto jāiesūta organizatoriem. Žūrija vērtēja darba gaitu ZOOM platformā, bet gala rezultāts tika noteikts pēc iesūtītām fotogrāfijām. Žūrija vērtēja darba tehnisko izpildījumu, kompozīciju, krāsu izvēli, materiālu grupēšanu, oriģinalitāti un kreativitāti.

No mūsu skolas konkursā piedalījās un ieguva godalgotas vietas: 8.a klases skolniece Valerija Savko – 1. vieta,  6.a klases skolniece Elvīra Silova – 3. vieta.

 

 

 

 

 

 

 Pasākuma mērķis: aktualizēt skolēnu lietpratības spējas.

Uzdevumi: nostiprināt skolēnu spējas kritiski domāt, patstāvīgi izmantot savas zināšanas dažādās mācību jomās; rosināt izglītojamo izpratni par ūdens un dzeramā ūdens nozīmi;  veicināt skolēnu izpratni par draudiem, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē.

  Organizatori:

Bioloģijas skolotāja Natālija Šope, ģeogrāfijas, ķīmijas skolotāja Marina Ruskova, fizikas skolotāja Diāna Tamane, dabaszinību skolotāja Jeļena Kropa, matemātikas skolotāja Anna Šņucina, dizaina un tehnoloģiju skolotāja Ginta Vasiļjeva

 Dalībnieki: 5.-9. klases skolēni, piedalīšanās brīvprātīgi

 Laiks: 2021. gada 24. martā

 Olimpiādes norise:

Olimpiādes laikā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas par ūdens fizikālajām īpašībām, agregātstāvokļiem un ūdens nozīmi dabā un cilvēka dzīvē.

Olimpiādes jautājumi (kopā 35) izveidoti Kahoot platformā, skolēni saņems piekļuvi pirms olimpiādes sākuma.

Olimpiādes ilgums – 1 mācību stunda (40 min.).

Olimpiādes uzvarētāji tiks noteikti divās grupās – 5.-6. kl. un 7.-9. kl., katrā grupā pirmo triju vietu ieguvēji saņems diplomus un balvas.

 

Rezultāti

 5.-6. klases

Klase

Vārds, Uzvārds

Punktu skaits

Pareizas atbildes /35

Vieta

6.a

Artjoms Grigass

30093

32

1.

5.a

Veronika Hucka

26644

31

2.

5.a

Aleksandrs Ivanovs

18714

22

3.

7.-9. klases

Klase

Vārds, Uzvārds

Punktu skaits

Pareizas atbildes /35

Vieta

7.a

Jūlija Kuzņecova

17083

24

1.

9.a

Nikita Švecovs

18381

19

2.

9.a

Kirils Zavjalovs

16047

18

3.

 

 Atbildīgā: bioloģijas skolotāja Natālija Šope

 

 

   Daugavpils 11. pamatskolas izglītojamie un viņu ģimenes projektā “Draudzīgās kopienas” uzsāka dalību iniciatīvā audzēt zaļumus vientuļajiem senioriem.

   26.martā tika nodoti pirmie lociņi, kuri bija gatavi ēšanai Ģimenes atbalsta centra/Grupu dzīvokļu klientiem.

   Projekta ietvaros Lieldienu apsveikums, sīpolu loki un cepumi senjoriem no Daugavpils 11. pamatskolas!  “Paldies!” sakām Ričarda Čerņecova ģimenei par atbalstu šajā aktivitātē.

 

 

 

Marts

   Daugavpils 11. pamatskolas 9. klašu izglītojamajiem 2021. gada 22. martā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvāta interaktīvā nodarbība “Zinātnes un mākslas krustpunkti”.

   Nodarbības laikā izglītojamie tika iepazīstināti ar iespējām radīt ticamus efektus un pēc iespējas labāk izprast filmā redzamos notikumus. Norises darbība bija saistīta ar filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanas gaitu. Skolēni uzzināja, kā filmas ainām tiek gatavotas mākslīgās asinis, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri. Kā rodas specefekti, kuru veidošana balstās uz precīziem aprēķiniem un zināšanām. Tas bija ieskats aizkulisēs.

 

>>> Skolēnu atsauksmes /PDF formātā/

>>> Lasīt vairāk par projektu "Latvijas skolas soma"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

   Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Latviešiem – Meteņi, krieviem – Masļeņica, savukārt Rietumeiropas tautām šis ir karnevālu laiks, bet svētku jēga visām tautām ir viena: ziemas promdzīšana, zemes modināšana un pavasara gaidīšana. Meteņus svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Šogad  Meteņi notiek no 8. līdz  15. martam. 

   Meteņos tiek aizdzīts ziemas miegs, dabā mostas jauns pavasaris, bet cilvēka iekšējā pasaulē notiek pāreja no ziemas miera uz kustību, darbību un jaunu sākumu. Ik gadu mūsu skolā plaši un krāšņi tiek atzīmēti Meteņi. Šogad skolas pasākums "Meteņi/Masļeņica" notiks attālināti. 12. marts - diena bez datora. No 13. līdz15. martam notiek dažāda veida aktivitātes:

1. Piedalies aptaujā.   >>> šeit

2. Izveido savu Meteņu lelli .    >>> instrukcija šeit   Jānofotografē savs darbs un jānosūta klases audzīnātājai uz e-klases pastu.

3. Mans svētku galds. Nofotografē svētku galdu ar pankūkām un nosūti klases audzinātājai uz e-klases pastu.

 

   

   

 

 

Februāris

 

 Daugavpils 11. pamatskolas 9. klases izglītojamajiem 2021. gada 25. februārī  ZOOM platformā tika piedāvāta  karjeras nodarbība ar pedagogu karjeras konsultanti Lindu Pūdāni ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar būvniecības nozares profesijām, karjeras un tālākizglītības iespējām.  >>> Lasīt vairāk.

 

 

   2021.gadā no trešā līdz piektajam februārim attālināti, ZOOM platformā, tika novadīta septītā mācību/mācīšanās/mācīšanas mobilitāte projektam „Es un Jūs – ar mākslas palīdzību uz labāku nākotni” (Eiropas Savienības Erasmus+ programma (KA2)).

   Projekta koordinators ir Polija, partnervalstis ir Latvija, Portugāle un Turcija. Daugavpils 11.pamatskolas vebināra dalībnieki šoreiz bija direktores vietniece audzināšanas un izglītības jomā Ilona Kokina, svešvalodu skolotāja, projekta koordinatore Marianna Tretjakova, svešvalodu skolotāja Jeļena Lucijanova.
   Vebināra programmā tika iekļauti jautājumi:
- projekta aktivitāšu apraksts un izvērtējums;
- radošā IKT izmantošana projektos;
- Padlet - rīks, ko der atcerēties (partneru prezentācijas);
- darbs Padlet platformā, kā to organizēt un kā sadarboties;
- quizzizz klasē (partneru prezentācijas);
- noslēguma anketa projekta dalībniekiem;
- projekta izvērtējums.
   Sadarbojoties tiks sagatavoti vairāki materiāli, kas palīdzēs veiksmīgi novērtēt projekta novadītās aktivitātes un veikt projekta izvērtējumu.

>>> Projekta radošais darbs /PDF formātā/

>>> Lasīt vairāk par projektiem ERASMUS+

 

   Daugavpils 11.pamatskolas absolventi pastāstīja par savām dzīves gaitām Latvijā un ārzemēs, atspoguļojot skolas gadu dzīvi un mūsdienas realitāti īpaši sagatavotajā video.  >>> noskaties šeit

 

 

 

 

 

 

 

 

Janvāris

    20. janvāris ir 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Šogad apritēja 30 gadi, kopš Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

   Skolā notika šiem notikumiem veltītas klases stundas. Izglītojamie, izmantojot ZOOM, PADLET, SKYPE  platformas, noskatījās vēsturiskos video ierakstus, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izveidoto īsfilmu „Barikādēm 30: Daugavpils stāsti” (>>> https://www.youtube.com/watch?v=znon68Yzz0s), TV pārraides, pildīja  dažādus testus, uzdevumus, iepazinās ar šiem notikumiem un aculieciniekiem.

 

 

  

 

  >>> Video par masku nēsāšanas nepieciešamību pandēmijas laikā.

 

   Valsts izglītības satura centrs informē, ka šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem, tomēr tiek ņemta vērā esošā epidemioloģiskā situācija valstī un plānoti iespējamie diagnosticējošo darbu un noslēguma pārbaudījumu norises scenāriji.

 

   >>> Plašāka informācija  par diagnosticējošiem darbiem

 

 

   Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, bet ir svarīgi darīt visu, lai palīdzētu sev un līdzcilvēkiem tikt galā ar negatīvajām emocijām.

 Plašāka informācija >>> Noderīga informācija

 

   2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

 

   13. janvārī norisināsies konference "X stunda. Barikādēm 30". Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un tā būs skatāma tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv", kā arī LNB mājaslapā un Facebook profilā.

  >>> Plašāka informācija par konferenci.

 

 

Decembris

   Liels paldies 1. -4. klases vecākiem un skolēniem par piedalīšanos akcijā "Sasildīsim ķepas!"!

   Šogad labdarības akcijā mēs piedalāmies līdzdarbojoties projektā “Draudzīgās kopienas”. Mūsu mērķis bija ziedot patversmes dzīvniekiem lietotas, tīras segas un matračus, avīzes, pašdarinātas un pirktas rotaļlietas, barības bļodas un arī kādu kārumu. Ceram, ka mēs spēsim “sasildīt” patversmes iemītniekus Ziemassvētku laikā.

 

       

 

 

NOVEMBRIS

   Ziedus dārzā nokodusi salna, vējš aizpūtis krāsainās koku lapas. Taču pelēkajā 18. novembra rītā Daugavpils 11.pamatskolā krāšņi plīvoja sarkanbaltsarkans karogs. Šoreiz svētkos Covid-19 izplatības dēļ nenotika publiski pasākumi, un katra klase uzstājās atsevišķi. Priekšnesumi tika nofilmēti un nosūtīti vecākiem.

 

 2. klases svinīgais pasākums sākās ar mūzikas skolotājas Olgas Bančenkovas uzrunu, tad visa klase nodziedāja valsts himnu. Izglītojamie dziedāja dziesmas, lasīja dzejoļus par mīļo zemīti, veidoja bilžu rāmīti.

Vēlēsim savai zemītei, Latvijai, saules mūžu, lai mums visiem skaisti valsts dzimšanas dienas svētki!

 

LATVIJAI – 102

Mūsu Latvija                                          

 Latvijas saule manā saujā                                        

Un Kurzeme – azotē,

Un Dzimtene mīļi ļaujas,

Lai brīdi to paauklē.

 

Uz viena ceļgala Vidzeme sēd,

Uz otra – Zemgale šūpo kājas,

Bet sērdienīte Latgale

Sev klēpī atrod mājas.                           

/I. Būmane – Lūse/

 

Cienījams skolas kolektīvs: darbinieki, izglītojamie, vecāki!

         Esam svētku gaidās – 18. novembrī mūsu valstij aprit 102 gadi. Šī diena ir nozīmīga Latvijai – valstij Baltijas jūras krastā. Tā ir vieta, kuru par savu dzimteni un mājām izvēlējās neskaitāmi tūkstoši cilvēku. Tā ir zeme, kuru mēs mīlam par tās krāšņo un bagātīgo dabu. Tā ir zeme, kurā dzīvo sīksta un izturīga tauta.

        Man Latvija ir mīļa, jo šeit ir manas mājas. Šeit dzīvo mana ģimene un draugi. Svinēt Latvijas dzimšanas dienu nozīmē to pašu, kā svinēt savu dzimšanas dienu. Tā ir pašsaprotama lieta, jo Latvija ir daļa no manis. Es rūpējos par savu māju, sev tuviem cilvēkiem; mans darbs - ir mans ieguldījums valsts labklājības celšanā.

        Lai gan esam maza valsts, mums netrūkst gudru un talantīgu cilvēku, kuri gatavi sasniegt visaugstākās virsotnes. Lai Latvija veidotos skaista, stabila, ikvienam ir jāpieliek roka un jāizdara kāds labs darbs. Palīdziet tiem, kuriem esat vajadzīgi un lai ir prieks par paveikto!

        Ikvienam novēlu mīlestību: mīliet savu ģimeni, lai ikvienam blakus ir tuvi cilvēki un draugi, mīliet savu zemi! Lai mēs visi savā valstī jūtamies mierīgi, mīlēti, vajadzīgi un gandarīti!

 

 Veselību, mieru, sapratni vēlot Daugavpils 11.pamatskolas direktore Ina Meldere

 

 

   2020.gada 6. novembrī mūsu skolā notika ikgadējais konkurss “Es protu”. Šajā konkursā piedalījās 1. - 4. klašu izglītojamie. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tika nolemts, ka šī gada spēlē īpaša uzmanība būs veltīta veselības jautājumiem.

Konkursa mērķis - sekmēt skolēnu ar speciālajām vajadzībām līdzdalību skolas dzīvē, kas veicina gan individuālo izaugsmi, gan rada iespēju būt konkurentspējīgākiem.

Konkursā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus un parādīt ne tikai savas zināšanas un prasmi darboties praktiski, bet arī loģisko domāšanu, apķērību, spēju komunicēt ar klasesbiedriem.

Izglītojamajiem tika piedāvāts ceļojums pa četrām stacijām. Ceļojot pa stacijām, viņi nokļuva Vitamīnu un Sporta pasaulē, darbojās praktiski Veselīga uztura un Kustību pasaulē.

Noslēgumā dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem un saldām balvām.

 

 

Oktobris

  Plašāka informācija >>> Karjeras izglītība

 

  

  

  

 

 

 

   No 15. līdz 17. oktobrim Daugavpils 11. pamatskolā notika projektam ERASMUS+ veltītas nodarbības, kur skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši novērtēt savu sniegumu, izteikt savu viedokli, analizēt un secināt. Izglītojamie prezentēja savu pieredzi, attieksmi, izpratni ilustratīvi praktiskā darbībā. Visas trīs dienas bija radošas, informatīvas, intelektuālas un motivējošas. Dalībnieki guva lielu prieku un pozitīvas emocijas. Visi cer, ka tuvākajā nākotnē mēs turpināsim aktīvi un pilnvērtīgi darboties projektos un gūt vērtīgu pieredzi.

>>> Lasīt vairāk par projektiem ERASMUS+

 

 

   Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā noris jau kopš 2015. gada. Ik gadu tā tiek uzsākta no 25. septembra nedēļā, simboliski iezīmējot dienu, kad ANO valstis kopīgi apņēmās sasniegt 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus, kurus plānots sasniegt pēc 10 gadiem, 2030 gadā. Pasaules lielākās mācību stundas mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar globālajiem mērķiem un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.

   Arī Daugavpils 11. pamatskola katru gadu iesaistās Pasaules lielākajā mācību stundā. Šogad mēs aktualizējām tēmu “Latvija 2030. gadā” saistībā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Pasākumā piedalījās 2., 4. un 5.-9. klašu izglītojamie.

   13. oktobrī tika organizētas nodarbības, kurās izglītojamie pēc videoklipu noskatīšanās ieguva izpratni par mūsu dzīves saistību ar globālajiem mērķiem un personīgo apņemšanos to sasniegšanai, kā arī piedāvāja savu vīziju par to, kāda varētu būt mūsu Latvija pēc desmit gadiem. Katrs skolēns uzrakstīja savu vēstuli nākotnei un ielika to aploksnē. Arī aploksnes bija tematiskas. Jaunieši viņas veidoja paši no vecajām nošu burtnīcu lapām, no reklāmu bukletu lapām, vecā atlanta lapām, un pašu zīmējumu lapām. Aizlīmētās aploksnes tika ievietotas improvizētajā pastkastītē, kurā tās glabāsies turpmākos desmit gadus un gaidīs savus lasītājus – nākamās paaudzes skolēnus, kuriem būs iespēja novērtēt, cik precīzas bijušas šīs prognozes.

 

   Plašāka informācija >>> https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/4309-pec-skolenu-brivlaika-7-12-klasu-skoleni-vienu-nedelu-macisies-attalinati

 

 

      Ieteikumi vecākiem un izglītības iestādēm.

 

  Plašāka informācija >>> https://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/4278-akutas-elpcelu-infekcijas-slimibas-pazimes-covid-19-laika-ka-rikoties

 

 

 

 

Septembris

   No 28.septembra līdz 10.oktobrim skolā notiek instalāciju izstāde "Rudens veltes". 

   Pasākuma mērķis: attīstīt izglītojamo prasmi veidot nelielas tematiskās kompozīcijas, kuras varētu izmantot kā mājas dekoru.

   Skolas foajē var aplūkot skaistas rudens instalācijas. Pasākumā piedalās 1.-9.klašu skolēni.

 

 

 

   25.septembrī skolā notika pasākums "Rudens sporta svētki 2020". Aktivitātes mērķis un uzdevumi ir veicināt izglītojamo un pedagogu saliedētību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, rosināt interesi par aktīvu atpūtu, fiziskās un garīgās veselības saglabāšanu.

   Izglītojamie piedalījās sporta aktivitātēs skolas stadionā un Stropu estrādē, orientēšanās pasākumā Stropu sporta trasē un pārgājienā apkārt Gubiščes ezeram .

 

 

   Katru gadu (kopš 2001.gada) Raiņa mājā Berķenelē notiek skatuves runas konkurss „Zelta sietiņš”.  Konkursā piedalās Latgales skolu 2.-12.klašu audzēkņi, kuri deklamē Raiņa un Aspazijas dzeju, lasa prozas fragmentus par Raiņa dzīvi vai daiļradi.

   Šogad aprit 100 gadi kopš klajā nācis Raiņa dzejoļu krājums “Zelta sietiņš” un 20 gadi kopš notika pirmais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš” Raiņa mājā Berķenelē. Svinot dubulto jubileju, 18.septembrī Berķenelē notika pasākums ar nosaukumu "Zelta sietiņš 100/20".

Daugavpils 11. pamatskolas skolniece Elvīra Silova no 5.a klases  un Iveta Boroņenko no 4.a klases ar saviem priekšnesumiem priecēja skatītājus un žūriju.

   Pateicamies skolotājām Inārai Jaskevičai un Marinai Popovai, kuras sagatavoja skolnieces šim konkursam.

 

   18.septembrī projekta "Draudzīgās kopienas " ietvaros mūsu skolas sākumskolas izglītojamajiem tika piedāvāta āra nodarbība "Drošība uz ielas un transportā". Par biežākajiem pārkāpumiem un situācijām, kādās nokļūst skolēni, pastāstīja Daugavpils pašvaldības policijas un Valsts policijas pārstāvji, kā arī Daugavpils 26. pirmskolas  izglītības iestādes audzinātājas. Spēles veidā izglītojamie atkārtoja noteikumus, kurus jāievēro uz ielas.

 

 

·         ZINĪBU diena (01.09.2020.)

Septembris klāt

Duksi zem kļavām
 Tīk patrenkāt,
 Tikai vairs laika nav:
 Septembris klāt.
    Labi pa pļavām
    Vēl pastaigāt,
    Tikai vairs laika nav:
    Septembris klāt.
 Pie grāmatām savām
 Man jāķeras, māt:
 Skolas laiks sākas jau,
 Septembris klāt.

  /Andris Vējāns/ 

 

Augusts

   Šogad mēs, 3. un 4.klases skolnieki, Iveta Boroņenko, Maksims Soms, Matvejs Bogdanovs, atpūtāmies pilsētas nometnē "Eksperimentu skola", kura atradās Daugavpils 11.pamatskolas ēkā. Trīs nedēļu laikā mums bija daudz interesantu aktivitāšu: mēs peldējāmies Stropu ezerā, pārvarējām šķēršļus Tarzāna trasē, rīkojām dažādus eksperimentus, apmeklējām Māla centu, Ceriņu bibliotēku, Baltkrievu un Krievu Namu.    

   Par šo laiku mēs paplašinājām savu redzesloku, atradām jaunus draugus. Kopā ar mums bija mūsu Daugavpils 11.pamatskolas jaukās skolotājas: Ilona Kokina, Alla Garkule, Ināra Jaskeviča, Natalija Kleščonoka, Svetlana Skripnika.